Губиниська селищна рада
Самарівський район Дніпропетровська область
Проекти рішень
від 21 лютого 2023р. № 
21 сесія
VIII скликання
Про фінансову підтримку та внески до статутних капіталів комунальних підприємств Губиниської селищної ради
Опубліковано 21 лютого 2023

 П Р О Є К Т


ГУБИНИСЬКА СЕЛИЩНА РАДА

НОВОМОСКОВСЬКОГО РАЙОНУ ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

VIII CКЛИКАННЯ

ДВАДЦЯТЬ ПЕРША СЕСІЯ


Р І Ш Е Н Н Я

 2023 року  - 21 /VIII

 

Про фінансову підтримку та внески до статутних капіталів комунальних підприємств Губиниської селищної ради

Керуючись Бюджетним кодексом України, Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», з метою підтримки функціонування комунальних підприємств, враховуючи висновки та рекомендації постійних депутатських комісій селищної ради, Губиниська селищна рада


ВИРІШИЛА:

Затвердити:

Програму фінансової підтримки та внесків до статутних капіталів комунальних підприємств Губиниської селищної ради на 2023- 2025 роки (додається).

Порядок надання та використання коштів міського бюджету у вигляді фінансової підтримки та внесків до статутних капіталів комунальних підприємств Губиниської селищної ради (додається).

Визнати таким, що втратило чинність, рішення селищної ради від 24.12.2020 року № 3 - 3/VIII «Про затвердження Програми «Надання фінансової підтримки комунальним підприємствам, що належать до спільної власності територіальної громади на 2021 – 2023 роки».

Контроль за виконанням цього рішення покласти на заступника селищного голови з питань діяльності виконавчих органів (з питань благоустрою та житлово – комунального господарства) Кравченка Д.А. та постійну комісію з питань планування, фінансів, бюджету та соціально – економічного розвитку.



Селищний голова Петро ЄРЬОМЕНКО












ПАСПОРТ

Програми фінансової підтримки та внесків до статутних капіталів комунальних
підприємств Губиниської селищної ради на 2023 - 2025 роки

Назва: Програма фінансової підтримки та внесків до статутних капіталів комунальних підприємств Губиниської селищної ради на 2023 - 2025 роки.

Підстава для розроблення: Бюджетний кодекс України, Закон України «Про місцеве самоврядування в України», Розпорядження Кабінету Міністрів України від 19.01.2011 № 148-р «Питання зміцнення фінансово-бюджетної дисципліни» (зі змінами).

Замовник Програми: Губиниська селищна рада.

Відповідальні за виконання: відділ з питань житлово-комунального господарства, комунальної власності, будівництва, земельних відносин та екологічної безпеки.

Мета: фінансова підтримка та поповнення статутних капіталів комунальних підприємств для забезпечення належної реалізації їх статутних завдань, вжиття заходів для виробництва та надання якісних, безпечних і безперебійних послуг населенню з метою створення сприятливих умов для життєдіяльності громади та поліпшення фінансово-господарської діяльності зазначених підприємств.

Термін реалізації Програми: 2023 - 2025 роки.

Джерела ресурсів Програми: селищний бюджет, інші джерела, не заборонені законодавством.

Фінансові ресурси, необхідні для реалізації Програми: обсяги фінансування на відповідний рік у розрізі головних розпорядників бюджетних коштів та комунальних підприємств визначаються рішенням селищної ради про селищний бюджет на відповідний рік (з урахуванням внесених протягом року змін та доповнень).

Заступник селищного голови

з питань діяльності виконавчих органів

(з питань благоустрою та житлово –

комунального господарства) Дмитро КРАВЧЕНКО








ЗАТВЕРДЖЕНО

Рішення селищної ради

№_____ від___________



 

Програма

фінансової підтримки

та внесків до статутних капіталів
комунальних підприємств

Губиниської селищної ради

на 2023 -2025 роки

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

І. Загальні положення

Програма фінансової підтримки та внесків до статутних капіталів комунальних підприємств Губиниської селищної ради на 2023 - 2025 роки (далі - Програма) розроблена відповідно до вимог Бюджетного кодексу України, Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Розпорядження Кабінету Міністрів України від 19.01.2011 № 148-р «Питання зміцнення фінансово-бюджетної дисципліни» (зі змінами) і спрямована на підтримку функціонування новоутворених та діючих комунальних підприємств Губиниської селищної ради (далі - комунальні підприємства) для забезпечення належної реалізації їх статутних завдань, вжиття заходів щодо виробництва та надання якісних, безпечних, безперебійних послуг населенню з метою створення сприятливих умов для життєдіяльності громади і сприяння поліпшенню фінансово-господарської діяльності зазначених підприємств.

Комунальні підприємства надають послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, централізованого водопостачання і водовідведення, здійснюють заходи з утримання і ремонту об’єктів благоустрою на території громади та інші заходи згідно з їх статутними завданнями.

Поліпшення стану фінансово-бюджетної дисципліни комунальних підприємств є одним з пріоритетних завдань, що сприятиме недопущенню кризових процесів в економіці та забезпеченню сталого розвитку громади.

Розроблення Програми обумовлено:

незадовільним технічним станом та зношеністю основних фондів, систем водопостачання, водовідведення, об’єктів благоустрою та житлового фонду тощо;

застосуванням застарілих технологій та обладнання на комунальних підприємствах;

значною енергоємністю виробничих технологічних процесів;

обмеженістю інвестицій та дефіцитом фінансових ресурсів, необхідних для створення, розвитку та впровадження новітніх проектів;

заборгованістю споживачів за отримані послуги;

зростанням вартості енергоносіїв та матеріально-технічних ресурсів;

наявністю заборгованості із заробітної плати, плати за спожиті енергоносії у зв’язку з обмеженістю обігових коштів;

відсутністю механізму погодження тарифів на енергоносії, які визначаються на державному рівні, а також тарифів на послуги комунальних підприємств, які визначаються на місцевому рівні;

необхідністю поліпшення фінансового стану комунальних підприємств, забезпечення споживачів відповідними послугами належної якості та збереження соціальної стабільності в населених пунктах громади.

Мета та основні завдання Програми

Програма спрямована на:

підтримку функціонування комунальних підприємств для забезпечення належного обслуговування населення громади та виконання відповідних статутних завдань;

зміцнення фінансово-бюджетної дисципліни комунальних підприємств;

раціональне використання та збереження основних засобів та інших активів;

оптимізацію витрат коштів щодо утримання матеріально-технічної бази;

створення належних умов для здійснення комунальними підприємствами поточної діяльності з виробництва та надання якісних послуг споживачам;

поліпшення інвестиційної діяльності, направленої на відновлення, реконструкцію та переоснащення виробничих потужностей;

своєчасне здійснення розрахунків із заробітної плати, оплати поточних рахунків за спожиті енергоносії, комунальні послуги, матеріально-технічні ресурси, сплати податків і зборів;

забезпечення своєчасної підготовки підприємств до роботи в осінньо-зимовий період, проведення в повному обсязі ремонтних та відновлюваних робіт, надання відповідних послуг споживачам;

упровадження заходів з енергозбереження та скорочення витрат підприємств на виробництво послуг;

придбання основних засобів, інших активів та матеріальних цінностей;

своєчасне проведення капітальних ремонтів об’єктів і споруд, мереж і комунікацій;

залучення додаткових коштів на оновлення виробничих потужностей та зниження рівня аварійності об’єктів;

раціональне використання та збереження майна, розвиток виробничої бази комунальних підприємств;

забезпечення ефективного використання майна, що належить до власності територіальної громади;

погашення кредиторської заборгованості, в тому числі за минулі періоди;

забезпечення інших заходів за рахунок фінансової підтримки та внесків до статутного капіталу комунальних підприємств.

Фінансове забезпечення Програми

Фінансова підтримка та внески до статутних капіталів комунальних підприємств надаються на підставі ст. 143 Конституції України, ст. ст. 60, 64 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», ст. ст. 71, 91 Бюджетного кодексу України та Господарського кодексу України.

Фінансування Програми здійснюється згідно з Порядком надання та використання коштів селищного бюджету у вигляді фінансової підтримки та внесків до статутних капіталів комунальних підприємств територіальної громади .

Комунальне підприємство подає головному розпоряднику бюджетних коштів лист-звернення, з наведеними обґрунтуваннями щодо необхідності надання фінансової підтримки та внесків до статутних капіталів комунальних підприємств з результатами аналізу фінансово-господарської діяльності за попередній рік, показників діяльності і розвитку підприємств у поточному році та на плановий рік. На підставі листа-зверенння комунального підприємства головний розпорядник бюджетних коштів готує висновок (додаток 1). Висновок повинен бути погоджений з постійною комісією з питань планування, фінансів, бюджету та соціально – економічного розвитку та з постійною комісією з питань інфраструктури, транспорту, благоустрою, житлово-комунального господарства та комунальної власності.

Фінансове забезпечення виконання завдань і заходів Програми (додаток 2) здійснюється за рахунок коштів селищного бюджету, наданих комунальним підприємствам на безповоротній основі, або інших джерел, не заборонених чинним законодавством України.

Обсяги фінансування за рахунок коштів селищного бюджету в розрізі головного розпорядника бюджетних коштів та комунальних підприємств визначаються рішенням про селищний бюджет на відповідний рік (з урахуванням внесених протягом року змін та доповнень).

Комунальні підприємства використовують кошти, отримані у вигляді фінансової підтримки, відповідно до плану використання бюджетних коштів, погодженого в установленому порядку з головним розпорядником бюджетних коштів.

Комунальні підприємства використовують кошти, отримані у вигляді внесків до статутних капіталів, відповідно до фінансового плану, затвердженого рішенням виконавчого комітету селищної ради.

Контроль за фінансуванням комунальних підприємств здійснює головний розпорядник бюджетних коштів.

Відповідальність за цільове використання коштів, які були отримані відповідно до Програми, та відповідність проведених видатків фінансовим планам, висновкам та планам використання бюджетних коштів комунальних підприємств, несуть керівники комунальних підприємств.

Комунальні підприємства з метою підтвердження використання коштів, які були отримані відповідно до Програми, щоквартально надають головному розпоряднику бюджетних коштів копії платіжних документів, звіти про виконання фінансових планів разом із пояснювальною запискою щодо результатів діяльності із зазначенням напрямів використання вищезазначених коштів, причин відхилень фактичних показників від планових.

Очікувані результати від реалізації Програми

Надання фінансової підтримки та внесків до статутних капіталів комунальних підприємств сприятиме:

реалізації політики територіальної громади у сфері житлово-комунального господарства та підвищенню рівня якості послуг, що надаються населенню;

ефективному управлінню та організації робіт з благоустрою населених пунктів громади;

ефективному використанню майна, що належить до комунальної власності територіальної громади селищної ради;

упорядкуванню розрахунків комунальних підприємств з енергопостачальними організаціями за спожиті в процесі виробництва послуг енергоносії (природний газ, електроенергія, питна вода) та скороченню, у разі наявності, кредиторської заборгованості (в тому числі за минулі періоди), своєчасному проведенню розрахунків з бюджетами всіх рівнів з податків і зборів;

створенню умов для стабільної та беззбиткової роботи комунальних підприємств при здійсненні своєї господарської діяльності;

підвищенню надійності роботи виробничих потужностей комунальних підприємств;

забезпеченню населення якісною питною водою;

вирішенню інших проблемних питань, що виникають при наданні відповідних послуг комунальними підприємствами.

Контроль за виконанням Програми

Контроль за виконанням Програми здійснюють: постійна комісія селищної ради з питань інфраструктури, транспорту, благоустрою, житлово-комунального господарства та комунальної власності та постійна комісія з питань планування, фінансів, бюджету та соціально – економічного розвитку.

Заступник селищного голови

з питань діяльності виконавчих органів

(з питань благоустрою та житлово –

комунального господарства) Дмитро КРАВЧЕНКО







































Додаток 1

до Програми фінансової підтримки та внесків до статутних капіталів комунальних підприємств Губиниської селищної ради на 2023 - 2025

ВИСНОВОК

(назва головного розпорядника бюджетних коштів)
щодо надання фінансової підтримки/ внесків до статутних капіталів
комунальному підприємству

Лист-звернення від________ №____________

Обсяг бюджетних коштів:_______________________________________ (грн.)

Напрям спрямування бюджетних коштів :___________________________

Обґрунтування щодо необхідності виділення бюджетних коштів:

Джерело бюджетних коштів:______________________________________

Висновок:


(назва головного розпорядника коштів)

М.П.

ПОГОДЖЕНО:

Голова постійної комісії з питань інфраструктури, транспорту, благоустрою, житлово-комунального господарства та комунальної власності

____________(Власне ім’я ПРІЗВИЩЕ)

ПОГОДЖЕНО:

Фінансовий відділ Губиниської селищної ради

_______ (Власне ім’я ПРІЗВИЩЕ)

ПОГОДЖЕНО:

Голова постійної комісії з питань планування ,фінансів, бюджету та соціально – економічного розвитку

______________(Власне ім’я ПРІЗВИЩЕ)






м.п.

_________________________(Власне ім’я ПРІЗВИЩЕ)








Заступник селищного голови

з питань діяльності виконавчих органів

(з питань благоустрою та житлово –

комунального господарства) Дмитро КРАВЧЕНКО




Додаток 2

до Програми фінансової підтримки та внесків до статутних капіталів комунальних підприємств Губиниської селищної ради на 2023 - 2025 роки

Завдання і заходи Програми фінансової підтримки та внесків до статутних капіталів комунальних підприємств Губиниської селищної ради на 2023 - 2025 роки

Назва напряму діяльності (пріоритетні завдання) / Відповідальні за виконання

Джерела фінансування

Очікуваний результат виконання завдання

1. Внески до статутних капіталів комунальних підприємств (фонду власних основних засобів, нематеріальних активів, оборотних засобів і засобів обігу)

КП «Господар», КП «Мар’янівське»,

КП «Вільненський комунальник»

Селищний бюджет, інші джерела


Підтримка у належному стані виробничих потужностей з метою зниження рівня аварійності об’єктів; придбання основних засобів, новітнього технологічного обладнання; дотримання фінансово-бюджетної дисципліни, підтримка функціонування комунальних підприємств для забезпечення належного обслуговування населення громади, забезпечення ефективного управління, використання та збереження комунального майна; погашення наявної кредиторської заборгованості (в тому числі за минулі періоди) та поповнення обігових коштів, поліпшення стану розрахунків із заробітної плати, за спожиті енергоносії, матеріально-технічні ресурси, з податків і зборів та інші.



2. Фінансова підтримка комунальних підприємств на проведення капітальних вкладень, придбання основних засобів, залучення додаткових обігових коштів для здійснення поточних витрат та інших заходів, пов'язаних з економічною діяльністю

КП «Господар», КП «Мар’янівське»,

КП «Вільненський комунальник»

Селищний бюджет, інші джерела

Забезпечення проведення в повному обсязі ремонтних та відновлюваних робіт, придбання основних засобів, новітнього обладнання; своєчасне проведення капітальних ремонтів об’єктів і споруд. Погашення наявної кредиторської заборгованості (в тому числі за минулі періоди) та поповнення обігових коштів, погашення заборгованості та поліпшення стану розрахунків із заробітної плати, за спожиті енергоносії, матеріально-технічні ресурси, з податків і зборів тощо




Заступник селищного голови

з питань діяльності виконавчих органів

( з питань благоустрою та житлово –

комунального господарства) Дмитро КРАВЧЕНКО



ЗАТВЕРДЖЕНО

Рішення селищної ради

№_____ від___________


Порядок

надання та використання коштів селищного бюджету у вигляді
фінансової підтримки та внесків до статутних капіталів комунальних
підприємств Губиниської селищної ради

Цей Порядок визначає механізм надання та використання коштів селищного бюджету у вигляді фінансової підтримки та внесків до статутних капіталів комунальних підприємств Губиниської селищної ради (далі - комунальні підприємства) у рамках Програми фінансової підтримки та внесків до статутних капіталів комунальних підприємств Губиниської селищної ради на 2023 - 2025 роки (далі - Програма).

Фінансова підтримка та внески до статутних капіталів комунальним підприємствам надаються на безповоротній основі для забезпечення належної реалізації їх статутних завдань, посилення фінансово-бюджетної дисципліни, вжиття заходів для виробництва та надання якісних, безпечних, безперебійних послуг населенню з метою створення сприятливих умов для життєдіяльності громади і сприяння поліпшенню фінансово-господарської діяльності зазначених підприємств відповідно до Програми.

Надання фінансової підтримки та внесків до статутних капіталів комунальним підприємствам здійснюється головним розпорядником бюджетних коштів.

Фінансова підтримка комунальним підприємствам надається за рахунок коштів селищного бюджету в обсягах, передбачених рішенням селищної ради про селищний бюджет на відповідний рік, або інших джерел, не заборонених чинним законодавством України на поповнення фонду власних оборотних засобів та засобів обігу, на проведення капітальних вкладень, придбання основних засобів та проведення інших витрат комунальних підприємств.

Зазначена фінансова підтримка надається як поточні та капітальні трансферти комунальним підприємствам, які включені до мережі головного розпорядника бюджетних коштів, як одержувачі бюджетних коштів, та використовується відповідно до погодженого в установленому порядку плану використання бюджетних коштів та висновку.


Реєстрація бюджетних зобов’язань та бюджетних фінансових зобов’язань здійснюється органами державної казначейської служби України у порядку, встановленому законодавством.

Внески до статутних капіталів комунальних підприємств здійснюються за ТПКВКМБ 7670 «Внески до статутного капіталу суб’єктів господарювання» із спеціального фонду селищного бюджету (бюджету розвитку) на поповнення фонду власних основних засобів і нематеріальних активів, фонду власних оборотних засобів і засобів обігу та проведення інших витрат комунальних підприємств.

Перерахування цих коштів здійснюється на розрахунковий рахунок комунального підприємства, відкритий в установі банку, відповідно до фінансового плану, затвердженого в установленому порядку рішенням виконавчого комітету селищної ради, на підставі укладених договорів на поповнення статутного капіталу комунального підприємства та висновку за формою, затвердженою додатком 1 до Програми.

По вищезазначеному рахунку проводяться оплати господарських операцій виключно за коштами, отриманими у вигляді внеску до статутного капіталу комунального підприємства.

На підставі листів з пропозиціями на перерахування фінансової підтримки та внесків до статутного капіталу комунальних підприємств, головні розпорядники коштів селищного бюджету надають до фінансового відділу Губиниської селищної ради пропозиції на фінансування у порядку та за формами, визначеними відповідним розпорядженням селищного голови, згідно з помісячним розписом селищного бюджету.

Закупівля товарів, робіт, послуг та проведення інших платежів комунальними підприємствами здійснюється у визначеному законодавством порядку.

Контроль за фінансуванням комунальних підприємств відповідно до Програми здійснює головний розпорядник коштів селищного бюджету.

Відповідальність за цільове використання коштів, які були отримані відповідно до Порядку, та відповідність проведених видатків фінансовим планам, висновкам та планам використання бюджетних коштів комунальних підприємств несуть керівники комунальних підприємств.

10.Комунальні підприємства для підтвердження цільового використання бюджетних коштів, які були отримані згідно з цим Порядком, щоквартально надають головному розпоряднику бюджетних коштів копії платіжних документів, звіти про виконання фінансових планів разом із пояснювальною запискою щодо результатів діяльності із зазначенням напрямів використання вищезазначених коштів, причин відхилень фактичних показників від планових.

11. 3 метою виконання Програми, на вимогу головного розпорядника бюджетних коштів комунальним підприємством надаються інші документи.

Відповідно до ст. 8 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» керівник комунального підприємства несе персональну відповідальність за організацію бухгалтерського обліку та забезпечення фіксування фактів здійснення всіх господарських операцій у первинних документах, збереження оброблених документів, регістрів і звітності.

Складання та подання фінансової і бюджетної звітності про використання бюджетних коштів здійснюється в установленому законодавством порядку.

Заступник селищного голови

з питань діяльності виконавчих органів

(з питань благоустрою та житлово –

комунального господарства) Дмитро КРАВЧЕНКО


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux