ЗВІТ
Губиниського селищного голови Єрьоменка Петра Володимировича
про роботу Губиниської селищної ради за 2022 рік
Відповідно до статті 42 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» звітую перед усією громадою про виконання своїх повноважень та про діяльність виконавчих органів ради за 2022 рік. Минулий рік став для Губиниської громади як і для всієї України справжнім викликом. Проте навіть у цих умовах Губиниська селищна рада продовжувала роботу та працювала над розвитком громади.
Губиниська громада, як орган місцевого самоврядування, дотримується зазначених законодавством принципів законності, гласності, колегіальності, поєднання місцевих і державних інтересів.
Як голова громади, намагаюсь побудувати злагоджену, відкриту роботу депутатського корпусу, виконкому та працівників селищної ради.
Цьогоріч над розвитком громади та для подолання викликів сьогодення плідно співпрацювали депутати восьмого скликання, виконавчий
комітет, виконавчий апарат ради та активна громадськість.
Селищна рада публічна і відкрита у своїй діяльності, про що свідчить робота з висвітлення роботи ради, прийнятих документів на сесіях ради, засіданнях виконавчого комітету, робота комісій при виконкомі, а також щоденні новини про життя громади. Сайт своєчасно наповнюється та оновлюється, який легкодоступний та відкритий для жителів та гостей громади. Сайт пристосований для людей з вадами зору. Починаючи з 2022 року на сайті розміщено 109 новин, 57 оголошень, анонсів.
Відповідно до статті 46 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» основною організаційно-правовою формою діяльності рад є сесія. З початку 2022 року відбулося 10 пленарних засідань ради, на яких розглянули та прийняли відповідні рішення зі 169 питань, в тому числі, затверджено 9 наступних цільових програм:
публічної безпеки та профілактики злочинності на території Губиниської селищної ради Новомосковського району Дніпропетровської області на 2022 рік;
Положення про надання матеріальної допомоги окремим категоріям мешканців округів, закріплених за депутатами Губиниської селищної ради;
Всі затвердження програми спрямовані на покращення економічного, соціального, культурного розвитку громади та її інфраструктури.
Рішення селищної ради приймались відкритим поіменним голосуванням, результати яких оприлюднені на офіційному сайті селищної ради та Єдиному державному порталі відкритих даних у день голосування.
Усі питання, які розглядалися на сесіях, в обов’язковому порядку були попередньо опрацьовані на засіданнях постійних комісій:
Детальне вивчення всіх питань на комісіях, дозволило в конструктивному руслі працювати безпосередньо на пленарних засіданнях та приймати відповідні рішення. Постійні комісії в межах своєї компетенції здійснювали контроль за виконанням прийнятих селищною радою рішень.
На разі здійснюється розробка стратегічного плану стану розвитку Губиниської територіальної громади на 2023-2027 роки. Створено робочу групу по розробці «Програми інформатизації Губиниської селищної ради, яка проходить навчання з метою підвищення рівня цифрової освіти працівників в рамках проєкту: «Цифрові стратегії розвитку громад Дніпропетровщини».
Планування роботи селищної ради проводилось у відповідності до Регламенту селищної ради та Плану роботи Губиниської селищної ради на 2022 рік.
Діяльність працівників селищної ради і депутатів є відкритою та прозорою. Селищна рада працювала у складі 23 депутатів (троє депутатів із 26 перебувають в лавах Збройних сил України), що в повній мірі забезпечувало ефективну роботу представницького органу.
З метою своєчасного і достовірного оприлюднення рішення, прийняті Губиниською селищною радою, розміщувалися на офіційному Веб-сайті селищної ради. Також зазначу, що протягом 2022 року рішення селищної ради приймалися відкритим поіменним голосуванням, результати якого оприлюднювалися на офіційному Веб-сайті ради у день голосування.
Робота виконавчого комітету Губиниської селищної ради
Виконавча діяльність селищної ради здійснювалася через виконавчий комітет, який проводив свою роботу, спрямовану на вирішення соціально-економічних, адміністративно-господарських, житлово-комунальних та інших важливих проблем громади. До його складу включені представники різних сфер діяльності та галузей, які мають досвід професійної діяльності і можуть впливати безпосередньо на вирішення ключових проблем населених пунктів.
Виконавчий комітет координує й контролює роботу апарату виконавчого комітету та підприємств і установ, що належать до комунальної власності територіальної громади селища.
Усього за звітний період проведено 13 засідань виконавчого комітету, розглянуто 192 питання.
На виконання вимог Закону України «Про доступ до публічної інформації» проводиться робота щодо створення необхідних умов для реалізації права громадян на отримання інформації, яка відноситься до категорії публічної.
З метою забезпечення доступу до публічної інформації, оприлюднення набору даних, що підлягають оприлюдненню у формі відкритих даних, розміщення та оновлення інформації на Єдиному державному веб-порталі відкритих даних здійснюється щомісячно, відповідно до Положення, затвердженого Кабінетом Міністрів України.
За 2022 рік надійшло 709 листів вхідної кореспонденції, вирішено позитивно - 638 звернень, відмовлено у задоволенні – 20. Надійшло поштою – 89 листів. Звернень на особистому прийомі – 620. У тому числі питання з аграрної політики і земельних відносин – 383, транспорту і зв’язку – 9, фінансової, податкової, соціального захисту – 211, комунального господарства – 11, житлової політики – 7, екології та природних ресурсів – 1, забезпечення дотримання законності та охорони правопорядку, запобігання дискримінації -2, сімейної та гендерної політики, захисту прав дітей – 11, інші - 74. В тому числі листи депутатів, керівників структурних підрозділів, керівників виконавчих органів ради.
Одним з основних напрямків діяльності виконкому селищної ради є робота із зверненнями громадян, яка проводиться системно, спрямована на створення необхідних умов для реалізації прав громадян при письмових та усних зверненнях, за принципом доступності та відкритості. Введеться планування даної роботи, щоквартально проводиться аналітична робота з питань звернень громадян.
Працівниками виконкому та створеними комісіями порушені у зверненнях питання вивчаються у повному обсязі, усі звернення громадян розглядаються у встановлені терміни, своєчасно надаються обґрунтовані відповіді, в разі необхідності на засіданнях виконавчого комітету та сесіях селищної ради приймаються рішення.
В звітному періоді з селищного бюджету комісією з питань надання одноразової матеріальної допомоги мешканцям Губиниської селищної ради Новомосковського району Дніпропетровської області, які опинилися у скрутному становищі внаслідок непередбачених обставин надана матеріальна допомога заявникам на загальну суму 962 тис. грн.
З метою інформування населення на інформаційному стенді, офіційному вебсайті розміщено законодавчі акти, зразки оформлення звернень, відомості про посадових осіб, що ведуть прийом громадян та інше. Інформація в разі змін оновлюється та доповнюється.
З початку року селищним головою видано 210 розпорядження з основної діяльності, 255 з кадрових питань, 30 про відрядження, 156 про відпустки.
Структурним підрозділом ЦНАП та фахівцями видано 4174 довідок різного характеру, здійснено 136 операцій з реєстрації місця проживання та 360 операцій зі зняття з зареєстрованого місця проживання. Адміністраторами ЦНАП було видано 190 Витягів з Реєстру територіальної громади про зареєстроване місце проживання. Було оформлено наступні соціальні виплати:
Субсидії – 190
Пільги – 89
Допомога при народженні – 92
Допомога фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду -21
Допомога на проживання ВПО -1885
Фахівцями відділу ЖКГ було прийнято 102 заяви по програмі «ПРИХИСТОК».
Протягом 2022 року здійснювався моніторинг виконання контрольних документів, з них розпорядження та доручення голови обласної державної адміністрації. Значна увага приділяється якості підготовки документів та дотриманню термінів їх виконання, порушень терміну виконавської дисципліни не встановлено.
Бюджетно-фінансова діяльність
За 2022 рік дохідна частина загального фонду селищного бюджету Губиниської селищної ради без враховування міжбюджетних трансфертів виконана на 100,08 %. До бюджету зараховано 124 801 468,21 грн. Крім того, міжбюджетних трансфертів – 76 127 937,76 грн.
Спеціальний фонд виконано на 99,95 % до бюджету зараховано 69 715 824,80 грн. (в т.ч. 53 249 770,45 грн. власних надходжень бюджетних установ).
Одним з основних джерел власних надходжень загального фонду є податок на доходи фізичних осіб.
В 2022 році податку та збору на доходи фізичних осіб (код 11010000) надійшло 85 683 833,80 грн.. або більше на 11 932 900,00 грн надходжень 2021 року.
Найбільші платники це :
ТОВ "АГРО-ОВЕН" – 2 910 179,52 грн;
СТОВ АГРОФІРМА "ВІЛЬНЕ - 2002" – 2 849 090,82 грн;
ТОВ "АЛЕКСПРОМ" – 4 223 444,92 грн;
ТОВ "АГРОФІРМА ІМ.ГОРЬКОГО" - 3 313 188,60 грн;
ТОВ "ОРІЛЬСЬКИЙ ОБ'ЄДНАНИЙ ЕЛЕВАТОР" – 2 144 505,84 грн;
ТОВ"АГРОАЛЬЯНС" – 1 748 022,45 грн;
СТОВ "ЗЛАГОДА" - 1 536 732,10 грн;
НОВОМОСКОВСЬКА ЦРЛ ДОР КП – 9 906 734,70 грн;
ВІДДІЛ ОСВІТИ Губиниської с/р – 9 262 733,15 грн;
Рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів (крім рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів в частині деревини, заготовленої в порядку рубок головного користування) (код 13010200) в 2022 році надійшло 15 294,26 грн.. У порівнянні з минулим роком рентної плати надійшло більше на 7 700,00 грн.
Рентної плати за користування надрами (код 13030100) в 2022 році надійшло 12 775,65 грн. у порівнянні з минулим роком більше на 8 400,00 грн .
Акцизний податок з вироблених в Україні підакцизних товарів (продукції) (пальне) (код 14020000) надійшов в обсязі 393 667,32 грн.. У порівнянні з минулим роком податку надійшло менше на 2 050 500,00 грн, з причини виконання Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо норм на період дії воєнного стану від 15.03.2022 року № 2120-IX, зменшення ПДВ до 7% та звільнення від акцизу з пального з 21.03.2022 року.
Акцизний податок з ввезених на митну територію України підакцизних товарів (продукції) (пальне) (код 14030000) надійшов в обсязі
2 083 475,63 грн, або 41,7 % до затвердженого плану з урахуванням змін. В порівнянні з минулим роком податку надійшло менше на 6 221 000,00 грн в результаті виконання Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо норм на період дії воєнного стану від 15.03.2022 року № 2120-IX, зменшення ПДВ до 7% та звільнення від акцизу з пального з 21.03.2022 року.
Акцизного податку з реалізації суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів (код 14040000) в 2022 році надійшло в сумі
1 962 969,30 грн, або 106,3 % до затвердженого плану з урахуванням змін.
У порівнянні з 2021 роком надходження збільшилися на 680 700,00 грн.
Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплачений юридичними особами, які є власниками об'єктів житлової нерухомості (код 18010100) в 2022 році надійшов в сумі 28 109,58 грн., що на 1 000,00 грн більше надходжень ніж у 2021 році.
Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплачений фізичними особами, які є власниками об'єктів житлової нерухомості (код 18010200) надійшов в сумі 23 963,75 грн що менше на 5 000,00 грн, в порівнянні з 2021 роком.
Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплачений фізичними особами, які є власниками об'єктів нежитлової нерухомості (код 18010300) надійшов в сумі 499 487,14 грн.. У порівнянні з 2021 роком надходження збільшились на 127 800,00 грн.
Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплачений юридичними особами, які є власниками об'єктів нежитлової нерухомості (код 18010400) надійшов в сумі 3 078 270,48 грн, що менше на 326 800,00 грн, надходжень 2021 року .
Найбільші платники податку є:
ТОВ "ГИЗ" – 892 131,63 грн;
ТОВ "АЛЬГОМАС" – 94 240,00 грн;
ТОВ "УНІВЕРСАЛ-АГРО 2015" – 121 933,35 грн;
ТОВ ЛЕЙК ПАРК – 179 320,00 грн;
ТОВ "АГРОФІРМА ІМ.ГОРЬКОГО"- 206 500,00 грн.
Земельного податку та орендної плати за землю надійшло в сумі 10 644 731,90 грн.. У порівнянні з 2021 роком земельного податку та орендної плати надійшло більше на 1 420 500,00 грн..
Земельного податку з юридичних осіб (код 18010500) надійшло в сумі
1 823 152,98 грн. У порівнянні з 2021 роком надійшло більше на 225 120,00 грн..
Найбільші платники:
АТ "УКРЗАЛІЗНИЦЯ"- 518 938,37 грн;
ДП "Новомосковське лісове господарство- 218 120,61 грн;
АТ "ДТЕК ДНІПРОВСЬКІ ЕЛЕКТРОМЕРЕЖІ"- 93 052,20 грн;
ПрАТ"Новом.рай.вироб.підпр."Агротехсер- 86 031,20 грн.
Орендної плати з юридичних осіб (код 18010600) надійшло 5 052 548,96 грн, що на 815 900,00 грн до факту 2021 року.
Найбільшими платниками орендної плати з юридичних осіб є:
ТОВ "АГРОФІРМА ім.ГОРЬКОГО"- 632 411,08 грн;
ТОВ "АГРО ФЕЛИКС"- 469 002,32 грн;
ТОВ "Агроальянс"- 391 400,00 грн;
ТОВ "Орільський об`єднаний елеватор"- 385 444,46 грн;
ТОВ"СЛАВУТИЧ-АГРО"- 264 801,77 грн;
СТОВ агрофірма"Вільне-2002" – 234 800,00 грн;
ТОВ "Агротандем-плюс"- 224 078,00 грн;
ЮКАН-2005, ФГ- 173 560,03 грн;
УЛ ТОВ З II "ЕКСТРА ПЛАСТІК"- 164 363,70 грн;
ГИЗ ТОВ- 137 045,61 грн;
Земельного податку з фізичних осіб (код 18010700) надійшло 2 540 329,18 грн, у порівнянні з минулим роком надходження збільшились на 289 500,00 грн.
Орендної плати з фізичних осіб (код 18010900) надійшло 1 228 700,78 грн, У порівнянні з минулим роком надходження зменшились на 177 100,00грн.
Транспортного податку з фізичних осіб (код 18011000) надійшло 14 916,26 грн..
Транспортного податку з юридичних осіб (код 18011100) надійшло 68 750,00грн..
Туристичного збору (код 18030000) надійшло в сумі 14 985,00 грн,
Єдиний податок (код 18050000) надійшов в обсязі 19 415 115,86 грн, що менше на 1 557 500,00 грн, надходжень 2021 року.
Єдиного податку з юридичних осіб (код 18050300) надійшло в сумі 813 741,00 грн, більше на 241 200,00 грн, надходжень з минулим роком.
Найбільші платники:
ФГ "АНАСТАСІЯ АГРО"– 342 480,00 грн.
ТОВ "УЕЄС"– 113 270,78 грн.
ТОВ "КД Будавтодор"– 74 872,39 грн.
ФГ "Швець К.І."– 66 540,00 грн.
ПРОМАГРОСЕРВИС,ООО – 57 800,00 грн.
Єдиного податку з фізичних осіб (код 18050400) надійшло в сумі 5 826 262,90 грн. менше на 458 200,00 грн, надходжень у 2021 році.
Найбільші платники:
ПЕРЕЙМИВОВК ТЕТЯНА МИКОЛАЇВНА – 136 026,50 грн.
ТЕРНОВСЬКИЙ РОМАН ІВАНОВИЧ – 191 836,34 грн.
ШУЛІКА ОЛЕКСАНДР ВІКТОРОВИЧ – 126 066,64 грн.
Єдиний податок з сільськогосподарських товаровиробників, у яких частка сільськогосподарського товаровиробництва за попередній податковий (звітний) рік дорівнює або перевищує 75 відсотків (код 18050500) надійшов в сумі
12 775 111,96 грн, та менше на 1 340 500,00 грн, надходжень у 2021 році. Найбільші платники:
ТОВ "АГРОФІРМА ІМ.ГОРЬКОГО" – 1 432 000,00 грн.
СТОВ "ЗЛАГОДА" – 1 415 619,90 грн.
СТОВ АГРОФІРМА "ВІЛЬНЕ - 2002" – 1 011 300,00 грн.
ТОВ"АГРОАЛЬЯНС" – 987 000,00 грн.
ФГ "ФЕДОРИК" – 678 018,33 грн.
ТОВ "РАНОК 2017" – 383 353,88 грн.
ТОВ "СОЮЗ МАРКЕТ" – 384 400,00 грн.
Адміністративних штрафів та інших санкцій (код 21081100) в 2022 році надійшло 1 020,00 грн..
Плата за надання адміністративних послуг (код 22010000) в 2022 році надійшло 161 290,98 грн..У порівнянні з 2021 роком надходження зменшились на 98 400,00 грн..
Адміністративний збір за державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень (код 22012600) у 2022 році надійшов у сумі 54 273,20 грн..У 2021 році надходження надійшло більше на 61 200,00 грн.
Державне мито(код 22090000) надійшов в сумі 7 144,62 грн, менше на 5 200,00 грн, у порівнянні з минулим роком .
Орендна плата за водні об'єкти (їх частини), що надаються в користування на умовах оренди обласними, районними, державними адміністраціями, місцевими радами (код 22130000) У 2022 році надійшло 12 740,грн. В 2021 році надійшло в сумі 17 314,97,00 грн.
Інших надходжень (код 24060300) У 2022 році надійшло надходжень у сумі 639 429,85 грн. Спеціальний фонд
Екологічного податку (код 19010100) в 2022 році надійшло екологічного податку в сумі 115 867,22 грн.
Надходження коштів від відшкодування втрат сільськогосподарського та лісогосподарського виробництва (код 21110000) у 2022 році склали в сумі 5 683,14 грн, що на 4 705,89 грн., більше попереднього року .
Власні надходження бюджетних установ (код 25000000) у 2022 році надійшли в обсязі 53 244 087,31 грн.
Видатки бюджету селищної ради за 2022 рік проведені на загальну суму 270 377 225,91 грн в т.ч. по загальному фонду 190 651 931,07 грн, або 92,57 % виконання до уточнених планових показників звітного періоду, по спеціальному фонду 79 725 294,84 грн. або 96,36 %.
Державне управління
На утримання державного управління профінансовано видатків на суму 25 653901,26 грн., при плані 28 392 771,74 грн. В т.ч 25 585 152,26 грн по загальному фонду 68 749,00 грн по спеціальному фонду.
На заробітну плату з нарахуваннями із загального фонду направлено 22 532 712,36 грн., на оплату комунальних послуг та енергоносіїв – 1 650 673,72грн. ,на придбання товарів і послуг - 1 034 847,62 грн.
Освіта
За рахунок коштів бюджету Губиниської селищної ОТГ утримуються 17 установ освіти, а саме: заклади дошкільної освіти – 5, заклади середньої освіти -9, КЗ «Центр позашкільної освіти» - 1, КЗ «Інклюзивно-ресурсний центр «Росток» - 1, КЗ «ДЮСШ» - 1. Крім того , адміністрація відділу – 1 , централізована бухгалтерія та група централізованого господарського обслуговування – 1
Профінансовано видатків по галузі "Освіта" на загальну суму 115 236 107,46 грн, в т.ч. по загальному фонду в сумі 110 387 158,90 грн.
Видатки на заробітну плату з нарахуваннями склали 95 284 887,94грн.,на придбання предметів та матеріалів – 496 760,94 грн., на продукти харчування – 74 760,45грн. , на оплату послуг (крім комунальних) – 1 618 809,19 грн. , на оплату за енергоносії та комунальні послуги – 12 888 635,82 грн.
По ТПКВКМБ 0611010 «Надання дошкільної освіти»
видатки заплановано в сумі 15 691 996,66 рн. з яких профінансована по загальному фонду в сумі 13 819 832,51грн., а саме;
- КЕКВ 2111 «Оплата праці» - 9 888 729,00 грн. ;
- КЕКВ 2270 «Оплата комунальних послуг та енергоносіїв» - 1 186 471,43 грн.,
По ТПКВКМБ 0611021 «Надання загальної середньої освіти закладами загальної середньої освіти » видатки заплановано в сумі 39 259 762,06 грн. з яких профінансовано по загальному фонду в сумі 31 008 885,77 грн., а саме;
- КЕКВ 2111 «Оплата праці» - 14 866 157,08 грн. ;
- КЕКВ 2270 «Оплата комунальних послуг та енергоносіїв» - 11 245 366,81грн.,
По ТПКВКМБ 0611031 «Надання загальної середньої освіти закладами загальної середньої освіти (за рахунок коштів освітньої субвенції) видатки загального фонду заплановано в сумі 57 642 400,00 грн.,з яких профінансовано в сумі 57 642 400,00 грн., на:
- КЕКВ 2111 «Оплата праці» - 47 247 870,00 грн.;
- КЕКВ 2120 «Нарахування на оплату праці» - 10 394 530,00грн.
По ТПКВКМБ 0611061 «Надання загальної середньої освіти закладами загальної середньої освіти» (Надання загальної середньої освіти за рахунок залишку коштів за освітньою субвенцією (крім залишку коштів, що мають цільове призначення, виділених відповідно до рішень Кабінету Міністрів України у попередньому бюджетному періоді, а також коштів, необхідних для забезпечення безпечного навчального процесу у закладах загальної середньої освіти), видатки заплановано в сумі 1 202 683,44 грн., профінансована в сумі 1 183 030,46 грн., а саме використано на:
- КЕКВ 2111 «Оплата праці» - 613 488,00 грн.;
По ТПКВКМБ 0611070 «Надання позашкільної освіти закладами позашкільної освіти, заходи із позашкільної роботи з дітьми» видатки заплановано в сумі 2 468 800,00 грн., профінансовано в сумі 2 400 589,92 грн. , а саме використано на :
- КЕКВ 2111 «Оплата праці» - 1 792 857,85грн. ;
- КЕКВ 2270 «Оплата комунальних послуг та енергоносіїв» - 188 204,59грн.,
По ТПКВКМБ 0611141 «Забезпечення діяльності інших закладів у сфері освіти» заплановано видатки на утримання бухгалтерії відділу освіти, господарської групи відділу освіти на загальну суму 3 610345,00 грн., профінансована в сумі 3 495,280,89 грн., а саме використано на:
- КЕКВ 2111 «Заробітна плата» - 2 547 788,82 грн. ;
- КЕКВ 2270 «Оплата комунальних послуг та енергоносіїв» - 268 592,99 грн.,
По ТПКВКМБ 0611142 «Інші програми та заходи у сфері освіти» заплановані видатки на КЕКВ 2730 «Інші виплати населенню» в сумі 18 100,00 грн., для виплати матеріальної допомоги дітям-сиротам, яким виконалось 18 років – профінансовано в сумі 16 290,00 грн..
По ТПКВКМБ 0611151 «Забезпечення діяльності інклюзивно-ресурсних центрів» видатки заплановано в сумі 76 135,00 грн., профінансована в сумі 73 259,44 грн. , а саме використано на:
- КЕКВ 2111 «Оплата праці» - 54 210,00 грн.;
По ТПКВКМБ 0611152 «Забезпечення діяльності інклюзивно-ресурсних центрів за рахунок освітньої субвенції» видатки заплановано в сумі 715 556,00 грн., профінансована в сумі 715 556,00 грн. а саме використано на:
- КЕКВ 2111 «Оплата праці» - 586 522,00 грн. ;
- КЕКВ 2120 «Нарахування на оплату праці» - 129 034,00 грн;
По ТПКВКМБ 0611200 «Надання освіти за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на надання державної підтримки особам з особливими освітніми потребами» видатки заплановано в сумі 77 471,00 грн, профінансовано 32 033,91 грн. , а саме використано на :
КЕКВ 2111 «Оплата праці» - 26 257,30 грн.;
КЕКВ 2120 «Нарахування на оплату праці» - 5 776,61 грн.
Охорона здоров’я
Обсяг видатків на охорону здоров’я, в бюджеті селищної ради на 2022 рік, за КПКВК 0112010 «Багатопрофільна стаціонарна медична допомога населенню» передбачено видатки в сумі 41 614 884,00 грн. профінансовано
40 14 477,89 грн. У складі видатків за рахунок селищного бюджету передбачено видатки на утримання КНП «Новомосковська центральна регіональна лікарня інтенсивного лікування».
По загальному фонду видатки передбачені в сумі 22 938 916,00 грн (на оплату за енергоносії, медикаменти ,продукти харчування, медогляд та ін..).
По спеціальному фонду передбачені видатки в сумі 18 675 968,00 грн., використано 17 607 978,54 тис.грн.(придбано систему ендоскопічної візуалізації для артроскопії – 5 790 000,00 грн., систему ендоскопічної візуалізації для лапароскопії у комплекті – 6 918 000,00 тис.грн., систему ендоскопічної візуалізації для отоларингології у комплекті – 2 398 000,00 грн., ультразвуковий десектор (скальпеля) – 899 700,00 грн., відкриту реанімаційну систему для новонароджених -342 500,00 грн., генератор – 467 020 грн., холодильник для зберігання крові – 80 250,00 грн.; проведено реконструкцію системи киснепостачання з встановленням кисневої станції – 712 208,54 грн.)
Соціальний захист та соціальне забезпечення
Видатки селищного бюджету на галузь соціального захисту та соціального забезпечення визначено у сумі 8 083 869,00 грн. профінансовано 7 719 349,99 грн.
По ТПКВКМБ 0113033 «Компенсаційні виплати на пільговий проїзд автомобільним транспортом окремим категоріям громадян» виділено кошти в сумі 370 000,00 грн., профінансована в сумі – 153 641,00грн. ;
По ТПКВКМБ 0113050 «Пільгове медичне обслуговування осіб, які постраждали в наслідок Чорнобильської катастрофи» виділено кошти в сумі 14 710,00грн., профінансовано в сумі – 486,94 грн. ;
По ТПКВКМБ 0113160 «Надання соціальних гарантій фізичним особам, які надають соціальні послуги громадянам похилого віку, особам з інвалідністю, дітям з інвалідністю, хворим, які не здатні до самообслуговування і потребують сторонньої допомоги» заплановано коштів в сумі 163 000,00 грн., профінансовано в сумі 162 611,86 грн. ;
По ТПКВКМБ 0113210 «Організація та проведення громадських робіт» були заплановані кошти в сумі 7 930,00 грн,касових видатків не було.
По ТПКВКМБ 0113241 «Забезпечення діяльності інших закладів у сфері соціального захисту і соціального забезпечення» заплановані кошти 6 228 229,00грн. профінансовано в сумі 6 204 777,35 грн., в т.ч. по загальному фонду:
- КЕКВ 2111 «Оплата праці» - 4 929 641,63 грн.;
- КЕКВ 2270 «Оплата комунальних послуг та енергоносіїв» - 122 287,12грн.,
По ТПКВКМБ 0113242 «Інші заходи у сфері соціального захисту і соціального забезпечення» заплановані кошти по:
КЕКВ 2730 «Інші виплати населенню» в сумі 1 200 000,00 грн. профінансовано сумі 1 156 600,00 грн., на надання матеріальної допомоги населенню;
КЕКВ 2240 «Оплата послуг (крім комунальних)» - 100 000,00 грн, профінансовано – 41 232,84 грн., послуги з поховання бездомних, безрідних , невідомих громадян.
Культура і мистецтво
Обсяг видатків на культуру і мистецтво, в бюджеті селищної ради на 2022 рік, склав 10 914 832,00 грн., профінансовано 8 249 664,94грн.
На заробітну плату з нарахуваннями із загального фонду направлено 7 660 669,81 грн. , на оплату комунальних послуг та енергоносіїв – 339 781,55 грн. ,на придбання товарів і послуг 76 275,00 грн.
По ТПКВКМБ 0114030 «Забезпечення діяльності бібліотек» видатки складали 1 795 965,00 грн. , профінансовано 1 720 079,62 грн. в т.ч:
- КЕКВ 2111 «Оплата праці» 1 360 981,62 грн.;
По ТПКВКМБ 0114060 «Забезпечення діяльності палаців і будинків культури, клубів, центрів дозвілля та інших клубних закладів» було заплановано видатки в сумі 8 433 824,00 грн., профінансовано 6 049 017,20 грн. в т.ч.:
- КЕКВ 2111 «Оплата праці» - 4 381 963,88 грн.;
- КЕКВ 2270 «Оплата комунальних послуг та енергоносіїв» - 339 781,55 грн..
По ТПКВКМБ 0114081 «Забезпечення діяльності інших закладів в галузі культури і мистецтва» було заплановано видатки в сумі 685 043,00 грн, профінансовано 480 568,12 грн. в т.ч:
КЕКВ 2111 «Оплата праці» 373 359,12 грн.;
Фізична культура і спорт
По ТПКВКМБ 0615031 «Утримання та навчально-тренувальна робота комунальних дитячо-юнацьких спортивних шкіл» виділено кошти в сумі 1 637 621,00 грн., профінансовано 1 619 630,27 грн. в т.ч.:
- КЕКВ 2111 «Оплата праці» - 1 211 116,75 грн.;
- КЕКВ 2270 «Оплата комунальних послуг та енергоносіїв» - 124 630,70 грн..
Житлово-комунальне господарство
Видатки на житлово-комунальне господарство в загальній сумі 9 876 014,00 грн, профінансовано 8 977 657,76 грн., а саме:
КПКВК 0116013 «Забезпечення водопровідно – каналізаційного господарства» – при запланованих обсягах у сумі 1 912 900,00 грн., використано 1 912 823,35 грн., на надання фінансової підтримки КП «Господар» (для недопущення заборгованості із виплати заробітної плати).
У сфері функціонування підприємств, що виробляють, виконують та/або надають житлово-комунальні послуги, кошти за КПКВК 0116020 були спрямовані на надання фінансової підтримки КП «Мар’янівське» Губиниської селищної ради» та КП «Вільненський комунальник» в сумі 3 540 685,59 грн. (при плані – 3 749 132,00 грн.). Так, зазначені кошти використані на виплату заробітної плати з нарахуваннями працівникам підприємств у сумі 3 331 620,00 грн, на погашення заборгованості за електроенергію – 99 504,00 грн. та за послуги з поточного ремонту системи водопостачання – 99 478,92 грн., а також на придбання обладнання – 10 080,00 грн.
По КПКВК 0116030 «Благоустрій населених пунктів» видатки склали 3 524 148,82 грн. при планових показниках – 4 213 982,00 грн.
Зазначені кошти використані на організацію благоустрою населених пунктів територіальної громади.
Економічна діяльність
Видатки заплановані в загальній сумі 55 509 028,00 грн, профінансовано 55 315 843,52 грн., а саме
По ТПКВКМБ 0117130 «Здійснення заходів із землеустрою» заплановано 160 000,00 грн, використано – 49 000,00 грн.
По ТПКВКМБ 0117321 «Будівництво освітніх установ та закладів» прийняті витрати які проведені за рахунок коштів, отриманих з інших джерел власних надходжень бюджетних установ, по спеціальному фонду бюджету, становлять 36 873 948,00 грн. - це прийняті на облік від Дніпропетровської обласної ради витрати по реконструкції 5-ти квартирного житлового будинку під дошкільний заклад в с.Вільне Новомосковського району, згідно з рішенням сесії Губиниської селищної ради від 26.11.2021 №133-10/VIII.
Видатки за КПКВК 0117322 «Будівництво медичних установ та закладів», які проведені за рахунок коштів, отриманих з інших джерел власних надходжень бюджетних установ, по спеціальному фонду бюджету, становлять 11 300 730,00 грн. це прийняті на облік від Дніпропетровської обласної ради витрати по реконструкції відділення екстреної медичної допомоги КНП «Новомосковська ЦРЛІЛ», згідно з рішенням Губиниської селищної ради від 04.11.2022 №9-18/VIII.
КПКВК 0117670 «Внески до статутних капіталів суб’єктів господарювання» - заплановано 7 148 750,00 грн., використано 7 066 723,52 грн (поповнення статутного капіталу комунальних підприємств.
По ТПКВКМБ 0117680 «Членські внески до асоціації органів місцевого самоврядування» заплановані видатки по КЕКВ 2800 «Інші поточні видатки» в сумі 25 600,00 грн. для сплати членських внесків до асоціацій органів місцевого самоврядування. профінансовано в сумі – 25 422,00 грн..
ІНША ДІЯЛЬНІСТЬ
За КПКВК 0118240 «Заходи та роботи з територіальної оборони» були передбачені видатки на загальну суму 33 013,26 грн., використано 18 787,00 грн на придбання господарських товарів для облаштування захисних споруд
За ТПКВКМБ 0118340 «Природоохоронні заходи за рахунок цільових фондів» по КЕКВ 2240 «Оплата послуг (крім комунальних)» по іншим коштам спеціального фонду за рахунок надходження коштів екологічного податку заплановані кошти в сумі 168 000,00 грн. на прибирання стихійних звалищ на території Губиниської селищної ради всього профінансовано – 35 629,42 грн.
За ТПКВКМБ 0118775 «Інші заходи за рахунок коштів резервного фонду місцевого бюджету» заплановано 5 195 400,04 грн., використано 1 322 900,04 грн. (придбані генератори, вставлені вікна в Губиниському ліцеї після збройної агресії рф, виплачена компенсація громадянам за комунальні послуги в яких були розміщені ВПО).
Міжбюджетні трансферти
По ТПКВКМБ 3719150 «Інші дотації з місцевого бюджету» були проведені видатки на загальну суму 3 685 900,00 грн, а саме:
- Черкаській ТГ в сумі 3 150 000,00 грн. на утримання на утримання КНП «ЦПМСД НРР» ;
- Перещепинській ТГ – 240 000,00 грн., на утримання дітей позбавлених батьківського піклування в КЗО "Перещепинська гімназія "Родина" Перещепенської міськради;
- Районному бюджету Новомосковського району на утримання КУ «Новомосковський районний трудовий архів» - 295 900,00 грн;
По ТПКВКМБ 0119770 «Інші субвенції з місцевого бюджету»
По загальному фонді були проведені видатки на загальну суму 2 180 500,00 грн.,в т.ч.:
Черкаській селищній раді на відшкодування втрат пов'язаних з відпуском лікарських засобів безоплатно і на пільгових умовах громадянам , які мають на це право відповідно до законодавства; придбання технічних та інших засобів реабілітації інвалідів та дітей інвалідів згідно Постанови КМУ № 321, закупівля лікарських засобів,медичних матеріалів та виробів для надання медичної допомоги ,придбання реактивів та розхідних матеріалів для гематологічного та біохімічного аналізаторів, аналізатора сечі, оплата послуг (крім комунальних),проведення туберкулінодіагностики серед дитячого населення – 1 768 820,00 грн.;
Субвенція з місцевого бюджету Обласному бюджету Дніпропетровської області на реалізацію заходів Програми цивільного захисту Губиниськї ОТГ Новомосковського району, Дніпропетровської області – 36 680,00 грн.;
Субвенція на співфінансування на придбання шкільних автобусів – 375 000 грн.;
По КПК 0119410 Субвенція з місцевого бюджету на закупівлю опорними закладами охорони здоров'я послуг щодо проектувавння та встановлення кисневих станцій за рахунок залишку коштів відповідної субвенції з державного бюджету, що утворився на початок бюджетного періоду – 47 830,00 грн.
По КПК 0119800 Субвенція з місцевого бюджету державному бюджету на виконання програм соціально-економічного розвитку регіонів (на реалізацію заходів Програми цивільного захисту Губиниськї ОТГ Новомосковського району, Дніпропетровської області 11 ДПРЗ ГУ ДСНС України у Дніпропетровській області) – 200 000,00 грн.(придбання аеротесту).
Соціальний захист населення
В Комунальному закладі “ Центр надання соціальних послуг Губиниської селищної ради” протягом 2022 року надано соціальні послуги 831 особі, в тому числі:
відділення соціальної допомоги вдома - 343 особам
відділення денного перебування - 256 особам
відділення надання соціальних послуг сім’ям, дітям та молоді – на супроводі знаходилось 38 сімей (176 осіб, із них 67 дорослих і 109 дітей), здійснено 44 виїздів та надано консультації за повідомленнями про умовно засуджених та звільнених з місць позбавлення волі (12 виїздів) та про постраждалих від домашнього насильства (32 виїзди).
Наданням соціальних послуг у Центрі займаються 4 фахівця із соціальної роботи, психолог, 7 соціальних працівників, 26 соціальних робітників.
Соціальні робітники відділення соціальної допомоги вдома за затвердженими графіками відвідують громадян, надають необхідну допомогу згідно індивідуального договору. Завідуюча відділенням перевіряє якість роботи соціальних робітників згідно графіків. Результати перевірок аналізуються та висновки відображаються у довідках.
У відділенні надавалися соціальні послуги за плату особам, сукупний дохід яких перевищує 3 прожиткові мінімуми для непрацездатних осіб, згідно рішення сесії Губиниської селищної ради від 26 листопада 2021 року № 10-10/VIII.
За 2022 рік платні послуги надано 22 особам.
Соціальні працівники відділення денного перебування надали послуги денного догляду (організація дозвілля, робота клубів ветеранів та пенсіонерів, гуртків) –84 особам, соціально-побутової адаптації – 172 особам.
У відділенні також надаються послуги консультування, представництво інтересів, інформування, допомога в оформленні документів та інше.
Крім того працівники відділення денного перебування ведуть прийом в старостинських округах згідно графіків та надають консультації з соціальних питань непрацездатним мешканцям населених пунктів громади.
На території громади соціальні працівники організували та проводять роботу в 10 клубах пенсіонерів та ветеранів (Губиниха, Губиниха-1, Новостепанівка, Гнатівка, Миколаївка, Королівка, Вільне, Попасне, Василівка, Всесвятське). В клубах для організації дозвілля пенсіонерів працюють різноманітні гуртки. Соціальні працівники відділення проводять тематичні та святкові засідання клубів. В роботі клубів та гуртків постійно приймали участь 84 пенсіонери.
З соціальними працівниками відділення працюють 13 добровільних помічників-волонтерів, які протягом 2022 року надавали послуги перукаря (96 особам), медичного працівника (79 особі), кураторські послуги (114 особам), інші послуги (119 особам).
При відділенні денного перебування працює пункт прокату засобів реабілітації. Засобами реабілітації користувались 14 осіб.
Соціальні послуги у відділенні денного перебування надавались безоплатно згідно рішення сесії Губиниської селищної ради від 21 травня 2021 року № 26-7/VIII.
У відділенні надання соціальних послуг сім’ям, дітям та молоді фахівці з соціальної роботи проводять обстеження , вивчають потреби сімей, які знаходяться у складних життєвих обставинах, прийомних сімей, сімей опікунів та піклувальників, засуджених умовно осіб, осіб, звільнених з місць позбавлення волі, інших категорій людей, згідно з отриманими повідомленнями з різних джерел інформації, надають консультації, здійснюють соціальний супровід, надають допомогу в оформленні документів та надають інші соціальні послуги згідно чинного законодавства.
Послугу соціальний супровід отримали 33 сім’ї , які опинились в складних життєвих обставинах (154 осіб, з них 60 дорослих, 94 дітей).
Послугу соціальне супроводження отримали 1 прийомна сім’я, 4 сім’ї опікунів.
Послугу консультування отримали 7 умовно засудженим та 5 звільнених з місць позбавлення волі, консультації з залученням психолога отримали 32 особи, які постраждали від домашнього насильства.
Працівники Центру регулярно ведуть інформаційну сторінку у соціальних мережах, де висвітлюють інформацію з питань соціального захисту осіб/сімей, сімей з дітьми, які опинились в складних життєвих обставинах.
За рахунок коштів місцевого бюджету було придбано продуктові набори, канцелярські товари, солодощі для дітей, сім’ї яких знаходяться на соціальному супроводі у Центрі, на суму 30 952 грн. згідно Програми соціально-економічної підтримки дітей із сімей вразливих верств населення Губиниської селищної ради “Добре, коли ти поруч”.
В КЗ “ Центр надання соціальних послуг Губиниської селищної ради” станом на 01.01.2023 року надаються соціальні послуги – 603 особам, в тому числі:
відділення соціальної допомоги вдома - 287 особам
відділення денного перебування - 205 особам
відділення надання соціальних послуг сім’ям, дітям та молоді – на супроводі знаходиться 25 сімей (111 осіб, із них 44 дорослих, 67 дітей).
Протягом 2022 року припинено надання соціальних послуг 111 непрацездатним громадянам (32 особи померли, 79 осіб вибули з різних причин),
Прийнято на обслуговування 119 непрацездатних громадян.
Соціальний захист дітей
Одним із головних пріоритетних напрямків роботи територіальної громади Губиниської селищної ради є підвищення рівня захисту прав дітей та реалізації права кожної дитини на виховання в сім’ї.
Служба у справах дітей здійснює прийом громадян з питань захисту прав дитини та виносить питання, які потребують колегіального вирішення, на розгляд комісії з питань захисту прав дитини. Протягом 2022 року службою у справах дітей вирішувалися питання щодо розроблення та здійснення заходів, спрямованих на поліпшення становища дітей, їх фізичного, інтелектуального і духовного розвитку, соціального захисту, забезпечення законних прав та інтересів, встановлення опіки/піклування, надання статусу, надання дозволів на вчинення правочинів щодо купівлі/продажу (дарування) житла дітям.
Станом на 01.01.2023 року на первинному обліку Служби у справах дітей перебуває 82 дитини з правовим статусом, 51 з яких влаштовано під опіку, закладах інституційного (інтернатного) догляду поза межами ОТГ виховується 4 дітей (2 дітей в закладах системи МОН, 1 – МОЗ, 1 – Мінсоцполіти, 1– в профтехліцеї, 12 – тимчасово влаштовано в сім'ї родичів/знайомих)
На обліку служби у справах дітей перебуває 37 дітей із сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах, та яких поставлено на облік з наступних причин: ухилення батьків від виконання батьківських обов’язків, зловживання алкоголем, скрутне матеріальне становище, тощо.
Спільно з інспекторами СЮП Новомосковського РВП ГУНП у Дніпропетровській області, фахівцями з соціальної роботи, спеціалістами служби у справах дітей проведено 24 рейди "Діти вулиці", обстежено житлово-побутові умови 72 сімей, в результаті чого попереджено про відповідальність за неналежне виконання батьківських обов'язків – 35 батьків та ініційовано 5 притягнень до відповідальності згідно чинного законодавства. Також службою у справах дітей підготовлено до Новомосковського міськрайонного суду 10 позовних заяв про позбавлення батьків батьківських прав по відношенню до 19 дітей, з яких 5 позовів задоволено.
Протягом року залишилось без батьківського піклування 22 дитини, яких влаштовано в сімейні форми виховання. Вилучено 5 дітей, яких направлено на обстеження до КЗ "ЦРЛ ІЛ".
Надано допомогу в реєстрації однієї дитини та повторному отриманні свідоцтв про народження 6 дітей.
Питання жорстокого поводження з дітьми та попередження насильства в сім’ї перебуває на постійному контролі служби у справах дітей Губиниської селищної ради. Спеціалістами служби спільно інспекторами СЮП Новомосковського РВП ГУНП у Дніпропетровській області перевіряються всі повідомлення щодо жорстокого поводження з дітьми та за участі дітей, а також здійснюються комісійні виїзди за повідомленнями на урядову гарячу лінію та звернення громадян. Також, проводиться робота щодо повернення дітей до навчального процесу.
Служба у справах дітей територіальної громади Губиниської селищної ради співпрацює з громадськими та благодійними організаціями (БО “Надія і житло для дітей”, БФ "Тепле серце" які протягом року надавали гуманітарну допомогу сім’ям, які опинилися в складних життєвих обставинах. Родини отримували: одяг, взуття, іграшки, миючі засоби та продуктові набори.
Оскільки дитячих будинків сімейного типу, прийомних сімей та патронату на території громади немає проводиться систематична робота щодо сприяння розвитку різних форм сімейного виховання, попередження насилля, протидія зловживанню алкогольними напоями та наркотичними речовинами.
Розроблено та затверджено "Програму забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа Губиниської селищної ради на 2023-2025 роки" для отримання державної субвенції на придбання житла та можливості співфінансування з місцевого бюджету. Також, затверджено Програми соціально-економічної підтримки дітей, із сімей вразливих верств населення територіальної громади Губиниської селищної ради на 2023-2025 роки "Добре, коли ти поруч" з метою підтримки сімей групи ризику та вирішення питань, які потребують негайного реагування та "Програму захисту прав дітей та розвиток сімейних форм виховання по територіальній громаді Губиниської селищної ради на 2023 – 2025 роки" спрямовану на інформування та обізнаність населення громади про форми влаштування дітей з метою їх створення.
Спеціалісти служби у справах дітей протягом звітного періоду брали участь у проведенні щорічної акції "16 днів проти насильства", "Спорт замість вулиць", "День захисту дітей", вітали дітей з нагоди Великодніх та Новорічних свят, приймали участь в обласних онлайн семінарах, нарадах, конференціях.
Крім того, ведеться особистий прийом громадян, надаються консультації та роз’яснення, здійснюються виїзди для перевірки достовірності отриманої інформації та реагування на звернення громадян на Урядову гарячу лінію.
Соціальний захист внутрішньо-переміщених осіб
На територію громади з початку війни прибуло 2200 внутрішньо переміщених осіб, з них близько 1400 чоловік залишаються по цей день. Громада намагається підтримувати людей, які були вимушені покинути свої домівки. Ми активно співпрацюємо та намагаємося залучити до співпраці міжнародні та національні благодійні організації та проекти. Надавали гуманітарну допомогу ВПО наступні благодійні організації: Благодійний фонд «Право на захист», що працює спільно з УВКБ ООН та під
координацією Українського гуманітарного фонду, «Відділення польської гуманітарної акції в Україні», Всесвітня Продовольча Програма ООН (ВПП ООН) та некомерційній організації World Central Kitchen, кожен координатор та організатор не залишався осторонь чужого горя.
Землеустрій
Дуже важливим питанням в роботі селищної ради є земельні відносини.
Станом на 31.12.2022 року територія Губиниської селищної ради становить 74950га, із них 61310га земель сільськогосподарського призначення.
За період з 01.01.2022 до 31.12.2022 відділом відділ з питань житлово – комунального господарства, комунальної власності, будівництва та земельних відносин, та екологічної безпеки Губиниської селищної ради на особистому прийомі було прийнято 237 громадян.
На адресу Губиниської селищної ради за період з 01.01.2022 до 31.12.2022 надійшло 383 письмових заяв та клопотань від фізичних і юридичних осіб.
За вищезгаданий період сесією Губиниської селищної ради восьмого скликання з питань земельних відносин прийнято такі рішення:
1. Про надання дозволу на виготовлення технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельних ділянок в натурі (на місцевості) для передачі у власність та користування, якими надано дозволи на виготовлення технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж на 12 земельних ділянок.
2. Про затвердження технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельних ділянок в натурі (на місцевості) та передачу у власність (користування) земельних ділянок, якими передано у власність 131 земельних ділянок.
3. Про затвердження проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок в оренду 17 земельних ділянок.
За звітний період Губиниською селищною радою додатково укладено та поновлено 43 договорів оренди землі.
Загалом за 2022 рік до Губиниської селищної ради за користування земельними ділянками сплачено земельного податку на суму 4 363482грн. (юридичними особами – 1 823153 грн., фізичними особами –2 540329грн.) та орендної плати на суму 6 281250грн. ( юридичними особами –5 052549грн., фізичними особами –1 228701грн.).
Освіта
Забезпечення дітей громади дошкільною, повною загальною середньою та позашкільною освітою – один із головних пріоритетів в роботі місцевої влади.
Функціонування освітньої галузі Губиниської селищної територіальної громади в 2022 році забезпечували 24 заклади освіти:
- 5 закладів дошкільної освіти та 10 дошкільних груп в дошкільних підрозділах закладів загальної середньої освіти;
- 17 закладів загальної середньої освіти, серед яких 9 закладів із статусом юридичної особи (4 ліцеї, два з них – опорні – Губиниський та Миколаївський, 5 гімназій) та 8 гімназій - філій опорних закладів;
-2 заклади позашкільної освіти;
Станом на 01.01. 2022 року у системі освіти Губиниської селищної територіальної громади працювали 321 педагогічний працівник.
Вакансії педагогічних працівників в закладах освіти відсутні.
Повномасштабне військове вторгнення росії в Україну 24 лютого 2022 року, введення в державі воєнного стану внесло корективи в роботу закладів освіти Губиниської селищної територіальної громади. На виконання рішення виконавчого комітету Губиниської селищної ради від 20.07.2022 року № 91 ”Про організацію освітнього процесу в закладах дошкільної, загальної середньої та позашкільної освіти Губиниської селищної ради в 2022/2023 навчальному році під час дії правового режиму воєнного стану в Україні” всі заклади освіти з 01 вересня 2022 року здійснюють освітній процес за дистанційною формою навчання.
Дошкільну освіту в Губиниській територіальній громаді надають 5 закладів дошкільної освіти та 10 дошкільних груп в дошкільних підрозділах закладів загальної середньої освіти. Організовано роботу 22 груп. Дошкільною освітою в 2022 році було охоплено 383 дитини, що становить 93,8% від загальної кількості дітей дошкільного віку. Охоплення дітей 5-6 (7) річного віку дошкільною освітою становить 100 відсотків від загальної кількості.
Для забезпечення дітей з особливими освітніми потребами закладах дошкільної освіти функціонувало 2 інклюзивні групи.
Зарахування в заклади дошкільної освіти відбувається на підставі електронної черги, яка ведеться в кожному закладі дошкільної освіти.
Відповідно до Закону України ”Про ліцензування видів господарської діяльності”, впродовж 2022 року продовжено роботу щодо оновлення ліцензій у закладах, що надають дошкільну освіту.
Станом на 01 вересня 2022/2023 навчального року у закладах загальної середньої освіти навчалося 2066 учнів, серед них 87 дітей з числа ВПО.
В розрізі класів: 790 - учні 1-4 класів, 1003 - учні 5 – 9 класів та 273 – учні 10 – 12 класів.
Середня наповнюваність класів становила 13,59 учнів, що є меншим за нормативну, що застосовується при визначенні обсягу освітньої субвенції.
З метою забезпечення рівного доступу до якісної освіти сільської молоді в Губиниській селищній територіальній громаді функціонують 2 опорні заклади – Губиниській ліцей Губиниської селищної ради, до складу якого входять 5 філій - гімназій та Миколаївський ліцей Губиниської селищної ради в складі якого три філії – гімназії.
Малокомплектними залишаються Гнатівська гімназія – 43 учні та Капітанівська гімназія – 55 учнів. Критично низькою є кількість учнів у філіях Губиниського ліцею – філія Андріївська гімназія – 32 учнів; філія Всесвятська гімназія – 26 учнів; філія Івано – Михайлівська гімназія – 35 учнів.
Освітній процес у всіх закладах освіти Губиниської селищної ради ведеться державною мовою.
Освітня стратегія Губиниської селищної територіальної громади спрямована на забезпечення умов функціонування і розвитку системи освіти, впровадження в життя освітньої реформи держави – Нова українська школа.
З вересня 2022 року всі учні 5 класів розпочали навчання за новим Державним стандартом базової середньої освіти. Упродовж березня – серпня 2022 року тривала підготовка педагогічних працівників закладів загальної середньої освіти до роботи в умовах реформування та впровадження Державного стандарту базової середньої освіти.
Учителя 5 класів пройшли курсову підготовку в ДАНО, педагоги активно брали участь у вебінарах, семінарах, конференціях в режимі онлайн, на яких розглядалися питання організації освітнього процесу в 5-х класах, оцінювання навчальних досягнень учнів 5-х класів.
З метою забезпечення рівного доступу до якісної освіти освітній процес в закладах загальної середньої освіти забезпечується за різними формами, однією з яких є педагогічний патронаж. З 1 вересня 2022 року у відповідності до чинного законодавства педагогічний патронаж організовано для 5 здобувачів освіти з особливими освітніми потребами в 3-х закладах загальної середньої освіти.
Враховуючи те, що в окремих закладах загальної середньої освіти наповнюваність класів становила менше, ніж 5 учнів, для таких дітей також організований педагогічний патронаж, затверджені індивідуальні навчальні плани за згодою батьків. По закладах освіти: філія Андріївська гімназія Губиниського ліцею – 17 учнів; філія Всесвятська гімназія Губиниського ліцею – 11 учнів; філія Євецько – Миколаївська гімназія Губиниського ліцею – 5 учнів; філія Івано – Михайлівська гімназія Губиниського ліцею – 20 учнів; Гнатівська гімназія – 15 учнів; Капітанівська гімназія – 18 учнів. Всього за індивідуальною формою навчання в малокомплектних закладах освіти навчалося з 01.09.2022 року 86 учнів.
Відділом освіти, сім’ї, молоді та спорту забезпечено право на рівний доступ до освітніх послуг дітям з особливими освітніми потребами шляхом організації та координації дотримання у закладах освіти вимог щодо організації інклюзивного навчання.
Інклюзивне навчання у 2022 році було організовано для 12 учнів в 12 класах 6 закладів освіти, в тому числі в 4-х філіях опорних закладів, та в 2 закладах дошкільної освіти. Введено 12 ставок вчителів та 1 ставка асистента вихователя. В закладах освіти функціонують ресурсні кімнати.
У закладах освіти організовано роботу педагогічних колективів та команд психолого – педагогічного супроводу щодо надання якісної освіти дітям з ООП відповідно до Порядку організації інклюзивного навчання в закладах загальної середньої освіти, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10.04.2019 р. № 530 зі змінами.
Для забезпечення дидактичного наповнення та оснащення закладів освіти з інклюзивним навчанням, із врахуванням потреб, у 2022 році зроблено розрахунок на придбання спеціальних засобів корекції психофізичного розвитку для здобувачів освіти з особливими освітніми потребами, проте відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 01.04.2022 № 401 ”Про спрямування коштів до резервного фонду державного бюджету” кошти повернуто.
На території Губиниської селищної територіальної громади функціонує інклюзивно – ресурсний центр, фахівцями якого протягом 2022 року проведено експертну комплексну психолого – педагогічну оцінку 70 здобувачам освіти, з них – 31 дитина дошкільного віку та 39 дітей шкільного віку. 23 дітям дошкільного та шкільного віку організовано проведення корекційно – розвіткових занять фахівцями ІРЦ, серед них 10 дітей ВПО.
Відділом спільно з закладами освіти у 2022 році продовжувалася відповідна робота щодо реалізації прав на життя, здоров’я, освіту, соціальний і всебічний розвиток, захист їх прав та законних інтересів, а також надання пільг дітям соціально незахищених категорій.
З метою організації роботи щодо соціального захисту учнів та вихованців сформовано банк даних дітей пільгових категорій.
Станом на вересень 2022 року
1. у закладах загальної середньої освіти навчалися:
1. 38 дітей – сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування;
2. 16 дітей з інвалідністю;
3. 6 дітей із сімей, які отримують допомогу, відповідно до Закону України ”Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям”;
4. 437 дітей з багатодітних сімей;
5. 3дітей зі статусом чорнобильця;
6. 12 дітей, які навчаються в інклюзивних класах;
7. 194 дітей, батьки яких є учасниками бойових дій, серед них 10 - загиблими ( померлими), зниклими безвісті під час участі в бойових діях;
8. 87 дітей з числа з числа внутрішньо переміщених осіб.
9. 108 дітей з сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах.
2. у закладах дошкільної освіти виховувалися:
1. 1 дітей з інвалідністю;
2. 1 дитина з сім’ї, яка отримує допомогу, відповідно до Закону України ”Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям”;
3. 62 дітей з багатодітних сімей;
4. 4 дітей – сиріт та позбавлених батьківського піклування;
5. 1- з ООП;
6. 39 дітей, батьки яких є учасниками бойових дій;
7. 12 дітей з числа з числа внутрішньо переміщених осіб.
Діти – сироти та діти, позбавлені батьківського піклування в вересні місяці отримали спортивний одяг на суму 40727 грн.
Щомісячно виплачувалася одноразова грошова допомога дітям – сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування, яким виповнилося 18 років у розмірі 1810 грн. За звітній період таку виплату отримали 9 дітей зазначеної категорії на суму 16290 грн.
У закладах освіти організовано роботу щодо вивчення стану проживання та виховання дітей – сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, надання їм соціальної та психологічної підтримки.
Впродовж 2022 року завдяки співпраці з Благодійним фондом ”Квітуча Україна” надано допомогу 64 сім’ям, які опинилися в складних життєвих обставинах.
Організація харчування в закладах дошкільної та загальної середньої освіти здійснювалась на виконання чинних нормативних документів Кабінету Міністрів України, Міністерства охорони здоров’я України, Губиниської селищної ради, що регламентують організацію харчування в закладах освіти.
Згідно з рішеннями сесії Губиниської селищної ради ”Про безкоштовне харчування учнів закладів загальної середньої освіти Губиниської селищної ради на 2022 рік”, ”Про встановлення батьківської плати та звільнення від батьківської плати за перебування дітей в закладах дошкільної освіти та в дошкільних підрозділах закладів загальної середньої освіти на 2022 рік” діти пільгових категорій закладів освіти були забезпечені безкоштовними обідами; для окремих категорій дітей здешевлено вартість перебування в закладі дошкільної освіти, діти визначених пільгових категорій користуються безкоштовним перебуванням.
В закладах дошкільної освіти функціонують харчоблоки з відповідним технологічним обладнанням; в закладах загальної середньої освіти – їдальні з харчоблоками. До штатних розписів закладів освіти введено посади кухарів та помічників кухарів, комірників. В закладах освіти призначені відповідальні за організацію харчування. Закупівля продуктів харчування для шкільних їдалень відбувалася відповідно до проведення конкурсних торгів через систему ПРОЗОРРО. Після 24 лютого 2022 року харчування в закладах освіти було зупинено, договори на постачання продуктів харчування розторгнуто.
До 24 лютого 2022 року на балансі відділу освіти, сім’ї, молоді та спорту Губиниської селищної ради обліковувалося 8 шкільних автобусів, які здійснювали підвіз здобувачів освіти та вчителів до Василівської, Капітанівської, Гнатівської, Новостепанівської гімназій, Губиниського та Миколаївського ліцеїв та філій Мар’янівська та Королівська гімназії Миколаївського ліцею та в зворотному напрямку. Автобуси були закріплені до закладів освіти наступним чином: Василівська гімназія – 1 автобус, Губиниський ліцей – 2; Капітанівська гімназія – 1; Миколаївський ліцей – 1; Новостепаніуська гімназія – 1; філія Мар’янівська гімназія – 1; філія Королівська гімназія – 1.
28 лютого 7 шкільних автобусів передано до військових частин. Протягом листопада – грудня 2022 року 5 автобусів списано рішенням сесії Губиниської селищної ради на підставі наданих документів( автобуси, які були закріплені за Миколаївським ліцеєм, Капітанівською, Новостепанівською, філіями Мар’янівська та Королівська гімназії).
В грудні 2022 року було повернуто автобус, закріплений за Васілівською гімназією. За рахунок коштів державного бюджету та співфінансування з місцевого ( 375 тис грн.) було придбано шкільний автобус для Миколаївського ліцею. Таким чином, станом на 31 грудня 2022 року на балансі відділу освіти обліковувалося 3 шкільні автобуси. Один автобус ( закріплений за Василівською гімназією) потребує капітального ремонту.
Позашкільна освіта є невід’ємною частиною системи освіти і визначається законодавством як необхідна складова розвитку особистості дитини, її громадянського становлення і професійного вибору.
Основним завданням педагогічних колективів закладів позашкільної освіти Губиниської селищної ради є творчий пошук, спрямований на впровадження національних традицій, відродження української культури, звичаїв народу, утвердження патріотизму і національної гордості, виховання кращих моральних якостей людини, розвиток здібностей учнів та формування здорового способу життя.
В 2022 році в Губиниській селищній територіальній громаді реалізували державну політику в галузі позашкільної освіти два заклади: Комунальний заклад ”Центр позашкільної освіти” Губиниської селищної ради ( далі – ЦПО) та Комунальний заклад ”Дитячо - юнацька спортивна школа ” Губиниської селищної ради (далі – ДЮСШ).
Спочатку 2022 року в 32 гуртках ЦПО навчалося 425 дітей.
В секціях ДЮСШ займалося 152 дітей та підлітків.
Після 24 лютого 2022 року заклади позашкільної освіти здійснювали освітній процес за дистанційною формою.
Із метою створення безпечних умов перебування та навчання дітей у липні 2022 року було проведено комісійне обстеження приміщень закладів освіти для визначення можливості їх використання в якості споруд подвійного призначення та найпростіших укриттів під час організації освітнього процесу. Спільним рішенням комісії визначено лише 6 закладів освіти ( Миколаївський ліцей, Мар’янівський ЗДО ”Сонечко” Губиниський ліцей, філія Губиниська гімназія Губиниського ліцею, Гнатівська гімназія, Попасненська гімназія), в яких підвальні приміщення обмежено придатні для використання їх як найпростіших укриттів.
Всі заклади загальної середньої освіти протягом 2022 року обладнані ”Тривожною кнопкою”.
Всі заклади дошкільної освіти забезпечені протипожежною сигналізацією, блискавка захистом; система протипожежної сигналізації встановлена лише в 6 закладах загальної середньої освіти.
Створення безпечних умов в закладах освіти потребує значного фінансового ресурсу.
Протягом 2022 року для проведення поточного ремонту електромереж в найпростіших укриттях Гнатівської гімназії та КЗ ”Мар’янівський ЗДО ”Сонечко», ремонту вентиляційних каналів в укритті Гнатівської та Попасненської гімназій було придбано електричні товари на суму 44123,66 грн; для придбання бензокос для закладів освіти та бензопил для ЗДО ”Веселка” – було виділено кошти в сумі 35640 грн. За рахунок коштів місцевого бюджету проведено ремонт електромереж в найпростіших укриттях на загальну суму 76496, 02 грн.
На підготовку закладів освіти до опалювального сезону та обслуговування газових приладів виділено 424029, 35 грн.
За кошти місцевого бюджету виконано технічне обслуговування установок доочистки питної води на суму 93443 грн.
Виконано поточний ремонт двох вікон в Губиниському ліцеї на суму39929,20 грн.
На монтаж тривожної кнопки в закладах загальної середньої освіти з місцевого бюджету виділено 91926 грн.
Виконано поточний ремонт вимощення в Губиниському ліцеї на суму 342640,80 грн
В 4 закладах освіти проживають внутрішньо переміщені особи.
БЛАГОУСТРІЙ ГРОМАДИ
Вільненський комунальник
КП «Вільненський комунальник» Губиниської селищної ради надає послуги з водопостачання населенню та підприємствам с.Вільне, вивезення сміття населенню та підприємствам с. Вільне ,с. Хащеве.
Місцезнаходження підприємства вул. Перемоги 37А с. Вільне, Новомосковський район, Дніпропетровська область.
Середньооблікова чисельність працівників на 31.12.2021 року становить 5 чоловік.
Поточний рахунок статутного капіталу підприємства UA873808050000026007709197603 в АТ «РАЙФФАЙЗЕН БАНК" у м.Київ, МФО 380805; UA133056530000000002909214790 в «АТ «РАЙФФАЙЗЕН БАНК"" у м. Дніпро ,МФО 305653 .
Фінансова звітність складена з 01.01.2021 року по 31.12.2021 року. Звітність складена в національній валюті України – грн.
Протягом 4 кварталу заплановано надання послуг населенню водопостачання ,тариф якого складає 12,04 грн за 1м3 для населення,для юридичних осіб-24,08 грн. з ПДВ за 1м3,вартість водопостачання,що використовується на побутові потреби без лічильника -62.24 грн з ПДВ ,вартість послуг по вивезенню сміття населенню 15,00грн за одну людину за місяць .
В січні місяці 2021р.КП «Вільненський комунальник» отримав доходи на суму 7804,60грн.,з них було витрачено 6160,32грн.
Використано на :
-2706,98грн. ТОВ «Дніпропетровські енергетичні послуги»
-1061,36грн за спеціальне використання води за IV квартал 2020р.
-1412,98грн рентна плата за користування надрами для видобування корисних копалин IV квартал 2020р.
-576,00грн сплата за захоронення твердих побутових відходів.
-403,00грн комісія банку за користування пакетом послуг.
В лютому місяці 2021р.КП «Вільненський комунальник» отримав доходи на суму 5988,40грн.,з них було витрачено 4024,54грн.
Використано на:
-500,00грн надання консультативних послуг,
-1728,00грн сплата за захоронення твердих побутових відходів,
-1375,54грн ТОВ «Дніпропетровські енергетичні послуги»,
421,00грн комісія банку за користування пакетом послуг.
В березні місяці 2021р.КП «Вільненський комунальник» отримав доходи на суму 2758,60грн.,з них було витрачено 1722,20грн.
Використано на;
-1319,20грн ТОВ «Дніпропетровські енергетичні послуги»,
-403,00грн комісія банку за користування пакетом послуг.
В квітні місяці 2021р.КП «Вільненський комунальник» отримав доходи на суму 3607,00грн.,з них було витрачено 7412,40грн.
Використано на;
-1440,00грн сплата за захоронення твердих побутових відходів,
-695,78грн ТОВ «Дніпропетровські енергетичні послуги»,
-1000,00грн послуги по пр. «М.Dok»,
-2230,00грн Левченко Т.М. (авто.запчастини)
415,00грн комісія банку за користування пакетом послуг,
-1323,63грн рентна плата за користування надрами для видобування корисних копалин I квартал 2021р.
-307,99грн за спеціальне використання води за І квартал 2021р..
В травні місяці 2021р.КП «Вільненський комунальник» отримав доходи на суму 2609,80грн.,з них було витрачено 3361,70грн.
Використано на;
-2367,70 грн ТОВ «Дніпропетровські енергетичні послуги»,
-576,00грн сплата за захоронення твердих побутових відходів,
-418,00грн комісія банку за використання пакетом послуг,
В червні місяці 2021р.КП «Вільненський комунальник» отримав доходи на суму 3326,20грн.,з них було витрачено 400грн.
Використано на;
-400,00грн комісія банку за використання пакетом послуг,
В липні місяці 2021р.КП «Вільненський комунальник» отримав доходи на суму 9871,00грн., з них було витрачено 3332,78 грн.
Використано на;
-864,00грн сплата за захоронення твердих побутових відходів,
-182,00грн нові електроні ключи «М.Dok»,
-1323,12грн рентна плата за користування надрами для видобування корисних копалин за ІІ квартал,
-542,66грн за спеціальне використання води за ІІ квартал,
-421,00грн комісія банку за користування пакетом послуг.
В серпні місяці 2021р.КП «Вільненський комунальник» отримав доходи на суму 3326,20грн., і був профінансован на суму 192908,84грн з них було витрачено 206238,91 грн.
Використано на;
-192908,84грн заробітна плата за сім місяців,
-11032,76грн ТОВ «Дніпропетровські енергетичні послуги»,
-864,00грн сплата за захоронення твердих побутових відходів,
-415,00грн комісія банку за користування пакетом послуг,
-1018,31грн за зарахування коштів на СКР працівників .
В вересні місяці 2021р.КП «Вільненський комунальник» отримав доходи на суму 20114,85грн., з них було витрачено 26181,72 грн.
Використано на;
-4386,56грн. ТОВ «Дніпропетровські енергетичні послуги»,
-1152,00грн сплата за захоронення твердих побутових відходів,
-20370,00грн заробітна плата за серпень 2021р.,
-90,16грн за зарахування коштів на СКР працівників КП «Вільн.комун.»,
-183,00грн комісія банку за використання пакетом послуг.
В жовтні місяці 2021р.КП «Вільненський комунальник» отримав доходи на суму 17685,42грн., з них було витрачено 20880,44 грн.
Використано на;
-1440,00грн сплата за захоронення твердих побутових відходів,
-2721,16грн ТОВ «Дніпропетровські енергетичні послуги»,
-14580,00грн заробітна плата за вересень 2021р.,
-90,16грн за зарахування коштів на СКР працівників ,
-180,00грн комісія банку за користування пакетом послуг.
-1111,35грн рентна плата за користування надрами для видобування корисних копалин за ІІІ квартал,
-757,77грн за спеціальне використання води за ІІІ квартал.
В листопаді місяці 2021р. КП «Вільненський комунальник» отримав доходи на суму 17183,75грн. і був профінансован на суму 19997,97грн, з них було витрачено 37531,29 грн,,
Використано на;
-16495,32грн ТОВ «Дніпропетровські енергетичні послуги»,
-864,00грн сплата за захоронення твердих побутових відходів,
-174,00грн комісія банку за користування пакетом послуг.
-19997,97грн ТОВ «Дніпропетровські енергетичні послуги»,
В грудні місяці 2021р. КП «Вільненський комунальник» отримав доходи на суму 6610,07грн. , і був профінансован на суму 71989,32 з них було витрачено 78004,33грн., збільшено статутний фонд 288000грн.
-1728,00грн сплата за захоронення твердих побутових відходів
-392,00грн нові електроні ключи «М.Dok»,
-380,01грн за зарахування коштів на СКР працівників
-2800,00грн сплата за бензин та дизпаливо
-541,00грн канцелярські товари
174,00грн комісія банку за користування пакетом послуг
71989,32грн зарплата за 4 квартал 2021р.
Залишилось доходів 4062,39 грн. на 01.01.2022р.
КП «Мар’янівське»
Господарська діяльність КП «Мар’янівське» Губиниськох селищної ради націлена для досягнення економічних і соціальних результатів з метою отримання прибутку,сприянню органам місцевого самоврядування в активізації соціально-економічного розвитку території,яка входить у склад Губиниської селищної територіальної громади.
Пріоритетними напрямками роботи підприємства є :
1.Водопостачання та водовідведення;
2.Збирання твердих побутових відходів;
3.Підтримання в належному стані житловий фонд,який знаходиться на балансі підприємства;
4.Благоустрій територій в межах Губиниської селищної територіальної громади,включаючи ремонт доріг,шляхів та інших сполучень.
КП «Мар’янівське» забезпечує водою населені пункти Мар’янівського,Миколаївського та Новостепанівського старостинських округів
с.Євецько-Миколаївка Губиниської селищної територіальної громади.
Всього населення,які користуються водою - 5724 особи.
в тому числі :
Мар’янівський старостинський округ – 1125 чол
в т.ч.
с.Мар’янівка – 947 чол
с.Новоскотувате – 178 чол.
Миколаївський старостинський округ – 3647 чол
в т.ч.
с.Миколаївка – 2801 чол
с.Королівка – 527 чол
с.Нове – 243 чол
с.Затишне – 76 чол.
Новостепанівський старостинський округ – 625 чол
в т.ч.
с.Новостепанівка – 522 (472) чол
с.Веселе (Радсело) – 103 ( 94) чол
с.Євецько-Миколаївка – 327 чол
у віданні КП «Мар’янівське» знаходяться такі об’єкти :
№з/п |
Назва населеного пункту |
Кількість абонентів |
скважина |
Башня Рожновського |
Водопровідна мережа, протяжність |
1 |
Миколаївка |
800 |
12 |
12 |
48 км |
2 |
Королівка |
200 |
3 |
3 |
5 км |
3 |
Нове |
85 |
1 |
1 |
4 км |
4 |
Затишне |
30 |
1 |
1 |
2 км |
5 |
Новоскотувате |
66 |
1 |
1 |
3,5 км |
6 |
Веселе |
19 |
1 (колодязь) |
1 |
2,5 км |
7 |
Новостепанівка |
126 |
1 |
1 |
6 км |
8 |
Євецько-Миколаївка |
110 |
1 |
1 |
6 км |
9 |
Мар’янівський старостинський округ |
386 |
2 |
2 |
6 км |
10 |
Водонапірна башта с.Губиниха вул.Шевченка,3 |
|
1 |
1 |
1,5 км |
11 |
Табір «Відрадне» с.Всесвятське ур-ще Сорокова,2 |
|
|
|
|
|
Всього: |
1822 |
24 |
24 |
83 |
також в с.Мар’янівка є :
1. колодязі з лічильником і запірною арматурою – 180 шт.
2.Система водовідведення:
каналізаційна насосна станція
очисні споруди каналізації (поля фільтрації)
напорний каналізаційний коллектор (труби від КНС до очисних споруд)- 3,5 км
каналізаційні колодязі – 52 шт.
3. Житловий фонд
на балансі та обслуговування перебуває 18 будинків, в тому числі :
багатоквартирні ( 4-х поверхові- 2 од; 2-х поверхові– 11 од.; 1-о поверхові -3 од)
будинок вчителя -1
Всього: 169 квартир.
Обслуговування: прибирання прибудинкових територій, частковий ремонт дахів, під’їздів, дверей, електричну частину від стовпа до розподільного щита.
Вивіз ТПВ:
всього контейнерів – 46 шт.з них : євроконтейнери – 19 шт., прості без кришки – 27 шт.
утилизацією ТПВ на підставі угоди займається стороння організація
ТОВ «КОМСІТІ»
1.Ремонти башт та системи водопостачання на території Губиниської селищної територіальної громади :
поточний ремонт водонапірної вежі с.Королівка вул.Рахівнича |
заміна водогону с.Королівка вул.Рахівнича (1500 м) |
заміна водогону с.Королівка вул.Районова (260м) (ліва сторона) |
Поточний ремонт водогону с.Королівка вул.Активна,вул.Молодіжна |
поточний ремонт водогону с.Миколаївка вул.Польова,вул.Калинова,вул.Берегового |
поточний ремонт водогону с.Миколаївка вул.Хижняка,вул.Шевченка |
поточний ремонт свердловин с.Миколаївка вул.Чкалова,вул.Кривошеї |
поточний ремонт свердловин с.Миколаївка вул.Низова, вул.Польова, вул.Центральна, вул.Тракторна |
поточний ремонт водогону с.Миколаївка вул.Кривошеї,вул.Шевченка,вул.Новоукраїнська |
Поточний ремонт водогону с.Миколаївка вул.Центральна |
Поточний ремонт водогону с.Миколаївка вул.Шкільна, вул.Весела, вул.Українська, вул.Шевченка,вул.Снігова, вул.Хижняка |
Поточний ремонт водогону с.Нове вул.Сонячна |
Поточний ремонт водогону с.Затишне вул.Вишнева |
поточний ремонт водогону с.Мар’янівка вул.Центральна |
поточний ремонт водогону с.Новостепанівка вул.Мороза |
поточний ремонт водогону с.Євецько-Миколаївка вул.Широка |
поточний ремонт водогону с.Євецько-Миколаївка вул.Миру, вул.Широка |
виготовлено технічні умови приєднання електричних мереж с.Миколаївка вул.Центральна |
виготовлено технічні умови приєднання електричних мереж с.Єв.Миколаївка |
2. Придбання основних засобів та інших необоротних матеріальних активів :
Насосний агрегат ЕЦВ 6-6,5-120 |
1 |
Станція керування «Каскад К 5-20» |
6 |
Станція керування «Каскад К 1-10» |
2 |
Насос для свердловини PEDROLLO 4sr6/24 F-PD |
5 |
Насос для свердловини PEDROLLO 4sr4/15 F-PD |
7 |
Водомір NOVATOR |
1 |
Лебідка ручна ЛРШ- 0,3-300 |
|
Косарка роторна |
1 |
Шини с/х 15.5(400R965) трактор ЮМЗ-6 |
2 |
Лічильники води ECOSTAR 15+комплектуючі до них |
25 |
Драбина робоча висота 9,5 м |
1 |
Дизельний генератор струму Premium Power PP22Y |
1 |
3.Благоустрій територій:
- сезонний покіс трави на території Мар’янівського старостинського округу та обочин доріг Губиниської селищної територіальної громади;
- роботи по прибиранню стихійних звалищ на території Губиниської селищної територіальної громади;
КП «Господар
Заміна водогону в обхід цукрового заводу 800м. (завдяки чому зменшилась середня добова витрата води з 320-340кубів до 150-160кубів);
Часткова заміна водогону по вул.Берегового – 70м.;
Установка колодязів – 5шт.;
Заміна та установка запірних арматур – 7шт.;
Чистка та обробка гіпохлоридом натрію резервуару для води;
Заміна насоса на КНС;
Ремонт двох двигунів на насосній станції;
Виготовлення та установка кришок на колодязі – 5шт.;
Заміна глибинного насосу на свердловині, глибиною 163м.;
Заміна станції управління каскад на насосній станції;
в період з 1січня 2022р. по 31грудня 2022р. включно було відремонтовано 13 поривів на водогоні;
в літній період проводився покіс трави в селищі, прибирання скошеної трави, прибирання стихійних звалищ, були пофарбовані дитячі майданчики та завезений пісок на них;
с. Вільне
часткова заміна аварійної ділянки водогону по вул.Мічурина – 530м.;
часткова заміна аварійної ділянки водогону по вул.Осіння – 100м.;
часткова заміна аварійної ділянки водогону по вул.Степова – 400м.;
часткова заміна аварійної ділянки водогону по вул. Калинова – 25м.;
часткова заміна аварійної ділянки водогону по вул. Тельмана – 70м.;
часткова заміна аварійної ділянки водогону по вул. Лісна – 15м.;
часткова заміна аварійної ділянки водогону по вул.Шкільна – 30м.;
часткова заміна аварійної ділянки водогону по вул.Чкалова – 100м.;
заміна запірної арматури по вул.Осіння – 1шт.;
заміна запірної арматури та крану по вул.Степова – 1шт.+1шт.;
заміна запірної арматури по вул.Тельмана – 3шт.;
заміна запірної арматури по вул.Калинова – 3шт.;
заміна запірної арматури по вул.Мічурина – 1шт.;
заміна запірної арматури по вул.Абрикосова – 1шт.;
заміна запірної арматури по вул.Лісова – 3шт.;
заміна запірної арматури по вул.Миру – 1шт.
заміна запірної арматури на Халімонівці 1шт.
відремонтовано колодязі – 5шт.;
на водогоні встановлено 4 монометри;
в період з 1 січня 2022р. по 31 грудня 2022р. включно було відремонтовано 48 поривів на водогоні в с.Вільне
Діяльність закладу культури
Робота закладів культури Губиниської селищної ради у 2022 році була направлена на інформаційно – просвітницьку діяльність через соціальні мережі, щодо вшанування та популяризації державних, ювілейних, професійних, календарних свят , збереження культурної спадщини. З початку війни всі працівники закладів культури беруть участь у волонтерській роботі. Це плетіння сіток, видача гуманітарної допомоги тощо.
Будинки культури, бібліотеки є осередками збереження, відродження та популяризації народних звичаїв і традицій.
На території Губиниської територіальної громади у 2022 році діяли 33 заклади культури (16 закладів клубного типу, 15 бібліотек і 2 бібліотечних пункти). Загальна кількість працівників 82 чоловіка.
Мережа закладів культури:
- КЗ «Центр культурних послуг Губиниської селищної ради» до якого фходять 15 філій клубного типу;
- КЗ «Публічна бібліотека Губиниської селищної ради» до якої входять 14 бібліотек – філій і 2 бібліотечних пункти.
Будинки культури селищної ради забезпечені необхідною матеріально- технічною базою.
У 2022 в будинках культури громади діє 93 клубних формувань (5 музично-інструментальний, 36 вокально-хорових, 12 хореографічні, 1 декоративно-ужиткового мистецтва, 12 театральних, 3 образотворчого мистецтва , 1 кіно-фотомистецтва ,11 любительських об’єднань). Кількість колективів зі званням «Народний» – 3, «Зразковий» - 5.
Майже всі клубні заклади мають доступ до мережі Internet. Опалюються газом - 5 будинків культури, електричне опалення мають- 4. Не опалюється – 7. Бібліотеки газом опалюється – 6, електричне опалення мають- 3. Не опалюється – 8 .
У 2022 році проведено – 476 заходів ( 41397 – відвідувачів). Працівники будинків культури активно висвітлюють інформацію на сторінках у соцмережах, на території громади активізувалась робота з патріотичного виховання дітей та молоді, проводилися заходи з нагоди державних свят та професійних свят.
Перелік основних заходів:
Новорічні та Різдвяні свята, День Героїв Крут, День Соборності України, День Єднання, День Партизанської слави та визволення від нацистських загарбників, День вшанування учасників бойових дій на території інших держав, День Героїв Небесної сотні, річниці Чорнобильської катастрофи , День Пам’яті та Примирення, День Європи, Міжнародний День рідної мови, Річниці жертв Голодомору 1932-33 років в Україні, річниці з дня народження Т. Г. Шевченко, День українського добровольця, День Конституції України, День Державного Прапора України, День незалежності України, Всесвітній День волонтера, День працівників сільського господарства, Всеукраїнська акції «16 днів проти насильства».
Прийняли участь:
1.Хащевська філія КЗ «ЦКП» Губиниської селищної ради, “Cristmas Star”Міжнародний фестиваль 29 грудня 2022р Грузія.
2. Вокальний аматорський колектив «Світлиця» Хащевська філія КЗ «ЦКП» Губиниської селищної ради Міжнародний двотуровий конкурс мистецтв «WINTER ART-FEST» Номінація: ВОКАЛ 2022р. Україна-Польща. Отримали офіційне запрошення до Польщі, на фестиваль (лист).
3. Жіночий вокальний квартет «Черемшина», Міжнародний конкурс мистецтв «Арт портал» , Хащевська філія КЗ «ЦКП» Губиниської селищної ради.
4. Дитячий вокальний ансамбль «Карамельки», Хащевська філія КЗ «ЦКП» Губиниської селищної ради.
5. Аматорський жіночий вокальний колектив «Забавушка», Новостепанівська філія КЗ «ЦКП» Губиниської селищної ради» Шостий Всеукраїнський двотуровий конкурс «Битва жанрів».
Не менш активно діють 15 бібліотечних закладів та 2 біблітечних пункти Губиниської громади. Бібліотечні фонди станом на 2022 рік 97441 примірників. З них: українською мовою - 62406 примірник, російською – 34978, іноземними мовами -57. . У 2022 році до читання залучено 5216 користувачів: до 15 років – 1389 читач (в тому числі до 7 років -230), 15-17 років – 232 читачів, 18-21 рік – 296 читача, від 22 років – 3299 читачів. Кількість відвідувань протягом року становить 35199. Кількість проведених масові заходів становить 458.
Ремонти та матеріальне забезпечення будинків культури.
На утримання галузі культури у 2022 було заплановано – 10355302,35 млн. грн. Фактично використано – 8028670,50 тис. грн. Заклади культури клубного типу 5576374,10 тис. грн., бібліотеки – 1600064,07 тис. грн., забезпечення діяльності інших закладів у галузі культури і мистецтв – 480568,12 тис. грн., керівництво і управління – 371664,21 тис. грн. На проведення культурно-мистецьких заходів не заплановано.
Релігійна мережа територіальної громади представлена одним віросповідним напрямком (християнство): в межах якого діють 19 релігійних організацій.
За звітний період мережа релігійних організацій не зросла, нових релігійних громад на території громади не реєструвалось.
Діяльність закладу охорони здоров’я
Протягом 2022 року КП «Новомосковска ЦРЛІЛ» здійснювало діяльність у якості багатопрофільної лікарні на 375 ліжок – опорного закладу охорони здоров’я Новомосковського району. Структура лікарні складалася з поліклініки, 10 стаціонарних відділень (у т.ч., Перещепинське відділення на 25 ліжок), діагностичних та допоміжних підрозділів. Лікарня активно залучалася до надання стаціонарної допомоги хворим з тяжким перебігом коронавірусної хвороби, а з початком повномасштабної агресії росії – постраждалим та захворівшим військослужбовцям, вимушено переселеним особам.
За 12 місяців 2022 року в стаціонарних відділеннях лікарні проліковано всього: 10715 хворих (+ 8 % у порівнянні з аналогічним періодом 2021 року), у тому числі оперативним шляхом - 2919 (+ 16% у порівнянні з аналогічним періодом 2021 року). З часу повномасштабної війни стаціонарно проліковано 983 військових, 353 з яких – із застосуванням оперативних втручань. 725 внутрішньопереміщених осіб проліковано в умовах стаціонарних відділень лікарні, ще 2640 – отримали медичну допомогу амбулаторно. Завдяки неформальним зв’язкам з медичним персоналом лікарень прифронтових міст Курахове, Слав’янськ, за допомогою незалежної міжнародної медичної гуманітарної організації «Лікарі без кордонів» здійснюється оперативне лікування цивільних, яким з технічних причин неможливо провести таке лікування за місцем мешкання.
Протягом 2022 року забезпечувались виконання поточних ремонтів, заходів з енергоефективності та забезпечення безперебійної роботи систем життєдіяльності підприємства. Встановлено 35 металопластикових вікон та 5 дверей на суму 627,6 тис. грн. Проведено утеплення 604 кв. м. фасаду на суму 683,0 тис. грн.
Так, забезпечено безаварійну роботу систем водозабезпечення та водовідведення з залученням резервуарів питної води загальним об’ємом 130 м. куб. та свердловини резервного водопостачання.
Розчищено та підготовлено для використання у якості тимчасового укриття близько 1500 м кв. підвальних приміщень. Підключено та залучались до роботи 6 електрогенераторів загальною потужністю близько 200 кВт. Для 3 стаціонарних генераторів потужність 30 - 100 кВт облаштовано бетонні майданчики з антивандальною огорожею та накриттям. Створено 7-денний запас пального для роботи електрогенераторів та автомобільного транспорту. В частково відремонтованих підвальних приміщеннях забезпечено зберігання 3-місячного запасу медикаментів та продуктів харчування. Підготовлено майданчик для приготування їжі на зовнішньому вогні у випадку обмеженого постачання енергоносіїв.
З Національною службою здоров’я України узгоджено підписання
договорів за 17 пакетами медичних послуг з яких 2 – додаткові ( «Готовність
закладу охорони здоров’я до надання медичної допомоги в надзвичайних
ситуаціях» та «Секційні дослідження»).
Фінансування діяльності лікарні у 2022 році здійснювалося з бюджету Національної служби здоров’я України (148 992 тис. грн) та з бюджету Губиниської селищної ради ( 39 302 тис. грн). Загальне фінансування у 2022 році склало 188 294 тис. грн. Сума трансфертів до бюджету Губиниської селищної ради для забезпечення діяльності КП «Новомсосковська ЦРЛІЛ» склала: з Піщанської ОТГ - 1754,3 тис. грн, Перещепинської ОТГ – 9725,9 тис. грн, Черкаської ОТГ - 21732,2 тис. грн.
Крім того, отримано субвенцію з обласного бюджету у сумі 712,207 тис. грн на проведення реконструкції системи киснепостачання з встановленням кисневої станції та обладнання додаткових 50 ліжок системою киснепостачання. Депутатами обласної ради профінансовано 224,89 тис. грн на закупівлю 2-х електрокардіографів, 4 термостатів лабораторних та 1 центрифуги.
За результатами активної співпраці з благодійними організаціями та фондами протягом 2022 року залучено інвестицій у якості медичного обладнання, виробів медичного призначення, медикаментів та продуктів харчування на загальну суму близько 35 млн грн.
Зазначені заходи дозволили забезпечити надання медичної допомоги населенню на засадах належної якості, доступності та безпечності.