Регламент
опубліковано 05 лютого 2021 року о 16:03

РЕГЛАМЕНТ 

ГУБИНИСЬКОЇ СЕЛИЩНОЇ РАДИ 

НОВОМОСКОВСЬКОГО РАЙОНУ ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОЛАСТІ VІІІ СКЛИКАННЯ

 

РОЗДІЛ І. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ 

Стаття 1. Порядок діяльності селищної ради, її органів та посадових осіб визначається Конституцією України, Законами України “Про місцеве самоврядування в Україні” та “Про статус депутатів місцевих рад”, іншими законодавчими актами та цим Регламентом. Діловодство селищної ради ведеться державною мовою.

Стаття 2. Регламент селищної ради є нормативним актом, який передбачає порядок скликання і проведення сесій селищної ради, підготовки і розгляду нею питань, прийняття рішень ради про затвердження порядку денного сесії та з інших процедурних питань, а також питань діяльності селищної ради та її виконавчих органів.

Стаття 3. Засідання селищної ради та її постійних комісій є відкритими і гласними за винятками, передбаченими законодавством. Відкритість засідань селищної ради забезпечується шляхом допуску на них в установленому порядку представників засобів масової інформації та громадян.

Стаття 4. Пленарні засідання Ради є відкритими і гласними, крім випадків, передбачених законами України. Відкритість засідань реалізується шляхом забезпечення достатнього місця для громадян України, які бажають відвідати засідання Ради. У випадку, якщо кількість громадян, які з’явилися на засідання Ради суттєво перевищує фізичні можливості приміщення, в якому проходить засідання, обирається ініціативна група громадян, які будуть присутніми на засіданні. Гласність в роботі Ради забезпечується шляхом проведення громадянами України та представниками ЗМІ фото- і кінозйомки, відео-, звукозапису із застосуванням стаціонарної апаратури, а також за рішенням Ради може здійснюватися відео- та аудіо - трансляція засідань через Інтернет, гучномовці, аудіо озвучувальну техніку, радіо, телебачення тощо. Право бути присутніми на пленарному засіданні може бути обмежено лише по відношенню до особи, яка в ході засідання здійснила протиправні дії (ініціювання бійки, хуліганських дій, виступи та репліки у нетверезому стані тощо). Місця для депутатів відводяться в залі засідань окремо від місць для інших осіб, присутніх на засіданні, і не можуть бути зайняті іншими особами. Під час засідання Ради особи, які не є депутатами (за винятком технічних працівників Ради, журналістів, фотографів, операторів), не повинні знаходитися у частині сесійного залу, що призначена для розміщення депутатів. Відкритість та гласність у діяльності Ради забезпечується також через стабільне і прогнозоване функціонування офіційного сайту Ради.

Стаття 5. Рішення селищної ради (крім внутрішньо-організаційних) підлягають обов’язковому оприлюдненню на офіційному Інтернет-сайті. Проекти  рішень селищної ради, оприлюднюються їх авторами на офіційному Інтернет-сайті Губиниської селищної ради не пізніш як за 10 (десять) календарних днів до дати розгляду з метою їх прийняття.

Стаття 6. Рішення, прийняті селищною радою, що мають нормативно -правовий характер публікуються на офіційному Інтернет-сайті Губиниської селищної ради.

Стаття 7. Загальний склад селищної ради – 26 (двадцять шість) депутатів.


РОЗДІЛ II. СЕСІЯ СЕЛИЩНОЇ РАДИ 

Стаття 8. Селищна рада проводить свою роботу сесійно. Сесії можуть бути як чергові так і позачергові. Сесії селищної ради складаються з пленарних засідань, а також засідань постійних і тимчасових комісій, що проводяться в період між ними. Перша сесія новообраної селищної ради скликається селищною виборчою комісією не пізніше як через два тижні після реєстрації новообраних депутатів ради у правомочному складі. Перше пленарне засідання першої сесії відкриває голова селищної виборчої комісії, який інформує раду про підсумки виборів депутатів, а також про підсумки виборів селищного голови. Перша сесія селищної ради проводиться в порядку, встановленому статтею 46 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні». У разі, якщо на час проведення першої сесії селищний голова не обраний, про що на сесії інформує голова селищної виборчої комісії, рада обирає тимчасову президію із числа депутатів ради в кількості трьох осіб. Члени тимчасової президії почергово головують на пленарних засіданнях ради до обрання секретаря ради. З часу обрання секретаря ради він головує на пленарних засіданнях ради.

Стаття 9. Сесія є правомочною, якщо в її пленарному засіданні бере участь більше половини депутатів від загального складу селищної ради. Для визначення її правомочності при прийнятті рішення беруться дані про реєстрацію депутатів, яка проводиться на початку пленарного засідання. У разі відсутності кворуму для прийняття рішення головуючий повинен оголосити перерву або закрити пленарне засідання сесії.

Стаття 10. У разі дострокового припинення повноважень деяких депутатів, внаслідок чого до складу ради входить менше, ніж дві третини депутатів, до обрання необхідної кількості депутатів Рада, то ця Рада вважається правомочною за наявності більше половини депутатів від загального складу Ради.

Стаття 11. Рішення Ради приймаються відкритим, у тому числі поіменним, а у випадках, встановлених Законом, таємним голосуванням більшістю голосів депутатів від загального складу селищної ради, крім випадків передбачених Законом України "Про місцеве самоврядування в Україні" і цим Регламентом. Рішення з процедурних питань приймаються простою більшістю голосів депутатів селищної ради, присутніх на пленарному засіданні.

Стаття 12. Сесії проводяться у приміщенні будинку культури за адресою: Дніпропетровська обл., Новомосковський р-н., смт. Губиниха, вул. Шевченко, буд. № 28. При необхідності можуть проводиться виїзні засідання ради. При запровадженні карантину сесії можуть проводитись в онлайн – режимі. За пропозицією не менш як половини депутатів від загального складу селищної ради за рішенням селищної ради, її засідання можуть проводитися в іншому місці. Засідання селищної ради і постійних комісій можуть бути закритими у випадках, передбачених чинним законодавством.

Стаття 13. Сесія Ради скликається селищним головою, секретарем, у випадках передбачених Законом України "Про місцеве самоврядування в Україні" відповідно до плану роботи ради або по мірі необхідності, але не менше одного разу на квартал, а з питань відведення земельних ділянок – не рідше ніж 1 (один) раз на місяць ( за рішенням земельної комісії).

Стаття 14. Рішення про скликання сесії, у тому числі позачергової, оформляється розпорядженням селищного голови (секретаря).

Стаття 15. Розпорядження селищного голови (секретаря) про скликання чергової сесії із зазначенням питань, які вносяться на розгляд ради, місця і часу проведення сесії доводиться організаційним відділом індивідуально  у телефонному режимі або в електронній формі або в інший можливий, узгоджений із депутатом, але з  обов’язковим дублюванням письмового повідомлення та доводяться до відома кожного депутата не пізніше як за 10 (десять) календарних днів до її відкриття, а у виняткових випадках – не пізніше як за 1 (один) календарний день до сесії.

Стаття 16. Проєкти порядку денного, рішень ради, інформаційні та допоміжні матеріали надаються депутатам не пізніше як за 3 (три) календарних дні до початку чергової сесії, та не пізніше як за день при проведенні позачергової сесії.

Стаття 17. На засіданнях селищної ради можуть бути присутніми народні депутати України, депутати місцевих рад, помічник депутата, представник Новомосковського відділу поліції ГУНП у Дніпропетровській області. При необхідності на засідання селищної ради або постійних комісій запрошуються представники державних органів, політичних партій, інших громадських організацій, трудових колективів, засобів масової інформації, а також інші особи, перелік яких визначає робочий орган чи особа, відповідальна за підготовку відповідного питання порядку денного сесії. Запрошення про присутність на пленарному засіданні селищної ради надсилає селищний голова або секретар ради. Запрошені повинні утримуватися від публічних проявів свого ставлення до питань, які розглядаються радою або постійною комісією. У разі порушення порядку, вони, за рішенням селищної ради (з процедурних питань), можуть позбавлятися права бути присутніми на засіданні. На засіданнях виконавчих комітетів можуть проводити зйомку тільки акредитовані журналісти.

РОЗДІЛ ІІІ. ПОЗАЧЕРГОВІ СЕСІЇ СЕЛИЩНОЇ РАДИ 

Стаття 18. Позачергові сесії селищної ради скликаються селищним головою та/або секретарем а також можуть бути скликані за пропозиціями не менше, як однієї третини депутатів від загального складу ради. Мотивовані пропозиції про скликання позачергової сесії селищної ради, підписані ініціаторами, подаються селищному голові із зазначенням питань, проектами документів, розгляд яких пропонується.

Стаття 19. У разі якщо селищний голова та/або секретар, у двотижневий строк не скликають сесію на вимогу не менш як однієї третини депутатів від загального складу селищної ради, або у разі якщо такі посади є вакантними сесія може бути скликана депутатами відповідної ради, які становлять не менш як одну третину складу ради, або постійною комісією ради. Про скликання сесії депутати селищної ради у кількості не менш як однієї третини депутатів від загального складу селищної ради складають повідомлення (постійна комісія складає протокол), яке (який) подається до організаційного відділу виконавчого апарату Губиниської селищної ради для реєстрації.

Стаття 20. Позачергова сесія скликається не пізніше за 1 (один) календарний день до сесії після надходження пропозиції про її скликання. Розпорядження селищного голови (секретаря) про скликання позачергової сесії повідомляється депутатам не пізніше, як за 1 (один) календарний день до проведення сесії. Документи до позачергової сесії селищної ради надаються депутатам не пізніше як за 1 (один) календарний день до сесії із зазначенням часу скликання, місця проведення та питань, які передбачається внести на розгляд ради.

РОЗДІЛ ІV. ПОРЯДОК ДЕННИЙ СЕСІЇ 

Стаття 21. На розгляд селищної ради вносяться питання, що належать до повноважень селищної ради, у тому числі інформація про хід виконання раніше прийнятих рішень, а також звіти органів і посадових осіб, що селищною  радою відповідно створюються, обираються, призначаються або затверджуються.

Стаття 22. Проект порядку денного формується апаратом ради. Пропозиції щодо формування питань порядку денного сесії можуть вноситись селищним головою, секретарем ради, постійними комісіями, депутатськими групами (фракціями), депутатами, виконавчим комітетом ради, загальними зборами громадян, старостами, які вносяться селищному голові шляхом внесення відповідного подання за його підписом не пізніш, як за 10 (десять) календарних днів до пленарного засідання ради. Питання, розгляд яких ініційовані постійними комісіями селищної ради, депутатами, виконавчим комітетом селищної ради, депутатськими групами і фракціями, загальними зборами громадян, направляються секретарю селищної ради для попереднього їх опрацювання не менше як за 15 (п’ятнадцять) календарних днів у письмовій формі з обґрунтуванням, необхідності розгляду цього питання та проектом відповідного рішення селищної ради.

Стаття 23. У виняткових випадках, додаткові питання до порядку денного можуть бути включені не пізніше, ніж за 1 (один) календарний день до пленарного засідання, при наявності проекту рішення, оформленого і погодженого відповідно до вимог цього Регламенту.

Стаття 24.Селищний голова або особа, яка виконує його обов’язки, враховує отримані пропозиції і формує порядок денний чергової сесії ради не пізніше, ніж за 10 (десять) календарних днів до пленарного засідання ради і видає відповідне розпорядження.

Стаття 25. Розпорядження про формування порядку денного сесії селищної ради разом з переліком питань, які необхідно розглянути на засіданнях відповідних постійних комісій, негайно доводиться до відома секретаря селищної ради, депутатів, засобів масової інформації та оприлюднюється на офіційному Інтернет-сайті Губиниської селищної ради.

Стаття 26. Питання затвердженого порядку денного сесії селищної ради можуть розглядатися в іншій послідовності, ніж передбачено, відкладатися, змінюватися, включатися чи виключатися з порядку денного за рішенням селищної ради, прийнятого більшістю голосів депутатів, присутніх на сесії.

РОЗДІЛ V. ПІДГОТОВКА ПИТАНЬ ДО РОЗГЛЯДУ НА ПЛЕНАРНОМУ ЗАСІДАННІ РАД 

Стаття 27. Проект рішення селищної ради обов’язково повинен дублюватися в електронному вигляді. Завізовані та оформлені відповідно до вимог Регламенту проекти рішень разом з електронними копіями проектів рішень надаються їх ініціаторами секретареві селищної ради через організаційний відділ селищної ради не пізніше, ніж за п'ятнадцять днів до пленарного засідання ( а у виключних випадках – не пізніш, ніж за три дні) ради з обґрунтуванням, необхідності розгляду цього питання. Доручення щодо підготовки проекту рішення селищної ради надає секретар селищної ради.

Стаття 28. Підготовлені проекти  рішень ради проходять юридичне погодження в юриста. Проект рішення селищної ради повинен містити: назву, порядковий номер сесії; преамбулу (констатуючу частину) з посиланням на відповідні законодавчі і нормативні акти із зазначенням номерів статей, частин, пунктів і підпунктів; резолютивну частину; додатки, довідки, аналітичні записки тощо (якщо вони маються).

Стаття 29. Проекти рішень зі всіма супроводжуючими документами повинні бути підписані їх авторами, а також головою профільної постійної комісії  на зворотній фронтальній  стороні рішення.

 Стаття 30. Проекти рішень ради, що не відповідають вимогам Регламенту, до розгляду селищною  радою не приймаються.

Стаття 31. Автори погоджують (візують) проекти рішень селищної ради з наступними суб’єктами: юристом виконавчого комітету Губиниської селищної ради; керівниками самостійних відділів, на яких відповідно до проекту рішення селищної ради покладається здійснення конкретних дій; головним бухгалтером селищної ради, якщо відповідно до проекту рішення виконання конкретних дій пов’язано з фінансуванням або матеріальними витратами з селищного бюджету; головами та секретарями постійних комісій, до компетенції яких входить розгляд питання; заступником селищного голови за напрямком роботи; секретарем селищної ради.

Стаття 32. Комплект документів, необхідних для розгляду питання на сесії, повинен містити: проект рішення селищної ради відповідно до ст.28 Регламенту; узгодження (візування) проекту рішення із зауваженнями, що надійшли.

Стаття 33. Для розгляду проекту рішення всім суб’єктам, зазначеним у ст.31, надається необхідний час.

