КОЛЕКТИВНИЙ ДОГОВІР КЗ«Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Губиниської селищной ради» на 2021 – 2024 роки
опубліковано 09 листопада 2021 року о 08:05

КОЛЕКТИВНИЙ ДОГОВІР

 

між адміністрацією та профспілковим                                     комітетом

 

КЗ«Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) 

Губиниської селищной ради»


на 2021 – 2024 роки






Колективний договір схвалений на 

загальних зборах трудового колективу 

пр. № 04  від  02 лютого 2021 року

 

 

                         

 

                 

                                     

 

 

 

 

 

м. Новомосковськ




З М І С Т


Розділ  1. Загальні положення.

Розділ  2. Оплата праці.

Розділ  3. Режим праці, тривалість робочого часу і відпочинку.

Розділ  4. Забезпечення зайнятості, підготовка кадрів

Розділ  5. Охорона праці.                                                      

Розділ 6. Соціальне страхування, організація оздоровлення.

Розділ 7. Правоохоронна робота, гарантії та компенсації працюючим в організації та які звільняються в зв’язку зі змінами в організації виробництва.

Розділ 8. Соціальне партнерство.

Розділ 9 Розвиток соціального діалогу та гарантії діяльності профспілкової організації.

Розділ 10. Профілактика ВІЛ-інфекцій  та СНІДу у сфері праці.

Розділ 11 Контроль за виконанням колективного договору.                   


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

РОЗДІЛ № 1

 

 ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

 

     1.1. Колективний договір укладено відповідно до чинного законодавства України і є правовим актом, який регулює виробничі, трудові і соціально-економічні відносини між адміністрацією КЗ «Територіальний центр соціального обслуговування ( надання соціальних послуг) Губиниської селищної ради» та профспілковим комітетом первинної профспілкової організації на основі взаємного узгодження інтересів сторін. Колдоговір визначає також додаткові заходи соціального захисту працівників територіального центру.


     1.2. Положення і норми колдоговору розроблено на основі Кодексу законів про працю     України, Законами України «Про колективні договори і угоди», «Про оплату праці», « Про охорону праці», «Про відпустки» та  інших чинних діючих нормативних законодавств України.


1.3.Жодна зі сторін, що уклали цей колективний договір, не може протягом     строку його дії

односторонньому порядку приймати рішення, які змінюють норми і положення даного колдоговору або припиняють його виконання (ст. 6 Закону України “Про колективні договори”).


   1.4.Колективний      договір      набрав       чинності       з    02.02.2021 року і продовжує  діяти   до 02.02.2024 року.


   1.5.Зміни    і    доповнення    до   цього    колдоговору  вносяться у зв’язку із змінами чинного законодавства Генеральної, Галузевої, регіональної, регіональної галузевої угод, за ініціативою однієї із сторін після досягнення домовленостей і набирають чинності після підписання сторонами (ст. 14 Закону України “Про колективні договори і угоди”).


1.6.Сторони    у     триденний    термін   з дня  підписання   колдоговору, або прийняття змін і доповнень до нього, подають їх на по відомчу реєстрацію. Після реєстрації доводять до усіх структурних підрозділів, працюючих (ст. 9 Закону України “Про колективні договори і угоди”, постанова Кабміну України № 225 від 05.04.94 р. Зі змінами і доповненнями               № 819 від 20.07.96 р.).


     Згідно ст. 13 КЗпП України колективний договір може передбачати додаткові порівняно з чинним законодавством і угодами гарантії, соціально – побутові пільги. Умови колективного договору, що погіршують порівняно з чинним законодавством і угодами становище працівників, є недійсними (ст. 16 КЗпП України).

 

 

 

 

 

 

РОЗДІЛ № 2 

 

ОПЛАТА ПРАЦІ

      

       Нарахування заробітної плати здійснюється на підставі кошторису доходів та видатків та штатного розпису, затверджених органом вищого рівня..

      

Виплату заробітної плати проводити на підставі:

Закону України “Про державний бюджет України ”.

Закону України від 03.07.1991 р. № 1282-ХІІ (із змінами і доповненнями внесеними Законами України. від 28.12.2007 р. № 107-VІ) «Про індексацію грошових доходів населення», редакція від 01.01.2015 р., підстава 76-19;2148 від 11.10.2017 р.

Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України» та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи, Документ 71-19, чинний, поточна редакція — Прийняття від 28.12.2014  р.

Наказу  Міністерства праці та соціальної політики України, Міністерства охорони здоров’я України від 05.10.2005 року № 308/519 „Про впорядкування умов оплати праці працівників закладів охорони здоров’я та установ соціального захисту населення”, редакція від 18.07.2014р:0726-17 від 21.07.2017

Постанови Кабінету міністрів України від 30.08.2002 року № 1298  „Про оплату праці працівників на основі Єдиної тарифної сітки розрядів і коефіцієнтів з оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери” (із змінами)

Кодекс Законів про працю України (зі змінами та доповненнями), прийнятим Верховною Радою України станом на 15.02.2001 р.

Лист Міністерства праці та соціальної політики України від 09.09.2014 р.

№ 10196/0/14-14/13  „Про  розрахунок норми тривалості   робочого часу  на  2015 рік”.  Доплати працівникам за суміщення професій (посад), виконання обов’язків тимчасово відсутнього працівника та розширення зони обслуговування  або збільшення обсягу виконуваних робіт встановлюються згідно п.3  постанови КМУ  № 1298.

Надбавки працівникам за високі досягнення у праці, за виконання особливо важливої роботи (на термін її виконання), за складність та напруженість у роботі встановлювати у розмірі до 50 % посадового окладу, п.4.4 постанови КМУ  № 1298.    

Наказ від 15.06.2011 №239 Про затвердження Порядку виплати надбовки за вислугу років працівникам державних та комунальних установ соціального захисту населення



        Преміювання проводиться в межах ліміту фонду заробітної плати згідно з положенням про преміювання. (Додаток № 1).

       Преміювання директора, встановлення їй надбавок та доплат до посадових окладів, надання матеріальної допомоги здійснюється за рішенням  органу вищого рівня.

       В разі відзнаки штатного працівника (грамотою, медаллю, тощо) будь-якого рівня влади проводити нарахування та виплату премії, за рахунок і в межах фонду заробітної плати. Розмір виплати визначає керівник за згодою профспілкового комітету.

       Згідно «Кодексу законів про працю України» ст. 151 при наявності догани, працівник позбавляється всіх нагород на протязі року, але за умови негайного виправлення помилок, та сумлінного виконання посадових обов’язків в подальшому, цей термін може бути скорочений    до 6 місяців.

       Дозволяється проводити внутрішнє сумісництво до 50 % посадового окладу.

       В разі перевищення затвердженого ліміту на заробітну плату нарахування проводити в відсотковому відношенні до посадового окладу незалежно від кількості обслуговуємих.

       Надавати матеріальну допомогу на оздоровлення не більше одного посадового окладу один раз на рік за особистою заявою працівників незалежно від часу надання чергової відпустки. Розмір нарахованої та виплаченої матеріальної допомоги та інших виплат визначається  керівником установи за рахунок і в межах фонду заробітної плати.


      

        Нарахування середньої заробітної плати здійснювати на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 08.02.1995 року № 100 « Про затвердження порядку нарахування

середньої заробітної плати «  (зі змінами і доповненнями) , внесеними постановами КМУ від 26.09.2001 року № 1266 у випадках:

       а) надання працівникам, які навчаються без відриву від виробництва відпусток у зв’язку із навчанням;

       б) інших випадках, коли згідно з чинним законодавством виплати проводяться виходячи із середньої зарплати. З

       Забезпечити  своєчасну і в повному обсязі  виплату заробітної плати в робочі дні два рази на місяць: за першу половину з 12 по 16 число поточного місяця, за другу половину з 27 по 30 число поточного місяця, через проміжок часу,що не перевищує шістнадцять календарних днів при наявності фінансування. Заробітну плату працівникам за дні щорічної та додаткової відпустки проводити під час виплати заробітної плати. Виплату заробітної плати в грудні місяці проводити згідно вимог встановлених Держказначейством.

       Касові та фактичні видатки за останній місяць року здійснювати до 25  грудня поточного року.

       Право на соціальний захист громадян в разі повної або часткової непрацездатності гарантує Конституція України.

       Допомога по тимчасовій непрацездатності надається за рахунок зборів на обов’язкове соціальне страхування.

 При нарахуванні та виплаті допомоги по тимчасовій непрацездатності керуватися відповідно до чинного законодавстваа України.

      

Відповідно до вимог статті 44 Закону України «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності» включати до кошторису видатків на поточний рік відрахування грошових коштів профспілковій організації на культурно-масову, фізкультурну й оздоровчу роботу в розмірі 0,3% фонду оплати праці за рахунок виділених додаткових бюджетних асигнувань.


Профспілковий комітет зобов’язується:


Погоджувати та здійснювати контроль за правильним застосуванням встановлених колдоговором форм і систем оплати, норм праці, розцінок, тарифних сіток, ставок, посадових окладів, умов виплати і розмірів надбавок, доплат, премій, винагород та інших заохочувальних компенсаційних і гарантійних виплат.

Контролювати строки і обсяги  виплати з/плати і виконання графіків по погашенню заборгованості з виплати з/плати. Брати участь в роботі комісії по контролю за виплатою з/плати.

Аналізувати та контролювати стан нормування праці, погоджувати заміну норм виробітку, часу. Вести роз’яснювальну роботу з питань оплати праці і нормування. Розглядати ці питання на засіданні профкому.

При порушенні встановлених термінів виплати з/плати або виплати її не в повному обсязі нецільового використання коштів, призначених для виплати з/плати, інше грубе порушення законодавства про працю, вносити питання щодо притягнення власника до відповідальності згідно чинного законодавства.

 

РОЗДІЛ № 3

 РЕЖИМ ПРАЦІ, ТРИВАЛІСТЬ РОБОЧОГО ЧАСУ І ВІДПОЧИНКУ

 

Адміністрація зобов’язується:


Трудові відносини регулювати згідно з чинним законодавством, генеральною, галузевою, регіональною  угодами та даним колдоговором.

Забезпечити протягом року переважне право на працевлаштування працівників, вивільнених з підприємства на підставі п. 1 ст. 40 КЗпП України та в зв’язку з реформуванням, а також з центру зайнятості.

Розробити і затвердити посадові інструкції (функціональні обов’язки), ознайомивши з ними працівників.

При прийомі на роботу соціальний робітник чи працівник  разом з іншими документами зобов’язаний надати санітарну книжку з допуском до роботи

Враховуючи специфіку роботи соціальних працівників та робітників термін  

        випробування при прийомі на роботу встановити 2 місяці. Протягом                     

        випробувального терміну робота соціального працівника чи робітника

        неодноразово перевіряється. У разі, якщо робота виконується на неналежному  

        рівні і не влаштовує адміністрацію, соціальний працівник чи робітник може

             бути звільнений згідно законодавства ст. 28 КзпП України. Про що працівник                 

             попереджається при прийомі на роботу.

Робочий час, час відпочинку працівників регулювати правилами внутрішнього трудового розпорядку, графіками роботи (додаються). Підсумований облік робочого часу запроваджувати з дотриманням вимог ст. 61 КЗпП України та за погодженням з профспілковим комітетом.

Змінювати або запроваджувати новий режим роботи в окремих підрозділах чи для окремих працівників, залучати їх до надурочних робіт (із виконанням вимог ст. 62, 63 КЗпП України), в святкові, вихідні дні після погодження з профспілковим комітетом. При  цьому норма тривалості робочого часу не може перевищувати 40 годин на тиждень, п’ятиденна робоча неділя (ст. 50 КЗпП України). Встановити початок робочого дня з 800 до 1700. Обідня перерва з 1200 до 1245. В зв’язку з тим, що обідня перерва займає 45 хвилин робочий день в п’ятницю встановити з 800 до 1545.

Встановити гарантовану тривалість щорічної основної відпустки не менше 24 календарних дня. Графік відпусток додається.( Додаток №4)


Згідно ст. 45 Конституції України, кожний, хто працює, має право на відпочинок. Порядок надання та тривалість відпусток установлено статтями 74-84 Кодексу законів про працю і Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 р. № 504\96-ВР.                             Статтею 4 зазначеного Закону визначено такі види відпусток:

щорічна відпустка;

додаткова відпустка

додаткова відпустка у зв’язку з навчанням;

соціальна відпустка;

відпустка без збереження заробітної плати.

            Право на відпустки мають громадяни, які перебувають у трудових відносинах з організацією (Закон України «Про відпустки» ст.2).

            Право на відпустку в разі звільнення, зберігається за робітником (крім звільнення за порушення трудової дисципліни). За бажанням робітника, який звільняється, надається невикористана  відпустка із наступним звільненням. Дата звільнення працівника в цьому випадку є останній день наданої відпустки (ст. 3 Закону Україна «про відпустки».

Організація має право на звільнення працівника, якщо він систематично не виконував

свої посадові обов’язки, покладені на нього, а також правилами внутрішнього розпорядку та якщо до працівника раніше приймались міри дисциплінарного покарання (ст. 40 п. 3 КЗпП України).                                                                                                                                                                                                                               

             Тривалість відпустки визначається Законом України «Про відпустки» і не залежно від режиму і графіку роботи надається в календарних днях. Тривалість відпустки залежить від наявності числа святкових і неробочих днів, котрі приходяться на дану відпустку.(Дотаток №4).

             Щорічна відпустка надається працівникам тривалістю 24 к/д. Відповідно до п. 3 Рекомендацій щодо порядку надання працівникам з ненормованим робочим днем щорічної додаткової відпустки за особливий характер праці, затверджених наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 10.10.1997 р. № 7 п.5, як компенсацію за виконаний обсяг робіт, ступінь напруженості, складність і самостійність у роботі, необхідність періодичного виконання службових завдань понад установлену тривалість робочого часу надається додаткова відпустка 6 календарних днів. (згідно додатку № 3).

            Згідно ст. 7 Закону України «Про відпустки» працівники, які працюють на електронно- обчислювальних та обчислювальних машинах, до яких належить і персональний комп’ютер, мають право на щорічну додаткову відпустку за особливий характер праці тривалістю до 4 календарних днів.

            Згідно ст. 216 КЗпП і ст. 15 Закону України «Про відпустки» передбачено право на додаткову оплачувану відпустку у зв’язку з навчанням у  навчальних закладах.

            Згідно Закону України «Про відпустки» ст. 17-19 працівники мають право на соціальні відпустки;

у зв’язку з вагітністю та пологами 126 календарних днів;

 по догляду за дитиною до досягнення нею 3 річного віку;

жінці,   яка   має  2 і більше дітей віком до 15 років, або дитину інваліда, одинокі

матері, батько, який виховує дитину без матері (у тому числі й у разі перебування матері у лікарняному закладі), а також особі, яка взяла дитину під опіку надається щорічна додаткова оплачувана відпустка  тривалістю 10 календарних днів без урахування святкових та вихідних днів (ст. 19 Закону України «Про відпустки). За наявністю декількох підстав для надання цієї відпустки її загальна тривалість не може перевищувати 17 календарних днів (зі змінами, внесеними Законом України від 19.05.2009 р. № 1343-4).

            Додаткові відпустки працівникам, які мають дітей, надаються понад щорічні відпустки, передбачені ст. 6, 7,8  Законів України «Про відпустки», а також понад щорічні відпустки, встановлені іншими законами та нормативно-правовими актами, і переносяться на інший період або продовжуються у порядку визначеному ст. 11 Закону України «Про відпустки».

            Особам з інвалідністю І та ІІ груп надається щорічна основна відпустка тривалістю 30 календарних днів, а ІІІ групи 26 календарних днів.

             Особам   віком   до     18   років      надається щорічна основна відпустка тривалістю 31 календарний день. 

            Право працівника на щорічну відпустку в повному розмірі в перший рік настає   після 6 місяців безперервної роботи на підприємстві. Надавати щорічну відпустку за бажанням працівника в перший рік після настання 6 місяців безперервної роботи згідно відпрацьованому часу.

            Щорічні відпустки за другий та наступні роки роботи надавати працівникам в будь-який час відповідного року.

            Щорічні відпустки повної тривалості до настання шестимісячного терміну безперервної роботи у перший рік роботи на даному підприємстві за бажанням працівника надаються згідно ст. 10 Закону України „Про відпустки”:

            1) жінкам – перед відпусткою у зв’язку з вагітністю та пологами або після неї, а також жінкам, які мають двох і більше дітей віком до 15 років, або дитину інваліда;

            2) особам з інвалідністю

            3) особам віком до вісімнадцяти років;

            4) сумісникам – одночасно з відпусткою за основним місцем роботи;

            5) працівникам, які мають путівку (курсівку) для санаторно-курортного лікування (амбулаторно-курортного) лікування;

            Відпустки надаються згідно затвердженого графіку, узгодженого з профспілковим комітетом і доводиться до відома всіх працівників. При складанні графіка враховуються інтереси терцентра та особисті інтереси працівників. В окремих випадках на прохання працівника, відпустка надається поза графіком, за заявою працівника.

            За бажанням працівника частина додаткової відпустки замінюється грошовою компенсацією. При цьому тривалість наданої працівникові щорічної відпустки не повинна бути меншою, ніж 24 к/д. Щорічна відпустка на прохання працівника може бути поділена на частини будь-якої тривалості за умови, що основна безперервна її частина становитиме не менше 14 к/д з переносом на наступний рік.

            Відпустка без збереження заробітної плати за бажанням працівника надається в обов’язковому порядку ст. 25 Закону України „Про відпустки”:

            1) матері або іншим особам зазначеним у частині 3 статті 18 та частині 2 статті 19 Закону України „Про відпустки” у разі якщо дитина потребує домашнього догляду тривалістю визначеною у медичному висновку, але не більш, як до досягнення дитиною 6 віку;

            2) пенсіонерам за віком та  особам з інвалідністью ІІІ групи тривалістю до 30 календарних днів щорічно;

            3) особам, які одружуються, - тривалістю до 10 календарних днів;

            4) працівникам у разі смерті рідних по крові, або   по    шлюбу       тривалістю      до    7 календарних днів без урахування часу, необхідного для проїзду до місця поховання та назад; інших рідних – тривалістю до 3 календарних днів без урахування часу, необхідного для проїзду до місця поховання та назад;

            5) працівникам для догляду за хворим, рідним по крові, або по шлюбу, який за висновком медичного закладу потребує постійного стороннього догляду, - тривалістю, визначеному у медичному висновку, але не більше 30 календарних днів;

            6) працівникам для завершення санаторно-курортного лікування тривалістю, визначеною у медичному висновку;

            7) працівникам допущеним до вступних іспитів у вищі навчальні заклади, - тривалістю 15 календарних днів без урахування часу, необхідного для проїзду до місця знаходження навчального закладу та назад;

            8) сумісникам – на термін до закінчення відпустки за основним місцем роботи;

            9) ветеранам праці – тривалістю до 14 календарних днів, щорічно.

            Відпустка без збереження заробітної плати за згодою сторін за сімейними обставинами та з інших причин працівнику може надаватися на термін обумовлений угодою між працівником та організацією, але не більше 15 календарних днів на рік, ст. 26 Закону України „Про відпустки”.

            Нарахування, пов’язані з виплатою щорічних відпусток (основна і додаткова) здійснюється за рахунок коштів фонду заробітної плати відповідного періоду. Для розрахунку суми виплати по надані щорічної відпустки (додаткова, в зв’язку з навчанням) використовується середній заробіток, який визначається відповідно з Порядком нарахування середньої заробітної плати, затвердженим Постановою КМУ від 08.02.1995 року № 100 із змінами і доповненнями від 16.05.1995 року № 348, від 24.02.1997 року № 185, від 30.07.1999 року № 1398.


Профспілковий комітет зобов’язується:


            У відповідності зі ст. 38 п. п. 4, 7, 10, 8 Закону України „Про професійні спілки,їх права та гарантії діяльності”.

Разом з власником вирішувати питання робочого часу і часу відпочинку, погоджувати графіки змінності та надання відпусток, запровадження підсумованого обліку часу, давати дозвіл на проведення надурочних робіт, робіт у вихідні, святкові дні.

Брати участь у розробці правил внутрішнього трудового розпорядку, графіку відпусток.

Давати згоду або відмовляти у дачі згоди на розірвання трудового договору з працівником з ініціативи власника у випадках, передбачених законом.

Контролювати дотримання власником режиму праці і відпочинку на виробництві, розглядати ці питання на засіданні профкому.

Представляти інтереси працівників за їх дорученням при розгляді трудових індивідуальних спорів та у колективному трудовому  спорі, сприяти їх вирішенню.

Домагатися інформування трудового колективу про всі зміни в організації виробництва і праці.

 

РОЗДІЛ № 4 

ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЗАЙНЯТОСТІ, 

ПІДГОТОВКА КАДРІВ 

 

Адміністрація зобов’язується:


Відповідно до статті 17 Закону України «Про соціальні послуги», статей 11-13 Закопу України «Про професійний розвиток працівників» та з метою підвищення рівня професійної діяльності соціальних працівників, інших фахівців, що надають соціальні послуги.,проводити атестацію працівників терцентру відповідно до Закону України “Про соціальні послуги” на виконання наказу № 612 від 01.10.2012 Міністерство соціальної політики України.

Чергова атестація проводиться один раз на три роки. Позачергова атестація проводиться не раніше як через рік з дня попередньої атестації для працівників, які: виявили бажання підвищити раніше встановлену їм кваліфікаційну категорію, призначаються керівником на повторну атестацію після прийняття рішення попередньою атестаційною комісією про відповідність займаній посаді за умови виконання рекомендацій щодо підвищення кваліфікації певного фахового напряму, раніше не атестувались і мають бажання підвищити свою кваліфікаційну категорію за умови роботи на займаній посаді не менше року. Всі працівники, в тому числі сумісники, підлягають атестації.

У разі виникнення об’єктивних причин, через які неминучі масові звільнення працівників (понад 10 % від загальної чисельності працюючих) з ініціативи власника, прийняття рішення про такі звільнення лише за умови попереднього (не менше, як за 3 місяці) письмового повідомлення профспілкового комітету про причини і термін вивільнення, прогнозовану кількість вивільнюваних працівників та проведення спільних консультацій або переговорів з цих питань.

У разі виникнення необхідності вивільнення працівників на підставі п. 1 ст. 40 немасового характеру здійснювати вивільнення лише після використання всіх можливостей забезпечення їх роботою на іншому робочому місці.

Встановити, що за вивільненими працівниками на підставі п. 1 ст. 40 КЗпП України на період до працевлаштування, але не більше 3-х місяців зберігаються соціально – трудові пільги, гарантії, компенсації, передбачені цим колдоговором.

Забезпечити надання на прохання працівників, яких попереджено про    звільнення  за

п. 1 ст. 40 Кодексу законів про працю України в установленому законодавством порядку, можливості здійснювати ними протягом останнього місяця роботи на старому місці пошук нового місця роботи у робочий час.

             

Профспілковий комітет зобов’язується:


Вести роз’яснювальну роботу з питань трудових прав та соціального захисту вивільнених працівників.

Давати згоду на вивільнення лише після використання всіх можливостей для збереження трудових відносин. Використовувати надане ст. 42 КЗпП України переважне право на збереження роботи окремим категоріям працівників. Забезпечити переважне право прийняття на роботу  працівників які були звільнені згідно п.1 ст.40 КЗпП.

Вживати заходів для усунення порушень законодавства про працю роботодавцями під час звільнення працівників, у необхідних випадках представляти їх інтереси в органах, що розглядають трудові спори.

Вносити пропозиції щодо удосконалення законодавства про зайнятість населення та про соціальне страхування на випадок безробіття.

Забезпечувати надання працівникам безкоштовної юридичної і консультативної допомоги у питаннях , які стосуються гарантій їх зайнятості, а також проведення у трудовому колективі вивчення положень та норм законодавства про зайнятість населення. Оперативно доводити до відома працівників нормативно-правові документи з питань зайнятості населення.


                                                 

 

 

                                                

 

 

 

 

                                        РОЗДІЛ № 5

 

 

                                  ОХОРОНА ПРАЦІ

 

Адміністрація забезпечить:


Розробку комплексних заходів для покращення умов праці, охорони праці .Додаток №2

Здійснення оперативного контролю за станом охорони праці і розглядати результати перевірки разом з представником профспілки.

Оснащення кабінету по охороні праці механічними засобами і необхідною агітацією в зв’язку із статтею Закону України„Про охорону праці”.

Розробка і затвердження програми навчання по охороні праці робітників і проведення організацій навчання з послідуючою перевіркою знань згідно з вимогами ст. 20 Закону України „Про охорону праці”.

Розробити, затвердити та забезпечити працівників положеннями, інструкціями, іншими актами з охорони праці, що діють у межах організації, що входить до системи управління Міністерства.

Організовувати пропаганду безпечних методів праці та співробітництво з працівниками у галузі охорони праці.

Виплати грошової компенсації за шкоду, заподіяну здоров’ю робітника, травмою на робочому місці, передбаченою Законом України „Про охорону праці” та іншими нормативними документами.

В кожному робочому кабінеті службовців мити підлогу з обов’язковим застосуванням розчину хлорної ізвести.

Придбання електричної лампочки для доведення до норм освітлення робочих приміщень.

Згідно з діючими нормами в повному обсязі забезпечити всіх соцпрацівників та робітників,  техпрацівників безкоштовним спецодягом.

Не допускати жінок до підняття і перенесення вантажу, вага якого перевищує допущені норми (до 1 км – 10 кг, до 3 км – 5 кг, більше 3 км – за допомогою автотранспорту - велосипеда).

Відшкодування працівнику шкоди, зашкодженої йому увіччям чи іншим пошкодженням здоров’я зв’язаним з виконанням трудових обов’язків в повному розмірі загубленого заробітку, а також виплачувати потерпілому (членам сім’ї та іждівенцям померлого) одноразову допомогу. У випадку смерті потерпілого, розмір одноразової допомоги повинен бути не менше 5-ти річного заробітку працівника.

За працівниками, які втратили працездатність в зв’язку з нещасним випадком, тримати місце роботи і середню зарплату на весь період до встановлення трудодії без визначення їх у встановленому порядку інвалідами.

Забезпечувати проведення обов’язкових  попередніх і періодичних медичних оглядів працівників згідно з вимогами нормативно-правових актів з цього питання згідно ст. 19 Закону України «Про охорону праці».

Постійно забезпечити туалетні кімнати милом та іншими миючими засобами.

Слідкувати за справністю електроприладів та розеток.

Включати до кошторису видатків на поточний рік відрахування грошових коштів профспілковій організації на менше 0,2% Фонду оплати праці на охорону праці, згідно законодавства за рахунок виділених додаткових бюджетних асигнувань.

Профспілковий комітет гарантує:


Приймати участь у розробці адміністрацією заході в поліпшенні умов праці, сприяти їх виконанню.

Вивчення і узагальнення пропозицій працюючих та створенню здорових та безпечних умов праці, включаючи їх в комплексний план і угоди по охороні праці.

Проведення в трудових колективах виборів суспільних інспекторів по охороні праці, їх навчання.

Участь суспільних інспекторів по охороні праці в проведенні зборів по охороні праці і оперативного контролю.

Здійснення контролю за виконанням робітниками правил і норм по охороні праці.

Квартальний контроль за виконанням дій комплексних заходів по охороні праці і пропозиції суспільних інспекторів по охороні праці, своєчасне забезпечення робітників спецодягом.

Суспільний контроль за розподілом пільг і привілей, які надаються працівникам на основі заходів колдоговору.

Забезпечувати участь представників Профспілки у розслідуванні кожного нещасного випадку на виробництві та розробці заходів щодо їх попередження, протистояти необґрунтованому звинуваченню потерпілих та приховуванню нещасних випадків.

Постійно здійснювати контроль за правильною та своєчасною виплатою допомоги застрахованим особам за рахунок коштів соціального страхування, обчисленням середньої заробітної плати для нарахування допомоги у зв’язку з тимчасовою витратою працездатності, вагітністю та пологами, інших соціальних виплат.

Надавати безоплатно правову допомогу працівникам організації , а також сім’ям загиблих, з питань законодавства про працю, охорону праці, медико-соціального та страхового забезпечення.  

 

РОЗДІЛ № 6 

СОЦІАЛЬНЕ СТРАХУВАННЯ, ОРГАНІЗАЦІЯ ОЗДОРОВЛЕННЯ І САНАТОРНО-КУРОРТНОГО ЛІКУВАННЯ

 

Адміністрація забезпечить:


Оснащення кімнат психологічного розвантаження.

Проводити кожного місяця разом з профспілкою аналіз захворювання в організації, розробку і здійснення заходів по зниженню і профілактиці захворювань.

Своєчасно і в повному обсязі проводити відшкодування страхових внесків з усіх видів платежів.


Профспілка забезпечить:


Направлення згідно з медичним висновком     до реабілітаційних відділень на санаторно-курортне лікування в першу чергу гостро потребуючих, які часто хворіють протягом тривалого часу, диспансерних хворих, які дають високий рівень відсоткової непрацездатності.

Відвідування працівників вдома, а також в лікарні, з метою надання допомоги і перевірці дотримання установленого лікарем режиму.

Контроль за правильним і своєчасним наданням допомоги сім’ям з дітьми згідно Закону України „Про державну допомогу сім’ям з дітьми”.

 

РОЗДІЛ № 7

 ПРАВООХОРОННА РОБОТА, ГАРАНТІЇ ТА КОМПЕНСАЦІЇ ПРАЦЮЮЧИМ В ОРГАНІЗАЦІЇ ТА ЯКІ ЗВІЛЬНЯЮТЬСЯ В ЗВ’ЯЗКУ ЗІ ЗМІНАМИ В ОРГАНІЗАЦІЇ ВИРОБНИЦТВА

 

Адміністрація забезпечить:


Проведення перевірок додержання трудового законодавства в структурних підрозділах.

Організацію пропаганди конституційних прав трудящих. Створення кутків правових знань в організації.

Гласність прийнятих рішень по застосуванню КЗпП. Узгоджувати з профкомом документи, передбачені Законом.

Подання на прохання профкому безкоштовної інформації про роботу установи.

Виділення для потреб профспілки безкоштовного приміщення, засобів зв’язку, транспорту, комунальних послуг.

Організація навчання ІТП, головних спеціалістів та керівників з питань трудового законодавства.

Складання та додержання графіків відпусток трудящих.

Надання вільного від роботи часу для незвільнених профробітників організації з збереженням середньої заробітної плати голові профкому 12 днів на місяць.

Перед прийняттям рішень про скорочення робочих місць або погіршення умов праці, забезпечити повідомлення не менше, ніж за 3  місяці вищестоящого комітету профспілки для проведення з ним  переговорів по додержанню прав та інтересів трудящих.

Згідно з волевиявленням членів профспілки перерахування по безготівковому розрахунку членських профспілкових внесків.


Профспілка забезпечить:


Організацію навчання профактиву з питань соціально – економічного та правового захисту трудящих.

Надання правової допомоги трудящим при звільненні по скороченню штатів.

Організацію контролю за додержанням КЗпП, порядок ведення трудових книжок.

Надання допомоги комісії по трудовим спорам при зверненні і розгляданні звернень трудящих.

Регулювання взаємовідносин при виникненні трудових конфліктів та колективних трудових спорів.

Надання практичної допомоги робітникам, звільненим по скороченню штатів в рішенні всіх питань.



 

 

 

 

РОЗДІЛ № 8 

СОЦІАЛЬНЕ ПАРТНЕРСТВО

 

Цим колективним договором призначаються повноваження і права сторін на угоду колективного договору шляхом ведення переговорів, консультації, підготовка спільних пропозицій.

Сторони будуть створювати умови для продуктивної праці і забезпечувати зайнятість трудящих, стабілізації виробництва і на цій основі збільшувати життєвий рівень трудящих.

Кожна із сторін швидко інформують один одного про прийняття рішень стосовно змін положень або внесення доповнень в нинішній колдоговір.

Для вирішення незгод, виниклих під час ведення переговорів сторони використовують миротворчі зустрічі комісії.

Зміни та доповнення в колдоговір вносяться тільки при взаємній згоді сторін в установленому порядку.

Відповідальність за відхилення від участі в переговорах, невиконання колдоговору, не надання інформації виявляються згідно з Законом України „Про колективні договори і угоди”.

За 2 місяці до закінчення дії даного колдоговору за ініціативою однієї із сторін, починаються переговори по заключенню колдоговору на майбутній рік.

Проводити безготівкове утримання профспілкових внесків з заробітної плати згідно заяв  і забезпечити своєчасне їх перерахування при отриманні з/плати через бухгалтерію, 80% - профкому, 20% - обласній профспілці працівників соціальної сфери України.



                                                 РОЗДІЛ № 9                                                                                                              

ПРОФІЛАКТИКА ВІЛ ІНФЕКЦІЙ, СНІДу

 В СФЕРІ ПРАЦІ

 

Адміністрація зобов’язується:

 

      1. Забезпечити контроль за дотримання законодавства з питань ВІЛ-інфекції /СНІДу у сфері трудових відносин щодо подолання дискримінації ВІЛ-інфікованих.                                                                                                                                                                     

      2. Здійснювати своєчасне проходження медичних оглядів з метою ранньої діагностики ВІЛ-інфекції\ СНІДу, туберкульозу.

     3. Забезпечити профілактику ВІЛ-інфекції /СНІДу шляхом пропаганди здорового способу життя серед працівників,проведення інформаційних,культурно-просвітницьких заходів.

    4. Сприяти формуванню толерантного ставлення до ВІЛ-інфікованих і хворих на СНІД.


Профком зобов’язується:


     5. Здійснювати підготовку та проведення інформаційних,культурно-просвітницьких заходів.

     6. Забезпечити захист прав у сфері  трудових відносин ВІЛ-інфікованих.

                                           

 

РОЗДІЛ № 10

РОЗВИТОК   СОЦІАЛЬНОГО   ДІАЛОГУ  ТА

ГАРАНТІЇ ДІЯЛЬНОСТІ ПРОФСПІЛКОВОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ

 

    Базовими правовими актами України даного розділу являються:

Ратифікована конвенція МОП № 87 „Про свободу асоціації і захисту прав на

організацію, ст. 36 Конституції України, КЗпП, розділ 1 Закону України „Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності”, Закон України „Про колективні договори і угоди”, та інші закононодавчі акти.

Трудовий колектив доручає профкому, його представникам, згідно їх Статуту і функцій, представляти права і інтереси колективу і членів профспілки в органах місцевого самоврядування і державної влади і інших об’єднаннях трудівників на підприємстві і як громадян за його межами .

Власник визнав профспілковий комітет єдиним уповноваженим представником колективних інтересів працівників підприємства, визначених даним колдоговором  ст. 19  Закону України «Про професійні спілки,їх права та гарантії діяльності».


Адміністрація зобов’язується:


Сприяти, відповідно до законодавства, статутній діяльності організацій і виборних  органів Профспілки в Організаціях системи Міністерства. Надавати для роботи виборного профспілкового органу та проведення зборів працівників приміщення з усім необхідним обладнанням, зв’язком, опаленням, освітленням, прибиранням охороною у порядку, передбаченому колективним договором.

Надавати виборному профспілковому органу, згідно з установленою  державною і відомчою статзвітністю, необхідну інформацію з питань соціально-економічного розвитку трудових колективів.

Разом з трудовим колективом брати на себе витрати по утриманню голови профкому, виплати на ці цілі проводити з загального фонду заробітної плати підприємства.

Створювати належні умови для діяльності профспілкової організації, надавати для проведення профспілкової роботи на безоплатній основі приміщення з необхідним обладнанням, зв’язком, опаленням, освітленням, прибиранням та інше. Розміщувати профспілкову інформацію в приміщеннях  на території підприємства в доступних для працівників місцях  ст. 40, 42 Закону України «Про професійні спілки,їх права та гарантії діяльності».

Укласти договір з профкомом та проводити безготівкову оплату членських профспілкових внесків і перераховувати Ії профкому протягом 3-х днів після нарахування зарплати.

Членам виборних профорганів, не вивільнених від своїх виробничих і службових обов’язків, згідно ст. 41 Закону України «Про професійні спілки,їх права та гарантії діяльності», надавати вільний від основної роботи час для здійснення своїх повноважень зі збереженням середньої заробітної плати, зокрема для участі у роботі виборних профспілкових органів, консультаціях , переговорах,  навчаннях профактиву і таке інше.

Сприяти навчанню профспілкових кадрів та активу, підвищенню їх кваліфікації. На час профспілкового навчання працівникам, обраним до складу профспілкових органів надавати відпустку із збереженням середньої заробітної плати за рахунок організації.

Надавати безперешкодно, безоплатно представникам виборних профспілкових органів інформацію, а також відповідні документи, відомості, пояснення, що стосується умов праці, виконання колдоговору, угод, додержання законодавства про працю та соціально – економічних прав працівників, доступ до документів для перевірки розрахунків з оплати праці, державного соціального страхування, використання коштів для соціальних потреб, дні про результати господарської діяльності та інше.

Надавати право профспілковому комітетові на одержання інформації про наявність та використання коштів на рахунках підприємства у разі затримки виплати з/ плати ст. 28, 45 Закону України «Про професійні спілки,їх права та гарантії діяльності».

Забезпечення безкоштовного відвідування та оглядання членами виборних профспілкових органів робочих місць членів профспілки.

Рішення, які обмежують права та повноваження профкому вважати недійсними.



РОЗДІЛ № 11

 КОНТРОЛЬ ЗА ВИКОНАННЯМ КОЛЕКТИВНОГО ДОГОВОРУ

                

Сторони зобов’язуються:

Контроль за виконанням здійснювати сторонами, які підписали колдоговір.

Встановити терміни на осіб, відповідальних за виконанням кожного пункту зобов’язання.

Звіти сторін про реалізацію зобов’язань за перше півріччя і рік в цілому заслухати на загальних зборах трудового колективу або розширених спільних засіданням.

За порушення чи не виконання положень колдоговору, ухилення від участі в переговорах, за ненадання своєчасної інформації, необхідної для переговорів і здійснення контролю, представники сторін несуть відповідальність згідно з чинним законодавством.

Адміністрація зобов’язується надрукувати, забезпечити реєстрацію та розмножити колективний договір.

Колдоговір схвалено на зборах трудового колективу (Протокол № 04               від 02.02.2021 року).

За дорученням сторін і загальних зборів трудового колективу, колективний договір підписали.

                                

    



Директор КЗ  “Терцентр                                      Голова Профспілкового

Губиниської селищної ради”                               комітету   


_________ Ольга  Карпенко                             __________ Надія Лебідь-Готвянська

02 „ лютого 2021 року                                                „ 02 „ лютого 2021 року     


ВІДПОВІДАЛЬНІ  ЗА ВИКОНАННЯ ПУНКТУ ЗОБОВ’ЯЗАНЬ


1. Розділ № 2 „Оплата праці” –  відповідальна: Вілімна Л.П., Карпенко О. М.


2. Розділ № 3 „Режим праці, тривалість робочого часу і часу відпочинку” – відповідальна: Авраменко О.Б.,  Беспала С. В.


3. Розділ № 4 „Забезпечення зайнятості та підготовку кадрів” – відповідальна: Яворівська М.В., Карпенко О. М.


4. Розділ № 5 „Охорона праці” – відповідальна: Авраменко О. Б.


5. Розділ № 6 „Соціальне страхування, організація оздоровлення і санаторно – курортного лікування” – відповідальна: Карпенко О.М., Лебідь-Готвянська Н.А., Вілімна Л. П.


6. Розділ № 7 „Правоохоронна робота, гарантії та компенсації працюючим в організації та визвільняючимся в зв’язку зі змінами в організації виробництва ” – відповідальна: Лебідь-Готвянська Н.А., Вілімна Л.П.


7. Розділ № 8 „Соціальне партнерство” – відповідальна: Лебідь-Готвянська Н.А., Карпенко О.М.


8. Розділ № 9 „Гарантії діяльності профспілкової організації” – відповідальна: Лебідь-Готвянська Н.А.


9. Розділ № 10 „Контроль за виконанням колективного договору ” – відповідальна: Лебідь – Готвянська Н.А., Карпенко О.М., Караулова З.Б., Яворівська М.В.





                          НОРМАТИВНО- ПРАВОВА БАЗА


1. Кодекс законів про працю України – ст.ст. 10-20.


2. Закон України «Про колективні договори і угоди».


3. Наказ Міністерства праці та соціальної політики від 10 жовтня 1997 р. № 7 «Про затвердження Рекомендацій щодо порядку надання працівникам з ненормованим робочим днем щорічної додаткової відпустки за особливий характер праці».









                                                                                                      Додаток 3

 Перелік посад, яким надається щорічна додаткова відпустка з     ненормованим робочим днем за особливий характер роботи,  за високий обсяг робіт, ступінь напруженості, складність і самостійність у роботі, необхідність періодичного виконання службових завдань понад установлену тривалість робочого часу:

 

          Директор                                                                                         6 к/д


          Головний бухгалтер                                                                       6 к/д


Бухгалтер                                                                                          6 к/д


Завідуюча відділенням

         соціальної допомоги вдома                                                       6 к/д

       

         Завідуюча відділенням

         денного перебування                                                                  6  к/д

                                   

Фахівець із соціальної

          допомоги вдома                                                                       6 к/д


Водій                                                                                         6 к/д


         Соціальний працівник, робітник                                            6 к/д

 

         Інспектор з кадрів                                                                       6 к/д   

 

 

 

 

Директор                                      Ольга КАРПЕНКО                 

 

Голова профспілкового                      Надія ЛЕБІДЬ-ГОТВЯНСЬКА        

комітету

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux