Введено карантин по сказу на території паливного складу села Вільне
Введено карантин по сказу на території паливного складу села Вільне
опубліковано 13 січня 2025 року о 08:57
Рішенням місцевої державної протиепізоотичної комісії при виконкомі Губиниської селищної ради на території одного з підприємств села Вільне запроваджено двохмісячний карантин по сказу.Загрозливою зоною визначено територію в радіусі 3км від підприємства (села Вільне (житлова забудова північної околиці до автомагістралі Е 105), Мар’янівка (східна частина села обмежена вулицею Мира).
19 грудня 2024 року на територію підприємства забігла лисиця та сильно покусала одного з двох майже трьохмісячних цуценят, яке з метою недопущення розповсюдження сказу довелось приспати гуманним методом. А з 30 на 31 грудня на сказ захворіло та загинуло друге цуценя, яке утримувалось з порушенням заходів ізоляції безприв’язно на території підприємства. На території підприємства утримуються також не щеплені проти сказу коти.
На даний час 7 контактних зі скаженим цуценятком працівників підприємства проходять курс антирабічних щеплень в КП «Новомосковська ЦРЛІЛ».
По факту порушення ветеринарного законодавства керівника підприємства оштрафовано на 850грн..
Епізоотична ситуація зі сказу на території громади продовжує погіршуватись. В 2024 році зареєстровано 12 випадків сказу тварин в селищі Губиниха (кіт), селах Івано-Михайлівка (кіт), Миколаївка (2 телят, кішка, лисиця), Надеждівка (лисиця), Андріївка (собака), Попасне (кіт), Василівка (куниця), Гнатівка (собака, бродячий кіт) проти одного випадку сказу в минулому році.
По Самарівському району захворюваність на сказ тварин в 2024 році в 7,7 рази перевищила рівень захворюваності 2023 року. Всього в районі зареєстровано 43 вогнища з лабораторно підтвердженим сказом у 54 тварин (в минулому році – 7 вогнищ з 7 тваринами), з них 22,2% лисиць, 33,3% котів (9,3% - безпритульних), 20,4% - собак (1,9% - безпритульних), 13,0% - ВРХ, 7,4% - ДРХ (кіз), 3,7% - куниць.
Зважаючи на значну кількість власників тварин, які не виконують своїх обов’язків щодо збереження здоров’я тварин шляхом проведення їм профілактичних щеплень проти сказу впроваджено механізм застосування адміністративних заходів. В 2024 році державними ветеринарними інспекторами Новомосковського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Дніпропетровській області притягнуто до адміністративної відповідальності 11 власників тварин, що допустили розповсюдження сказу серед тварин та виникнення загрози зараження сказом людей, які постраждали від покусів скажених домашніх улюбленців. Стягнуто в держбюджет з 9 власників по 850 гривень, з одного власника - 340 гривен та ще на одного власника передано матеріали на примусове стягнення штрафу органами державної виконавчої служби.
Нагадую власникам тварин про їх обов’язок доставляти собак і котів в установи ветеринарної медицини для клінічного огляду і профілактичного щеплення проти сказу або дозволити проведення безкоштовний щеплень під час проведення планових профілактичних ветеринарно-санітарних заходів щодо збереження здоров’я тварин в населених пунктах територіальної громади, забезпечивши надійне фіксування тварин. Всі собаки і коти, підлягають обов'язковому щорічному щепленню проти сказу.
Якщо є найменша підозра, що свійська тварина захворіла або зазнала нападу хижої (лисиці, шакала, куниці, білки, кажана тощо) або безпритульної тварини, то необхідно негайно звернутися до Новомосковської районної державної лікарні ветеринарної медицини за адресою: вул. Зінаїди Білої, буд. 89, тел.: (05693)8-01-46, (05693)8-01-48, е-mail: 10-lvm@ukr.net.
Начальник відділу безпечності харчових продуктів
та ветеринарної медицини Новомосковського
районного управління Головного управління
Держпродспоживслужби в Дніпропетровській області Сергій БРОВЕНКО