Стаття 34. Проекти рішень повинні пройти юридичне погодження у юриста селищної ради.

Стаття 35. У випадку невідповідності проекту рішення законодавству України, юрист селищної ради зазначає свої письмові зауваження до проекту рішення, але не пізніше, ніж за п’ять днів із моменту отримання відповідного проекту рішення виконавчим апаратом ради.

Стаття 36. В проекті рішення ради особа, яка проводить погодження проекту рішення ради, біля позначка «Погоджено» ставить свій підпис і дату візування. При наявності зауважень ставиться позначка «Із зауваженнями». Зауваження викладаються на окремому листі  та у термін, зазначений у ст.. 35 чинного Регламенту, і додаються до проекту рішення ради. У разі відсутності позначки «Погоджено» або інших позначок, та у разі, якщо проект рішення відповідає вимогам чинного Регламенту та пройшов відповідну реєстрацію у організаційному відділі виконавчого апарату Губиниської селищної ради із дотриманням вимог щодо термінів  подання – проект рішення вважається погодженим.


Стаття 37. Повний комплект документів разом із проектом рішення селищної ради, після оформлення його ініціатором, направляється секретареві селищної ради, який після їх опрацювання, готує перелік питань для розгляду на сесії селищної ради та вносить його селищному голові (чи особі, яка виконує його обов’язки) або повертає проект рішення селищної ради на доопрацювання із обов’язковим письмовим зауваженням та зазначенням частин рішення, які потребують такого доопрацювання згідно із законодавством України.

Стаття 38. Організаційний відділ селищної ради сприяє, надає консультаційну та іншу необхідну допомогу ініціаторам в підготовці та оформленні проектів рішень селищної ради відповідно до вимог цього Регламенту.

РОЗДІЛ VІ. ПЛЕНАРНІ ЗАСІДАННЯ СЕСІЇ СЕЛИЩНОЇ РАДИ 

Стаття 39. Головує на пленарному засіданні сесії селищний голова або секретар ради у випадках, передбачених ч. 6 ст. 46 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні». У випадку, передбаченому ч.8 ст.46 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», пленарне засідання сесії відкриває за дорученням групи депутатів, з ініціативи якої скликана сесія, один з депутатів, що входить до її складу, а веде за рішенням ради – один з депутатів цієї ради.

Стаття 40. Головуючий на пленарному засіданні Ради: вносить на обговорення проекти рішень, оголошує повну назву та ініціаторів їх внесення, інформує про матеріали, що надійшли на адресу сесії; веде засідання селищної ради; відкриває, закриває та оголошує перерви в засіданнях селищної ради шляхом прийняття селищною  радою відповідного рішення; організує розгляд питань; оголошує списки осіб, які записалися для виступу; надає слово для доповіді/співдоповіді/ виступу, оголошує наступного оратора; створює рівні можливості депутатам для участі в обговоренні питань; ставить питання на голосування, оголошує його результати; забезпечує дотримання Регламенту селищної ради всіма присутніми на засіданні; робить офіційні та інші повідомлення; забезпечує порядок в залі засідання ради; здійснює інші повноваження, що випливають з цього Регламенту.

Стаття 41. На час роботи пленарного засідання сесії селищна рада обирає із числа депутатів секретаріат та лічильну комісію. Секретаріат сесії організує ведення протоколу засідання, веде запис бажаючих виступити, реєструє звернення депутатів, їх запити, заяви і пропозиції, забезпечує опрацювання звернень громадян, що надходять на адресу сесії, співпрацює з засобами масової інформації.

Стаття 42. Запис на виступ проводиться після оголошення головуючим питання, яке внесене на обговорення. Головуючий за погодженням з присутнім складом ради може визначити черговість виступаючих. Головуючий може позбавити виступаючого слова у випадках, коли він виступає не з питання, що обговорюється, або порушує норми депутатської етики.

Стаття 43. Для організації ходу пленарного засідання головуючий на засіданні має право вносити пропозиції з процедурних питань щодо ходу засідання. Якщо з цих питань висуваються альтернативні пропозиції, топропозиції з цього питання ставляться на голосування в порядку їх надходження.

РОЗДІЛ VІІ. ПОРЯДОК РОЗГЛЯДУ ПИТАНЬ І ПРИЙНЯТТЯ РІШЕНЬ НА ПЛЕНАРНОМУ ЗАСІДАННІ 

Стаття 44. Реєстрація депутатів проводиться організаційним відділом селищної ради перед кожним засіданням.

Стаття 45. Данні реєстрації є підставою для відкриття засідання.

Стаття 46. Головуючий повідомляє депутатам про результати реєстрації, доводить до відома депутатів інформацію про присутніх запрошених осіб.

Стаття 47. За пропозицією головуючого на пленарному засіданні обираються робочі органи (лічильна комісія, секретаріат) в порядку, передбаченому цим Регламентом. Депутат, який бажає виступити на сесії з будь-якого питання надає в секретаріат заявку в порядку, передбаченому цим Регламентом.

Стаття 48. Якщо від депутатів надішли пропозиції і зауваження до формування порядку денного, то головуючий надає слово депутатам, бажаючим виступити, в порядку, передбаченому цим Регламентом.

Стаття 49. До початку розгляду питань, внесених на сесію, головуючий, при необхідності, надає коротку інформацію про міські події особливої важливості і значимості. По інформації обговорення не проводиться.

Стаття 50. Рада розглядає питання на пленарному засіданні в загальному або спрощеному порядку. У спрощеному порядку розглядаються питання, що не потребують обговорення на пленарному засідання та якщо до секретаріату сесії від депутатів не надходили пропозиції щодо необхідності такого обговорення.

Стаття 51. За результатами обговорення питань, винесених на розгляд ради, приймаються рішення.

Стаття 52. Рішення селищної ради (крім випадків, передбачених законом) вважається прийнятим, якщо за нього проголосувало більшість депутатів від загального складу ради.Головуючий має право поставити на голосування пропозиції депутата (депутатів) щодо доповнення та/або внесення змін до проекту рішення селищної ради. В разі, якщо запропонований проект рішення не набрав достатньої кількості голосів, то цей проект рішення вважати не прийнятим та відправити на доопрацювання, але не більше 2-х разів. Якщо автором проекту рішення не усунуто зауваження візуючого і кожен з них наполягає на своїй правоті (варіанті проекту рішення) то на сесію вноситься це питання з поміткою «Із зауваженням» із зазначенням даних особи, яка їх висловила. Після чого надається слово автору проекту рішення та візуючому для виступу та надання своїх пояснень. Вислухавши надані пояснення, головуючий ставить на голосування першим проект рішення в редакції, підготовленій його автором. Якщо таке рішення не приймається селищною  радою, то головуючий ставить на голосування проект рішення з урахуванням внесених до нього змін, доповнень чи зауважень. У разі прийняття селищною  радою рішення з урахуванням внесених до нього змін, доповнень чи зауважень, головуючий надає доручення автору проекту рішення, оформити його в редакції, що була прийнята селищною  радою. Рішення про дострокове припинення повноважень селищного Голови, за наявності підстав, приймається шляхом таємного голосування не менше як двома третинами голосів депутатів від загального складу ради.

Стаття 53. Під процедурними питаннями маються на увазі питання регулювання роботи на пленарних засіданнях. По процедурним питанням рішення селищної ради не приймається та не оформляється, обговорення не проводиться. До процедурних питань відносяться: початок або закінчення пленарного засідання протягом робочого дня; оголошення перерв, їх час і тривалість; продовження часу виступу понад час, установлений Регламентом; про режим голосування, про направлення запитів депутатів, про припинення обговорення, про час на обговорення, про порядок висвітлення роботи сесії, про черговість розгляду питань та інші питання, що стосуються порядку розгляду і прийняття рішень, але не стосуються змісту питань, що розглядаються інші організаційно-технічні питання, що визначають спосіб розгляду виникаючих на пленарному засіданні проблем.

Стаття 54. Процедурні питання фіксуються в протоколі сесії селищної ради.

Стаття 55. Доручення, надані селищною  радою органам і посадовим особам селищної ради, її виконавчому комітету, з питань, які входять до їх компетенції, фіксуються в протоколі сесії селищної ради.

Стаття 56. Рішення селищної ради приймаються відкритим, таємним або поіменним голосуванням у випадках, встановлених законом.

Стаття 57. Таємне голосування обов’язково проводиться у випадках, передбачених чинним законодавством.

РОЗДІЛ VІІІ. ПОРЯДОК НАДАННЯ СЛОВА НА ПЛЕНАРНИХ ЗАСІДАННЯХ СЕЛИЩНОЇ РАДИ 

Стаття 58. По проекту рішення може бути співдоповідь. Доповідачам можуть задаватись питання. Питання задаються депутатами без попереднього запису з місця або за бажанням депутата з виходом до трибуни. Головуючий має право робити зауваження депутатам, які намагаються задавати питання з порушенням черговості та етичних норм.

Стаття 59. Виступи на пленарних засіданнях селищної ради здійснюються з дозволу головуючого. Головуючий на засіданнях зобов’язаний надати слово депутатам з дотриманням черговості, установленій на підставі їхніх заяв до секретаріату сесії про надання слова. З цією метою головуючий до розгляду питань порядку денного в цілому повідомляє присутніх про черговість виступу цих депутатів.

Стаття 60. Час, який надається для доповіді, визначається селищною  радою за проханням доповідача. Для співдоповіді надається до 10 хвилин, а для заключного слова – 5 хвилин. Виступаючим у дебатах дотримуватися  регламенту затвердженого на початку пленарного засідання. Для виступів щодо процедури та з мотивів голосування, пояснень, зауважень, запитань, пропозицій і довідок, внесення поправок надається до 3 хвилин.

Стаття 61. Якщо виступ оратора повторює те, що вже виголошували інші оратори під час обговорення питання, що розглядається, і головуючий на засіданні вважає, що селищна рада отримала з цього питання достатню інформацію, він може звернутися до нього з проханням скоротити або закінчити виступ.

Стаття 62.Селищна рада може визначити загальний час для обговорення питання або час для запитань та відповідей, виступів депутатів, після закінчення якого головуючий на засіданні припиняє надання слова.

Стаття 63. Прохання про надання слова для виступів, як правило, подаються в секретаріат сесії в  письмовій формі або в усній формі під час пленарного засідання. На записках, що надійшли, головою секретаріату ставиться час надходження заявки на виступ, після цього записки одразу передаються головуючому. У заявці зазначаються: прізвище, ім’я і по батькові депутата, питання порядку денного, дата і час подачі заявки та особистий підпис депутата.

Стаття 64. Запитання доповідачам і співдоповідачам ставляться письмово або усно. Запитання формулюються стисло і чітко. Депутат, який поставив запитання, може уточнити та доповнити його, а також оголосити, чи задоволений він відповіддю.

Стаття 65. За вимогою депутатів, що не мали можливості виступити в зв’язку з припиненням обговорення або з інших причин, тексти їх виступів передаються в секретаріат і включаються до протоколу сесії.

Стаття 66. Під час обговорення питання при необхідності заслуховуються пояснення фахівців.

РОЗДІЛ ІХ. ПОРЯДОК ГОЛОСУВАННЯ ПРОПОЗИЦІЙ 

Стаття 67. Після закінчення обговорення питання головуючий на засіданні оголошує про перехід до голосування з обговореного питання.

Стаття 68. Початок голосування головуючий погоджує з присутніми на засіданні депутатами, оголошує про необхідну кількість голосів для прийняття рішення, а також про вид голосування, якщо з цього приводу надійшли від депутатів пропозиції.

Стаття 69. На голосування ставляться усі пропозиції і поправки, внесені депутатами в ході обговорення питання почергово.

Стаття 70. Головуючий на засіданні може відмовити ініціатору пропозиції чи поправки поставити на голосування запропонований ним текст, якщо він суперечить вимогам законодавства України, або не стосується питання, що обговорюється, суперечить раніше прийнятим рішенням, повторює за суттю відхилений селищною  радою текст.

Стаття 71. У разі, коли дві або більше пропозиції, що стосуються одного й того ж питання, виключають одна одну, селищна рада проводить голосування пропозицій у порядку їх внесення.

Стаття 72. Якщо серед альтернативних пропозицій є пропозиція, внесена узгоджувальною депутатською комісією, вона ставиться на голосування перед пропозицією селищного голови або особи, яка виконує його обов’язки.

Стаття 73. Тексти пропозицій чи поправки, що будуть ставитись на голосування, повинні оголошуватися, при цьому називається їх ініціатор.

Стаття 74. По закінченню голосування пропозиції головуючий ставить на голосування проект рішення «в цілому».

Стаття 75. Перед кожним голосуванням головуючий на підставі проекту рішення селищної ради формулює зміст питання, що буде ставитись на голосування, після чого одразу пропонує голосування щодо нього. Після закінчення голосування головуючий оголошує його результати.

Стаття 76. Після оголошення головуючим початку голосування ніхто не може його переривати. З початку голосування і до оголошення його результатів слово нікому не надається. У разі порушення процедури голосування негайно проводиться повторне голосування без дебатів.

Стаття 77. Рішення вважається прийнятим, якщо за нього проголосувало більше половини депутатів від загального складу ради, крім випадків, прямо передбачених Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні».

Стаття 78. У разі отримання пропозицій і зауважень, висловлених депутатами на пленарному засіданні селищної ради, або переданих в письмовій формі головуючому на пленарному засіданні, то такі пропозиції і зауваження головуючий  ставить на голосування для вирішення питання про: їх підтримку або відхилення селищною  радою; їх передачу на розгляд відповідним постійним комісіям селищної ради з встановленням строків надання відповіді; їх передачу на розгляд відповідним підзвітним і підконтрольним їй органам та посадовим особам із встановленням строків надання відповіді. Передані за дорученням селищної ради зазначені пропозиції і зауваження на розгляд постійних комісій селищної ради або надіслані на розгляд підзвітним і підконтрольним їй органам та посадовим особам, які зобов’язані розглянути ці пропозиції і зауваження у строки, встановлені селищною  радою, і про вжиті заходи повідомити депутатів селищної ради.

РОЗДІЛ Х. ПРОЦЕДУРА ПРОВЕДЕННЯ ГОЛОСУВАННЯ НА ПЛЕНАРНИХ ЗАСІДАННЯХ СЕЛИЩНОЇ РАДИ 

Стаття 79. На пленарних засіданнях ради рішення приймаються відкритим голосуванням ( шляхом підняття руки) або таємним голосуванням.

Стаття 80. Голосування здійснюється депутатами особисто в залі засідань або відведеному для таємного голосування місці.

Стаття 81. Після проведення голосування визначення його результатів здійснює лічильна комісія.

Стаття 82. Після закінчення підрахунку голосів лічильна комісія повідомляє кількість голосів, поданих «за» розглянутий проект, «проти» розглянутого проекту, число депутатів, які утримались від ухвалення рішення. При встановленні результатів голосування до загального складу ради включається селищний голова, якщо він бере участь у пленарному засіданні ради, і враховується його голос.

Стаття 83. Результати голосування в повному обсязі фіксуються в протоколі пленарного засідання ради.

Стаття 84. Після закінчення підрахунку голосів головуючий повідомляє про результати голосування.

Стаття 85. У випадках, передбачених чинним законодавством, рішення ради приймається таємним голосуванням.

Стаття 86. Для проведення таємного голосування і визначення його результатів сесія селищної ради обирає з числа депутатів відкритим голосуванням лічильну комісію. До її складу не можуть входити депутати, по кандидатурах яких проводиться таємне голосування. Кожна депутатська група має право включення до складу лічильної комісії одного свого члена. Лічильна комісія обирає зі свого складу голову та секретаря комісії. Рішення лічильної комісії приймаються простою більшістю голосів членів комісії в закритому засіданні.

Стаття 87. Час і місце таємного голосування, порядок його проведення встановлюється лічильною комісією на основі цього Регламенту і оголошується головою лічильної комісії.

Стаття 88. Видача бюлетенів депутатам здійснюється членами лічильної комісії безпосередньо перед голосуванням.

Стаття 89. Бюлетені для таємного голосування повинні містити необхідну для голосування інформацію. У бюлетені для голосування по єдиній кандидатурі повинні стояти слова «за» і «проти». При голосуванні по декількох кандидатурах додатково оформляється рядок «не підтримаю жодну кандидатуру».

Стаття 90. У бюлетені для таємного голосування включаються всі кандидатури, що були висунуті у встановленому порядку і дали згоду балотуватися.

Стаття 91. Кожному депутату лічильна комісія видає один бюлетень для таємного голосування після пред’явлення ним депутатського посвідчення й особистого підпису в списку про одержання бюлетеня.

Стаття 92. Заповнення бюлетеня проводиться депутатом особисто в кабіні для таємного голосування. Депутат робить позначку у квадраті напроти варіанта, що він підтримує. Заповнений бюлетень опускається у виборчу скриньку для голосування.

Стаття 93. Недійсними вважаються бюлетені: не встановленого зразка; у яких підтримано два і більше кандидатури на одну посаду; у яких неможливо виявити волевиявлення депутата.

Стаття 94. Прізвища, вписані в бюлетень додатково, при підрахунку не враховуються.

Стаття 95. Про результати таємного голосування лічильна комісія складає протоколи, що підписуються всіма членами лічильної комісії, після чого голова лічильної комісії оголошує результати голосування.

Стаття 96. У протоколі лічильної комісії зазначаються наступні данні: кількість депутатів, присутніх на пленарному засіданні; кількість депутатів, які отримали бюлетені; кількість голосів, що прийняли участь у голосуванні; кількість голосів, поданих «за» запропоновану кандидатуру; кількість голосів, поданих «проти» запропонованої кандидатури; кількість бюлетенів, визнаних недійсними; результати голосування.

Стаття 97. Кандидат вважається обраним, призначеним або затвердженим, якщо в результаті таємного голосування він одержить більше половини голосів від загального складу ради.

Стаття 98. Головуючий на пленарному засіданні оголошує на підставі результатів таємного голосування рішення селищної ради без додаткового голосування.

РОЗДІЛ ХІ. ОФОРМЛЕННЯ РІШЕНЬ СЕЛИЩНОЇ РАДИ 

Стаття 99. Прийняті рішення ради оформляються протягом 5 (п'яти) робочих днів після проведення пленарного засідання ради.

Стаття 100. Рішення селищної ради друкуються на фірмових бланках.

Стаття 101. Рішення підписуються особисто селищним головою, у разі його відсутності – секретарем селищної ради, а у випадку, передбаченому законодавством – іншою особою, протягом п’яти робочих днів після проведення пленарного засідання ради і передаються секретареві селищної ради.

Стаття 102. Рішення селищної ради у п’ятиденний строк з моменту прийняття може бути зупинено селищним головою і внесено на повторний розгляд відповідної ради із обґрунтуванням зауважень. Рада зобов’язана у двотижневий строк повторно розглянути рішення. Якщо рада відхилила зауваження селищного голови і підтвердила попереднє рішення двома третинами депутатів від загального складу ради, воно набирає чинності.

Стаття 103.Селищний голова, секретар, депутат селищної ради бере участь у розгляді, підготовці та прийнятті рішень селищною  радою за умови самостійного публічного оголошення про конфлікт інтересів під час засідання ради, на якому розглядається відповідне питання. При вирішенні питань пленарного засідання порядку денного вищезгадані особи мають право відмовитися брати участь у голосуванні по даному питанню. Здійснення контролю за дотриманням вимог цієї статті, надання зазначеним у ній особам консультацій та роз’яснень щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів, поводження з майном, що може бути неправомірною вигодою та подарунками, покладається на постійну комісію з питань прав людини, законності і правопорядку, регламенту, депутатської діяльності і етики.

РОЗДІЛ ХІІ. ДИСЦИПЛІНА ТА ЕТИКА НА ПЛЕНАРНИХ ЗАСІДАННЯХ

Стаття 104. На засіданнях селищної ради головуючий та оратор не повинні вживати образливі висловлювання та ненормативну лексику, закликати до незаконних дій. Головуючий на засіданні має право попередити оратора про неприпустимість таких висловлювань і закликів або припинити його виступ, а у разі повторного порушення – позбавити його права виступу на даному засіданні.

Стаття 105. Якщо головуючий на засіданні звертається до оратора, останній повинен негайно зупинити свій виступ, у противному разі головуючий може припинити його виступ. Якщо оратор виступає без дозволу головуючого, його виступ припиняється головуючим без попередження.

Стаття 106. Якщо оратор перевищує час, відведений для виступу або висловлюється не з обговорюваного питання, головуючий після двох попереджень позбавляє його слова. Та частина виступу оратора, яка висловлена після позбавлення його слова, не заноситься до протоколу засідання.

Стаття 107. Під час засідання селищної ради депутати не повинні заважати ораторам і слухачам діями, які перешкоджають викладенню або сприйманню виступу (вигуками, оплесками, демонстраційними уставаннями і т.п.). Головуючий продовжує час для виступу оратора на термін, на який виступ оратора переривався, якщо це не пов'язано із застосуванням до оратора заходів впливу, передбачених статтею 108 цього Регламенту.

Стаття 108. Якщо депутат своєю поведінкою заважає проведенню засідання селищної ради, головуючий попереджає його персонально і закликає до порядку. Після повторного попередження протягом дня головуючий за згодою більшості присутніх депутатів, визначеною шляхом голосування без обговорення, може запропонувати депутату залишити зал до кінця засідання.

РОЗДІЛ ХІІІ. ПРОТОКОЛ СЕСІЇ СЕЛИЩНОЇ РАДИ 

Стаття 109. Засідання селищної ради протоколюється. Ведення протоколу засідань селищної ради здійснює секретаріат, обраний на початку засідання ради, підрахунок голосів здійснює лічильна комісія. У протоколі засідання селищної ради зазначається: місце, дата та час його проведення; кількість депутатів, присутніх на засіданні;запрошені на сесію; питання порядку денного, внесені на розгляд; прізвище, ім’я, по батькові головуючого і виступаючих; усі внесені на голосування питання; повні результати голосування і прийняті рішення. Якщо сесія селищної ради триває кілька днів, протоколи засідань складаються за кожен день окремо. Протоколи засідань селищної ради підписує головуючий на засіданні та секретаріат засідання.

Стаття 110. До протоколу засідання селищної ради додаються: дані про поіменну реєстрацію присутніх на засіданні депутатів; тексти не виголошених виступів депутатів; прізвища та посади запрошених присутніх на засідання.

Стаття 111. Звукозапис та відеофіксація виступів на засіданні селищної ради зберігається протягом одного року. Протокол сесії селищної ради повинен бути оформленим секретарем селищної ради в 10 (десяти) денний термін від дня сесії.

Стаття 112. Протоколи сесії зберігаються у секретаря селищної ради протягом всього скликання, після чого передаються на постійне зберігання до Новомосковського районного архіву.


РОЗДІЛ ХІХ. ДЕПУТАТ СЕЛИЩНОЇ РАДИ 

Стаття 113. Здійснення радою своїх повноважень ґрунтується на ініціативі і активній участі в її роботі депутатів. Повноваження депутата ради починається з моменту проголошення результатів реєстрації селищною  виборчою комісією на пленарному засіданні першої сесії селищної ради і закінчуються з настанням повноважень депутатів ради нового скликання. Депутати, повноваження яких не підтверджені шляхом реєстрації виборчою комісією, беруть участь у роботі ради та її пленарних засідань з правом дорадчого голосу.

Стаття 114. Порядок діяльності депутатів селищної ради визначається Конституцією України, Законами України “Про місцеве самоврядування в Україні”, “Про статус депутатів місцевих рад”, іншими законами України та цим Регламентом.

Стаття 115. Депутат забезпечується неперсоніфікованим місцем в залі засідань селищної ради.

Стаття 116. До діяльності депутата відносяться: участь у пленарних засіданнях селищної ради; участь у засіданнях постійних комісій селищної ради і робочих чи підготовчих групах; виконання доручень селищної ради та її керівництва; доступ до засобів масової інформації комунальної форми власності з метою оприлюднення результатів власної депутатської діяльності на офіційному сайті селищної ради; обирати і бути обраним до органів селищної ради, за винятком випадків передбачених ч. 9 ст. 51 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та інших випадках передбачених діючим законодавством України; офіційно представляти виборців у селищній раді та її органах; пропонувати питання для розгляду їх селищною  радою та її органами; вносити пропозиції та зауваження до порядку денного засідань селищної ради та її органів, порядку розгляду обговорюваних питань та їх суті; робота у виборчих округах.

Стаття 117. Повноваження депутата ради починаються з моменту офіційного оголошення відповідною територіальною виборчою комісією на сесії ради рішення про підсумки виборів та визнання повноважень депутатів і закінчуються в день першої сесії ради нового скликання. Повноваження депутата можуть бути припинені достроково у випадках, передбачених діючим законодавством України. Рада невідкладно інформує відповідну територіальну виборчу комісію про дострокове припинення повноважень депутата ради. Депутат представляє інтереси всієї територіальної громади, має всю повноту прав, що забезпечують його активну участь у діяльності ради та утворюваних нею органів, несе обов'язки перед виборцями, радою та її органами, виконує їх доручення. Депутат, крім секретаря ради, повинен входити до складу однієї з постійних комісій ради. На час пленарних засідань та засідань постійних комісій ради, а також для здійснення депутатських повноважень в інших, передбачених законом випадках, депутат звільняється від виконання виробничих або службових обов'язків з відшкодуванням йому середнього заробітку за основним місцем роботи та інших витрат, пов'язаних з депутатською діяльністю, за рахунок відповідного місцевого бюджету. Депутат зобов'язаний брати участь у роботі пленарних засідань ради, засідань постійної та інших комісій ради, до складу яких його обрано. У разі пропуску депутатом протягом року більше половини пленарних засідань ради або засідань постійної комісії, невиконання ним без поважних причин рішень і доручень ради та її органів відповідна рада може звернутисядо виборців з пропозицією про відкликання такого депутата у встановленому законом порядку. Депутат має право звернутися із запитом до керівників ради та її органів, селищного голови, керівників органів, підприємств, установ та організацій незалежно від форм власності, розташованих або зареєстрованих на відповідній території. Орган або посадова особа, до яких звернено запит, зобов'язані дати усну чи письмову відповідь на запит на сесії ради у строки і в порядку, встановлені радою відповідно до закону. За результатами розгляду запиту рада приймає рішення. Пропозиції і зауваження, висловлені депутатами на сесії ради або передані в письмовій формі головуючому на засіданні, розглядаються радою чи за її дорученням постійними комісіями ради або надсилаються на розгляд підзвітним і підконтрольним їй органам та посадовим особам, які зобов'язані розглянути ці пропозиції і зауваження у строки, встановлені радою, і про вжиті заходи повідомити депутатові та раді. Повноваження депутатів, порядок організації і гарантії депутатської діяльності визначаються Конституцією України, Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», Законом України «Про статус депутатів місцевих рад», іншими законами.

Стаття 118. Депутат зобов’язаний зареєструватися і бути присутнім на пленарних засіданнях селищної ради та  її органів, до яких його обрано. Депутат не може брати участь у голосуванні в тих випадках, коли селищна рада приймає рішення щодо нього персонально.

Стаття 119. Відсутність депутата на пленарних  засіданнях селищної ради та тих її органів, до яких його обрано, допускається лише з поважних причин.

Стаття 120. Депутат, який не може взяти участь у  пленарному засіданні селищної ради, повинен завчасно із зазначенням причин, повідомити про це селищного Голову через секретаря ради, а про неможливість взяти участь у засіданні постійної комісії – голову цієї комісії. У разі невиконання депутатом цієї вимоги, він дає пояснення з цього приводу комісії з питань з питань прав людини, законності і правопорядку, регламенту, депутатської діяльності і етики.Депутат має право ухвального голосу з усіх питань, які розглядаються на сесіях ради, а також на засіданнях постійної та інших комісій ради, до складу яких його обрано. Депутат має право звертатися із зверненням, запитом чи запитанням до керівників ради та її виконавчих органів, селищного голови, виконавчого комітету, керівників підприємств, установ та організацій незалежно від форм власності. Депутат має право знайомитися з будь-якими офіційними документами, які зберігаються у відповідних органах місцевого самоврядування та робити виписки, копіювання цих документів.

РОЗДІЛ ХХ. ДЕПУТАТСЬКІ ГРУПИ 

Стаття 121. Депутати селищної ради можуть добровільно об’єднуватися у депутатські групи за умов, якщо до їх складу входять не менше п’яти депутатів. Членство депутатів селищної ради в депутатській групі не звільняє його від персональної відповідальності за здійснення своїх депутатських повноважень.

Стаття 122. Депутатські  групи Ради формуються (утворюються) на основі спільних поглядів депутатів Ради з питань соціально – економічного розвитку відповідної території, спільності проблем, які вони вирішують  або за іншими ознаками, з чисельністю  не менше п’яти депутатів Ради. Депутатські групи Ради можуть бути утворені в будь – який час, на визначений ними період, але не більше ніж на строк повноважень Ради за рішенням зборів депутатів, які виявили бажання увійти до їх складу. Порядок  роботи  депутатської групи, умови вступу депутата до депутатської групи, його  виходу чи виключення з неї визначаються самою депутатською групою.

Стаття 123. Депутат не може входити до складу більше однієї зареєстрованої депутатської групи. Селищний Голова і секретар ради не входять до складу жодної депутатської групи.

Стаття 124. Утворення депутатських груп, їх реорганізація та ліквідація можуть проводитись протягом усього періоду повноважень селищної ради.

Стаття 125. Кожна депутатська група повинна бути зареєстрованою. Умовою її реєстрації є подання на ім’я селищного Голови підписаного персонально депутатами письмового повідомлення про створення депутатської групи із зазначенням її назви, мети чи завдання, персонального складу групи, а також прізвища депутатів, які уповноважені представляти групу.

Стаття 126. Селищний Голова після реєстрації депутатської групи інформує на пленарному засіданні депутатів про створення такої групи, її кількісний та персональний склад і уповноважених представників. У тому ж порядку повідомляється про зміни у складі депутатських груп.

Стаття 127. У разі, коли склад депутатської групи скорочується нижче встановленої кількості, вона головуючим оголошується розпущеною.

Стаття 128. Депутатські групи проводять свої засідання відкрито і гласно в приміщенні в будинку культури за адресою: Дніпропетровська обл., Новомосковський р-н., смт. Губиниха, вул. Шевченко, буд. № 28. Проведення таємних і закритих засідань депутатських груп забороняється.

Стаття 129. Кожна депутатська група має гарантоване право на виступ свого представника з усіх питань порядку денного. Депутатська група, з ініціативи якої розглядається питання, має право на виступ свого представника після припинення дебатів.

Стаття 130. Жодна депутатська група не має права виступати від імені селищної ради.

Стаття 131. За зверненням уповноваженого представника депутатської групи апарат селищної ради поширює серед депутатів підготовлені нею матеріали, як офіційні документи.

РОЗДІЛ ХХІ. ДЕПУТАТСЬКІ ФРАКЦІЇ 

Стаття 132. Депутати Губиниської селищної ради на основі єдності поглядів або партійного членства можуть об’єднуватися у депутатські фракції.

Стаття 133. Депутатські фракції мають право на: Порядок вступу до фракції та виходу з неї визначається фракцією. Депутат селищної ради може входити до складу лише однієї фракції. пропорційне представництво в постійних тимчасових контрольних комісіях Губиниської селищної ради; попереднє обговорення кандидатур посадових осіб, яких обирає, призначає чи затверджує рада; гарантований виступ свого представника на пленарному засіданні Губиниської селищної ради з питань порядку денного сесії ради; об’єднання з іншими групами, фракціями для створення більшості в раді; здійснювати інші права, передбачені Конституцією та законами України.

Стаття 134. До складу фракції можуть входити також позапартійні депутати селищної ради, які підтримують політичну спрямованість фракції.

РОЗДІЛ ХХІІ. ПОМІЧНИКИ-КОНСУЛЬТАНТИ ДЕПУТАТА МІСЦЕВОЇ РАДИ 

Стаття 135. Депутат Губиниської селищної ради може мати до п'яти помічників-консультантів, які працюють на громадських засадах.

Стаття 136. Персональний підбір кандидатур на посаду помічника-консультанта депутата Губиниської селищної ради, організацію їх роботи та розподіл обов'язків між ними здійснює особисто депутат Губиниської селищної ради, який несе відповідальність щодо правомірності своїх рішень.

Стаття 137. Умови діяльності та кількість помічників-консультантів депутата Губиниської селищної ради визначаються Положенням про помічника-консультанта депутата місцевої ради, яке затверджується відповідною радою.

Стаття 138. Помічником-консультантом депутата Губиниської селищної ради може бути лише громадянин України, який має загальну середню освіту. Помічник-консультант депутата Губиниської селищної ради у своїй роботі керується Конституцією України та законодавством України, а також Положенням про помічника-консультанта депутата Губиниської селищної ради.

РОЗДІЛ ХХІІІ. ПОСАДОВІ ОСОБИ СЕЛИЩНИЙ ГОЛОВА ГУБИНИСЬКОЇ СЕЛИЩНОЇ РАДИ 

Стаття 139. Селищний голова є головною посадовою особою територіальної громади міста і здійснює свої повноваження лише на підставі та у спосіб передбачений Конституцією України та Законами України. Повноваження селищного голови починаються з моменту оголошення селищною  виборчою комісією на пленарному засіданні ради рішення про його обрання. Повноваження селищного голови закінчуються в день відкриття першої сесії селищної ради, обраної на наступних чергових виборах, або, якщо рада не обрана, з моменту вступу на цю посаду іншої особи, обраної на наступних місцевих виборах. Повноваження селищного голови можуть бути припинені достроково у випадках передбачених у статті 79 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні».

Стаття 140. Селищний голова повинен входити до складу та очолювати виконавчий комітет селищної ради відповідно до ч. 3, 5 ст. 51 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні». Повноваження селищного голови визначаються ст. 12 та 42 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні».

Стаття 141. Селищний голова головує на засіданнях виконавчого комітету та пленарних засіданнях селищної ради. При встановленні результатів голосування до загального складу ради включається селищний голова і враховується його голос.

Стаття 142. Кількісний склад виконавчого комітету визначається відповідною радою. Персональний склад виконавчого комітету селищної ради затверджується радою за пропозицією селищного голови або секретаря у випадку, передбаченому частиною 2 статті 42 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні». Селищний голова призначає та звільняє з посад керівників відділів та інших виконавчих органів ради, підприємств, установ та організацій, що належать до комунальної власності територіальної громади.

Стаття 143. Селищний голова в межах своїх повноважень видає розпорядження, які є обов’язковими для виконання всіма розташованими на території міста органами виконавчої влади, об’єднаннями громадян, підприємствами, установами та організаціями, а також громадянами. Розпорядження  селищного голови, прийняті в міжсесійний період з питань віднесених до відання Ради, підлягають затвердженню на черговій сесії селищної ради.

Стаття 144. На селищного голову поширюються повноваження та гарантії депутатів селищної ради, якщо інше не встановлено законом.

Стаття 145. У разі незгоди селищного голови з рішенням виконавчого комітету ради, він може зупинити дію цього рішення своїм розпорядженням та внести дане питання на розгляд відповідної селищної ради.

СЕКРЕТАР СЕЛИЩНОЇ РАДИ 

Стаття 146. Секретар селищної ради обирається радою з числа її депутатів на строк повноважень ради за пропозицією відповідного селищного голови. Пропозиції щодо кандидатури секретаря ради може вноситися на розгляд ради не менш як половиною депутатів від загального складу відповідної ради у випадках, передбачених ч. 1 ст. 50 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», а саме: на день проведення першої сесії селищної ради, обраної на чергових виборах, не завершені вибори селищного голови; рада не підтримала кандидатуру на посаду секретаря ради, запропоновану селищним головою; протягом тридцяти днів з дня відкриття першої сесії селищної ради селищний голова не вніс кандидатуру на посаду секретаря ради; на наступній черговій сесії після виникнення вакансії секретаря ради у зв’язку з достроковим припиненням його повноважень селищний голова не вніс на розгляд ради кандидатуру на посаду секретаря ради. Посада секретаря ради стає вакантною під час вакантності посади відповідного селищного голови у зв’язку з достроковим припиненням повноважень селищного голови. У разі, якщо рада не підтримала кандидатуру, внесену на її розгляд не менше як половиною депутатів від загального складу ради – згідно з пунктом 2 цієї статті, наступну пропозицію вносить селищний голова.

Стаття 147. Секретар селищної ради працює на постійній основі і за посадою входить до складу виконавчого комітету ради. Повноваження секретаря ради визначаються ст. 50 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні». У випадку, передбаченому частиною 2 статті 42 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» секретар селищної ради здійснює повноваження селищного голови.

Стаття 148. Секретар селищної ради організує підготовку сесій ради, питань, що вносяться на розгляд ради. Секретар селищної ради скликає сесії ради, веде засідання ради та підписує її рішення у випадках, передбачених частиною шостою ст. 46 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні».

Стаття 149. Секретар селищної ради співпрацює з постійними комісіями селищної ради, дає їм доручення, допомагає в організації виконання їх рекомендацій, сприяє депутатам у здійсненні їх повноважень. Секретар селищної ради видає письмові доручення, які є обов’язковими для виконання всіма посадовими особами всіх виконавчих органів селищної ради та мають силу правового акту індивідуальної дії.

Стаття 150. Секретар селищної ради за дорученням ради здійснює заходи, пов’язані з підготовкою і проведенням референдумів, виборів до органів державної влади та місцевого самоврядування.Секретар ради може за рішенням ради одночасно здійснювати повноваження секретаря виконавчого комітету. Секретар селищної ради забезпечує зберігання офіційних документів селищної ради та доступ до них осіб, яким це право надано у встановленому порядку.

Стаття 151. Повноваження секретаря ради можуть бути припинені за рішенням відповідної ради в порядку, встановленому Законом.

ЗАСТУПНИК СЕЛИЩНОГО ГОЛОВИ 

Стаття 152.  Заступники селищного голови з питань діяльності виконавчих органів влади затверджуються відповідною  Радою за пропозицією голови.

РОЗДІЛ ХХIV. ПОСТІЙНІ КОМІСІЇ СЕЛИЩНОЇ РАДИ 

Стаття 153. Діяльність постійних комісій регулюється Положенням про постійні комісії селищної ради.

Стаття 154. Постійні комісії селищної ради є органами ради, що обираються з числа її депутатів для вивчення, попереднього розгляду і підготовки питань, які належать до її відання, здійснення контролю за виконанням рішень ради, її виконавчого комітету.

Стаття 155. Постійні комісії обираються на сесії селищної ради на термін її повноважень у складі голови, секретаря та членів комісії. Усі інші питання структури комісії вирішуються відповідною комісією. Депутат селищної ради повинен входити до складу однієї з постійних комісій. Всі члени комісії мають рівні права.

Стаття 156. До складу постійних комісій не можуть бути обрані селищний голова та секретар ради.

Стаття 157. Перелік, функціональна спрямованість і організація роботи постійних комісій визначаються регламентом відповідної ради та Положенням постійної комісії, що затверджується радою, з урахуванням вимог Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» щодо реалізації повноважень ради у здійсненні державної регуляторної політики постійними комісіями відповідної ради.

Стаття 158. У разі необхідності можуть бути створені нові постійні комісії, скасовано або реорганізовано раніше створені, змінено їх кількість, переобрано персональний склад.

Стаття 159. Після обрання голів, секретарів постійних комісій визначається персональний склад членів постійних комісій

Стаття 160. Члени постійних комісій селищної ради обираються за списком без обговорення шляхом відкритого голосування.

Стаття 161. Постійні комісії за дорученням селищної ради або за власною ініціативою попередньо розглядають проекти програм соціально-економічного і культурного розвитку, місцевого бюджету, звіти про виконання програм і бюджету, вивчають і готують питання про стан та розвиток відповідних галузей господарського і соціально - культурного будівництва, інші питання, які виносяться на розгляд ради, розробляють проекти рішень ради та готують висновки з цих питань, виступають на сесіях ради з доповідями і співдоповідями.

Стаття 162. Постійні комісії попередньо розглядають кандидатури осіб, які пропонуються для обрання, затвердження, призначення або погодження відповідною радою, готують висновки з цих питань.

Стаття 163. Засідання постійних комісій скликається головою комісії в міру необхідності і є правомочним, якщо в ньому бере участь не менше половини депутатів від загального складу комісії.

Стаття 164. За результатами вивчення і розгляду питань постійні комісії готують висновки і рекомендації, які приймаються більшістю голосів від загального складу комісії. Протоколи засідань комісії підписуються головою комісії або головуючим на засіданні і секретарем комісії.

Стаття 165. Постійні комісії є підзвітними селищній раді та відповідальними перед нею.

Стаття 166. Жодна постійна комісія не має права виступати від імені селищної ради.

РОЗДІЛ ХХV. ТИМЧАСОВІ, КОНТРОЛЬНІ ТА СПЕЦІАЛЬНІ КОМІСІЇ СЕЛИЩНОЇ РАДИ

Стаття 167.Селищна рада може утворювати, коли визнає за необхідне, тимчасові, контрольні та спеціальні комісії для здійснення контролю з конкретно визначених радою питань, що належать до повноважень місцевого самоврядування, а також для розробки, попереднього розгляду та доопрацювання проектів рішень ради. Тимчасова комісія завжди є головною комісією з питання, для підготовки якого вона утворена.

Стаття 168. Питання про утворення тимчасової комісії включається окремим пунктом до порядку денного сесії. Рішення селищної ради про утворення тимчасової комісії повинно зазначати: назву комісії; завдання комісії; кількісний склад комісії; обраного селищною  радою голову комісії; персональний склад членів комісії; термін діяльності комісії рішення вважається прийнятим, якщо за нього проголосувало не менше однієї третини депутатів від загального складу ради.

Стаття 169. Тимчасова комісія у визначений селищною  радою термін подає селищній раді письмову доповідь про виконану роботу, а також підготовлені нею проекти документів, які поширюються серед депутатів.

Стаття 170. Засідання тимчасових контрольних комісій ради проводяться, як правило, закриті.

Стаття 171. Юридичними наслідками розгляду звіту тимчасової комісії може бути відміна селищною  радою актів підвідомчих об’єктів управління, що суперечать Законам України, або їх призупинення: прийняття рішень по усуненню виявлених недоліків і порушень керівниками виконавчих органів ради, підприємств, організацій, установ, діяльність яких перевірялась, а також внесення подання органу, якому вони підпорядковані.

Стаття 172. Повноваження тимчасової комісії припиняються з прийняттям селищною  радою остаточного рішення щодо результатів роботи цієї комісії.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux